Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tanítsam meg önállóan...

Hogyan tanítsam meg önállóan játszani?

Figyelt kérdés

8 hónapos. Valószínűleg elkéstem ezzel a szándékkal, de remélem, helyrehozható.

Már mászik, igaz, még bizonytalan. Indulna is, meg várná is a segítséget. Sajnos a nagyszülőktől meg is kapja, és sokat van kézben is. Én igyekszem megacélozni magam és hagyom picit vergődni, mielőtt felvenném/odaadnám neki a játékot/leülnék vele játszani.

De nehezen viselem az állandó nyafogását, nyöszörgését, morgását, sírását (ami sokszor könnyek nélküli, máskor viszont nem és elég kétségbeesetten hangzik).

Van, hogy nem zavarja, ha kimegyek a szobából, de csak pár percig, utána sír. Ha viszont ott vagyok, akkor tőlem várja a segítséget, vagy azt, hogy játsszak vele.


2015. márc. 18. 16:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha csak nyöszörög nyafog akkor hagyd ott ahol van biztonságban játékok közt.Különben később rosszabb lesz amikor igazi hisztik jönnek 1 éves kor után.Ha megy utánad ott adj neki vmi játékot.Tudom nehéz de idővel ez is jobb lesz.Azért azt ne várd hogy órákig el lesz max 20 perc amikor ilyenkor el tudnak lenni vmivel
2015. márc. 18. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

én úgy szoktam ha neki áll nyafogni odamegyek megszeretgetem(néha elég egy puszi, egy ölelés)és játszik tovább egyedül.

van, amior birkózom vele, vagy 10 percet, utána megint otthagyható 20 percre biztos

2015. márc. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
*de nagy ritka ha neki állok vele játszani a játékaival(max megmutatom neki hogy ha megnyomja a gombot csilingel és már mentem is)
2015. márc. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
58%
Pont a szeparációs szorongás időszakában van a gyermeked, oka van annak, ha nyöszörög. Rád van szüksége, most ne hagyd vergődni egy percet sem! Olvass utána a szeparációs szorongásnak!
2015. márc. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!