Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rémálom a pelenkázás, mi a...

Rémálom a pelenkázás, mi a módszeretek?

Figyelt kérdés
A lanyom 7 hos koraig semmi gond nem volt a pelusozassal es az oltozessel, tűrte mint a kisangyal. de a 7. hónaptol - amiota megszeretett hason lenni - a pelusozon is allandoan hasra fordul, matat, ha megakarom forditani feszit ezerrel, ha ra szolok vosit hisztizni kezd, este meg még rosszabb ha mar faradt is. ma reggel is addig ficankolt mig belelepett a kakijaba. hiaba adok targyakat neki, azokkal is atfordul, sirassal telve fekszik le es a napunk is sirassal indul (marmint o sir hisztizik en csak ideg vagyok). mit tehetnék?
2015. márc. 20. 07:32
 1/10 anonim ***** válasza:

Nálunk is így volt, é lefoglaltam valamivel, játékkal,zenedobozkával vagy a púderes krémes dobozzal és elvolt vele.

Nyugton maradt egy kicsit.

2015. márc. 20. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nálunk másodpercekre elvonja a figyelmét, ha valamit a kezébe adok :)

Ami jobban működik, hogy pl. adogatom neki a levett ruháit, megkérem, hogy vigyázzon azokra, ill. nézegeti mondjuk a zokniját. Vagy mondókázok neki, azokat úgy tanítom, hogy közben ő is tapsikoljon, úgyhogy amíg tapsol, addig nem menekül :)

Még tiszta pelust is szoktam neki adni, azt is jól lehet hajtogatni és nézegetni. Ill. a popsitörlő zacskója nagyon jól csörög, azt is szereti.

De volt pár hét, amikor tényleg semmi nem használt, utáltam az egész pelusozást. Kitartás, előbb-utóbb lenyugszik kicsit!

2015. márc. 20. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
vagy adsz valami nagyon érdekeset a kezébe,vagy fél kézzel fogod a bokáját,hogy ne fordulljon át
2015. márc. 20. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Énekelek, bohóckodok neki. Mivel a nadrágpelust így is 20 perc volt, már 6 hónapos korától Up&Go-t használunk nappalra. Azt akkor is rá tudjuk adni ha hason van, vagy éppen áll.
2015. márc. 20. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én megtanultam állás közben pelenkázni, elé raktam valamit,amire figyel pár másodpercig, illetve nadrágpelenka,bár azt meg volt,hogy "harc" közben széttépte,mire ráadtam volna :)
2015. márc. 20. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
hát nálunk is az működik, hogy kb. röptében adom rá a bodyt meg a pelust...csak olyan erőszakos, dacos (igen, 8 hónaposan :S), hogy néha muszáj vagyok erősebben lefogni, és olyankor persze bömbölni kezd, és nagyon fárasztó tényleg, hogy ezzel indul a nap. amúgy is nagyon anyás most, sokat sír, feszült vagyok..és most még ez is :) de akkor reménykedek hogy kicsit később, pár hét múlva már lenyugszik...bár még nem tud ülni, ha meg megtanul felülni, akkor meg gondolom az lesz hogy állandóan felülne.
2015. márc. 20. 09:34
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha nem feszülten, de határozottan visszafordítom és közben mondom neki, hogy "maradj itt", akkor nem szökik.

De van olyan családtag, aki nem elég határozott, ő körbekergeti a kanapén, mire sikerült kicserélni a pelenkáját.

2015. márc. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szia! Hónapokig ez ment nálunk is amíg érdekes volt számára, hogy tud forogni, ülni, helyet változtatni. Amíg nem állt addig igyekeztem számára nagyon érdekes dolgot adni a kezébe, vagy énekeltem, mondókáztam neki ( ez még jobban bejött ). Amikor már felállt akkor állva pelenkáztam. Aztán amikor már nem volt számára új a dolog akkor már nyugodtan lefeküdt magától pelenkázáshoz. El fog múlni, addig kitartás :-)
2015. márc. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez van, 8 hónapos. Én már olyan ideges voltam valamelyik nap, hogy kakás fenékkel pelus nélkül letettem a földre, hogy másszál ha mászni akarsz...akkori hisztit levágott egy pelus csere miatt, hogy levegőt alig vett, kifordult a kezemből, kakás fenékkel elkezdett mászni az ágyon. És elég nagy erő van benne (majd 10 kiló), sokszor simán kimászik a kezemből, alig tudom tartani... nálunk is a pelusfogdosás, krémes doboz, ilyesmi jönnek be néha. Gondolkodtam már én is a nadrág peluson, de azt annyira nem ajánlják, bár nem tudom miért. Offolok, de érdekelne aki használ ilyet nem egyszerűbb ráadni? Legalábbis nekem az lenne a logikus hogy azt csak felhúzom mint egy bugyit, nem?
2015. márc. 20. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Türelem kinövi.Már a második ilyenen vunk túl/1 éves/. Most már ha kaka van hozza a pelust pedig hidd el óriási harcaim voltak vele öltözés terén is, de már abban is segít.Találj ki vmit amit csak akkor csinálsz, én pl akkor puszilgatom és csikizem a talpát.
2015. márc. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!