Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meg lehet előzni oltás után a...

Meg lehet előzni oltás után a lázat?

Figyelt kérdés
Pici lányom a 4 hós oltás után nagyon belázasodott 39 fokos láza volt. Egész éjszaka ott volt mellettem, olyan forró volt a kis teste :( Hamarosan kapjuk az 5 hónaposat. Nem tudom, van valami amivel meg lehetne ezt előzni? Köszönöm!
2015. márc. 18. 14:13
 1/4 anonim ***** válasza:
56%
Az oltás után, ha hazamentek adj neki egy germicid kúpot.
2015. márc. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

lázcsillapítóval. de közel se biztos, hogy erre az oltásra is így reagál, feleslegesen meg nem biztos, hogy gyógyszerrel kéne "tömni".

egyébként 4 hós oltás után miért nem adtál neki lázcsillapítót? mármint mikor megmérted a lázát és 39 volt?

ha lázas akkor csillapítsd, ha nem az, akkor meg ne parázz.

:)

2015. márc. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Megoszlik az orvosok véleménye is erről, de a miénk ajánlja, hogy oltás után adjunk egy fél kúpot. Én nem szoktam, de sokan igen.
2015. márc. 18. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2 gyerekem van 4 éves és 7 hónapos. Védőnő tanácsára: oltás után hazamész, Nurofen szirup, adagolási táblázat szerint, 6 óra múlva a következő adag! Egyik se lázasodott be soha és fájdalomcsillapító is! Ajánlanám még oltás helyén a hideg vizes borogatást is pár percig, az esti pelenkázásnál!
2015. márc. 20. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!