Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónapos múlt a kislányom és...

9 hónapos múlt a kislányom és még nem mászik! Aggódjak?

Figyelt kérdés
9 hónapos múlt a lányom. Kúszva bejárja a szobát, bár inkább a kezeit használja és a hasán csúszik. Ülni nagyon szépen megül segítség nélkül. A gyerekorvos és a védőnő, a 9 hónapos vizsgálaton eléggé megijesztett, azzal kapcsolatban, hogy még nem mászik. Próbálom tornáztatni, mutatni neki, hogy kellene másznia, de nem igazán fogékony rá, sőt mérges, hogy macerálom. Mi a véleményetek, gond lehet vele?

2015. márc. 18. 08:17
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Bocs az offért, de hogy tud ülni, ha nem mászik? Nem négykézlábból szoktak felülni?
2015. márc. 18. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Ha leültetem megül simán.
2015. márc. 18. 08:21
 3/22 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem meg ne aggódj!Ha kúszik akkor előbb-utóbb mászni is fog.Nem is értem miért kell ijesztgetni az anyát.Nekem pl.tegnap azt mondta a dokinéni,hogy már ne hízzon ennyire pedig most 8 hós és 7800gr.

Persze fél éves korában meg mondhatta volna,hogy jaj még nem duplázta meg a súlyát?mert 3920g született:)

Ne aggódj nincs semmi baja!!!!Jah egyébként mi most kezdünk kúszni előre(eddig hátrafelé ment:)

2015. márc. 18. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
56%
Nekem a nagyobbik soha nem mászott. Ő kúszva eljutott mindenhova, ment mint egy kommandós, győztem utolérni. Aztán felállt és ment. Most 5,5 éves, semmi mozgásfejlődési baja, korához képest nagyon fejlett, az óvodai felmérőkön rendre az első 3-ban végzi, szóval hátránya nem lett belőle. A lényeg, hogy vagy a kúszás vagy a mászás meglegyen, egyik kell.
2015. márc. 18. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
33%
3-as: Te honnan tudod, hogy nincs semmi baja?
2015. márc. 18. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Igen a kétséget tudják hozni az emberre. A babád súlyát tekintve nincs igazuk az enyém 9 hónapos múlt és 10kg. 3220g-mal született!
2015. márc. 18. 08:35
 7/22 anonim ***** válasza:

10 hónapos korig kell elkezdeni mászni.

Nyugi, a lányom is egyik napról a másikra kezdett mászni, előjel nélkül. Szinte ezzel egyidőben fel is állt és pár nap alatt tökéletesre fejlesztette mindkettőt.

2015. márc. 18. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Szia! 11 hónapos korig kell elkezdeni mászni, addig nincs gond. Az én kisfiam 10 hónapos elmúlt, ő sem mászik még. 9 hónaposan kezdett kúszni, de azt már tökéletesre fejlesztette. Ő felül négykézlábhelyzetből, de mászni még nem mászik. Kicsit én is aggódom, mi járunk Dévény tornára, ott mindig megnyugtatnak, hogy nincs gond, ő sajnos mindent kicsit később kezd.
2015. márc. 18. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Mi is próbálkozunk a Dévény tornával, de elég nehéz bekerülni egy tornászhoz. Most talán összejön egy, de még nem biztos! Ha valaki tudna segíteni és ajánlani valakit azt megköszönném!
2015. márc. 18. 09:00
 10/22 anonim ***** válasza:

A lányom sem mászott. 8 hónapos koráig gurult, még csak nem is igazán kúszott. Aztán 8 hónaposan felállt, és rájött, hogy úgy sokkal érdekesebb a világ. Onnantól bútorokba kapaszkodva ment, mászni csak akkor láttam nagy ritkán, ha nem volt épp kpaszkodó, és el kellett jutni a következőig.

Meg is látszik egyébként a mozgásán, egyensúly érzéke sem igazán nyerő. Olyan kis esetlen a többi ennyi idős gyerekhez képest, pedig már 4 éves.

Mondjuk erősen x térde is van, szóval nem csoda. :)

De jár gyógytornára az oviba, lovagolni és úszni jár, és nagyon szépen fejlődik.

2015. márc. 18. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!