Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akiknek minimum 2 gyermekük...

Akiknek minimum 2 gyermekük van, tudnátok ekkora különbséget tenni?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm folyton azt hangoztatja hogy ő jobban szereti a lányát mint a fiát. 4 éves a fia de azt mondja sosem szerette annyira mint most a 11 hónapos kislányát. A fia 8 hónapos se volt mikor visszament dolgozni mert utált otthon lenni vele, nem szerette úgy ahogy kellett volna. Azt mondja minden lelkiismeret furdalás nélkül hagyta otthon az anyukájával, és boldog volt hogy csak este kellett a kicsivel lennie. Most a lányával egész más a helyzet, 11 hónapos, imádja azt mondja ameddig lehet otthon marad vele, úgy tervezi 3 éves koráig. De igazából a mai napig nem szereti úgy a fiát ahogy egy anya a gyerekét és igazából ezt a kisfiú is érzi mert sokkal inkább kötődik az apjához mint hozzá.

Én nem is tudom elképzelni hogy valamelyik gyerekemet jobban szeressem mint a másikat. Ti mit gondoltok erről?


2015. márc. 19. 07:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Indokolta valamivel?
2015. márc. 19. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Szerinte ez azért van mert amikor a fiát várta kislányt szeretett volna..de ez hülyeség szerintem...
2015. márc. 19. 07:55
 3/14 anonim ***** válasza:
Ez nem indok az egész dologra.Nekem 2lányom van egy 6éves és egy lassan 3 éves.Az első lányommal mikor terhes voltam fiút szeretetem volna akkor el kellet fogadnom,hogy lány majd a következő fiú lesz.Mikor a másodikkal terhes voltam mondták ő is kislány.És mindegyiket imádom annak ellenére,hogy lányok lettek.Ott valami más van a dologba ha nem szereti a lányát.
2015. márc. 19. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Én is mindig fiús anyukának képzeltem el magam, el is sírtam magam, amikor az elsőnél közölték, hogy lány, annyira biztos voltam a fiúban. Amint megszületett egyből beleszerettem és azóta is imádom minden pillanatban. A másodikra már azt mondtam tök mindegy mi, csak egyen (a nagylányom mindig átlag alatti súlyú volt és alig evett valamit). Ezt is megkaptam, kislány szintén és töméntelen mennyiségeket eszik meg néha, mégis csak kicsi pocakja van meg kis husibb lába. Imádom őt is.
2015. márc. 19. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Vannak furcsa emberek, az biztos. Én ismerősöm felesége otthagyta az ismerősömnél a fiú gyerekét, kb. 2 évesen....és elköltözött a nagyobb lánnyal. :O

A kicsit nem vitte magával :O

A kisfiú jobban kötődik az apjához persze, és vele is él. Az anya el szokta vinni néha.... de nem értem, hogy mit akar a kisfiútól....hisz egyszer már "elhagyta"..... és azt se értem, hogy a lányt mért vitte magával.....

ráadásul pár hónapja kiderült, hogy babát vár az új párjától :O


Én nem tudnék különbséget tenni a szeretetben köztük, igaz még csak 1 fiam van..... lehet, hogy más lenne a másodikkal a kapcsolatom, de ettől függetlenül a szeretetem nem csökkenne...

2015. márc. 19. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Nem, normális anya nem tudna különbséget tenni! Itt valami nagy baj van!

Nekünk a két fiú után született végre egy kislány, imádjuk, alig vártam, hogy kislányom legyen, de attól még a két fiút ugyanúgy szeretem, egyformán fontosak nekem! Igyekszem is, hogy a nagyobbakra is mindig jusson időm, ne csak a kicsire.

Sajnos a férjem jó példa erre amit írtál, neki a hugát mindig is jobban szerették a szülei, mint őt, ezért nincsenek is túl jó viszonyban. Anyósom hangoztatta is annak idején, hogy egy lányt jobban lehet szeretni.Szomorú.

Nem tudom az ismerősöd hogy gondolja ezt, de ha így érez és így folytatja akkor egy életre tönkreteszi vele a kisfiát! A férjem sokat mesélt arról, milyen rossz volt neki gyerekkorában, ő mindig csak rossz volt, a hugica meg a kiskedvenc...

2015. márc. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Igen, barátnőm is ilyen.

A 3 éves lányáért rajong, ő a "mis tökéletes", a fia pedig 1 éves, és sokszor úgy beszél róla, hogy "ez csak ordítani tud". Másodikra is lányt várt, és amikor a doki közölte, hogy fiú, 2 napig sírt...

Pedig külső szemmel nézve a lánya eszméletlenül elkényeztetett kis "majom" és nagyon rossz, a fia pedig egy érdeklődő, felfedező kis tünemény. Nem is foglalkozik annyit a fiával, mit kellene. (14 hónapos múlt, és nem jár, mindig babakocsiban van szegény). Mindig hallgatom, hogy bezzeg a lánya ennyi idősen ezt csinálta, meg azt csinálta, "ez" meg csak hisztizik, és nem akar semmit. Pedig csak törődni, foglalkozni kellene vele...

2015. márc. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Mindig összeszorul a szívem, ha ilyet hallok, vagy látok, hogy egy "anya" nem szereti valamelyik gyerekét. Én nagyon szerettem volna kislányt, mindkét gyerekem fiú lett. A másodiknál olyan rosszul voltam, mindenki azt mondta, lány lesz. Már kezdtem reménykedni... Attól függetlenül imádom mindkettőt, ők nem tehetnek erről!
2015. márc. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Az ilyen nő nem anya!Akik meg szeretnének gyereket azoknak nem adatik meg:(

Ennek a gyökérnek be kellene varrni a micsodáját!!!

Szegény kisfiú:((((

2015. márc. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Én világ életemben lányt szerettem volna. Minimum egy gyereket, maximum kettőt.

Szerencsére két lányunk született és annyira boldog voltam mind a kétszer, amikor kiderült ténylegesen is, hogy lányok.

Megérzésem megvolt már mind a két terhességem elején, de csak akkor hittem el, amikor az uh-n megmutatták mind a kétszer. :)

Nem tudom, hogy mi történt volna, ha valamelyik vagy mind a kettő fiú lett volna. Biztos, hogy úgy szerettem volna őket, ahogy kell, mint a saját gyermekeim, de ténylegesen nem tudom mi lett volna.

Unokaöcsémet imádom és mindent megtennék érte. De ebből nem lehet "kiindulni", mi lett volna, ha ..

Szerencsére nem lett egyik se fiú.

2,5 év van a lányok között. Egyikkel sem voltak egyszer korszakok és nem is lesznek, de mind a kettőt másért szeretem.

Most lesz 14 hós a kicsi és várom már, hogy újra felnőtt legyek és ÉLJEK, DOLGOZZAK! DE nem azért, mert nem szeretem őt, hanem azért, mert már elég volt ez a lassan 4,5-5 éve itthon levés (terhesség alatt is végig az ágyat nyomtam itthon).

Viszont az én vágyam miatt nem fogom berakni bölcsibe idő előtt (amíg ő nincs "felkészülve" rá, nem éri el azt a kort), mert nem biztos, hogy lelkileg neki ez jót tenne. Főleg, hogy a pici rettentő anyás, míg a nagy már totál apás és én csak akkor vagyok jó, ha világfájdalom van :)

2015. márc. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!