Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez meddig normális? Nagyon...

Ez meddig normális? Nagyon aggodok.

Figyelt kérdés
Jövő héten tölti be 7 hót., de még mindig csak szopzni akar semmi mást nem hajlandó megenni. Ha probálkozom összeszoritja a száját, nem hajlandó kinyitni. A bébiételek rendre a kukában landolnak.Kb. 2 hete még elfogadott 1-2 kiskanál tejpépet nagy nehezen. Most már azt sem.Van már 2 foga is. Szerintem már a 3. foga is jöhet, mert már megint sokat rágja az öklét és a füleit tépi. Félek, hogy valamilyen hiány betegsége lesz emiatt, vagy elmarad a fejlődésben. Körülötünk minden vele egyidős baba már mást is eszik igaz azok mind tápszeresek.

2015. márc. 22. 20:58
 1/9 anonim ***** válasza:
74%

Ha rendesen hízik, akkor semmi baja nem lesz. Arra figyelj, h a korának megfelelően próbáld meg bevezetni a bevezetendőket. Nekünk is ez volt a problémánk, a lányomba nagy trükkökkel tudtam csak 10-50ml kaját beletuszkolni. pár hete 3 napig csak kiflicsücsköt volt hajlandó megenni, most gyakorlatilag BLW-zünk, így szépen halad. Ma 9 hós.

Nekem azt mondta az orvos, hha nem fogy, súlya megduplázva, pisi van rendesen, akkor nincs gond.

2015. márc. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

mindig egyetlen dologgal szabad kínálnoi, elég is elsőre ha csa kanálhegynyiket eszik! ezt 2 héten át(pl csak almapéppel)és apránként növelve az adagot.

később 2 héten át CSAK őszibarack(vagy ilyesmi, de egyféle)


és ezzel kifújt az első hónap és már eszik.


kóstoltatással kell kezdeni eszed az almát, néz téged felé nyújtod, bekapja, érzi az ízéz, ennyi.

2015. márc. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
*beteg nem lesz ha nem eszik, de elkezd fogyni, mert a szervezetnek már szüksége lesz vasra, K vitaminra ami az ételekben van, anyatejben nincs.
2015. márc. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
44%

a glutént 7 hóig be kell vezetni


van milumil gabonapép töéletes erre


amúgy meg

[link]

2015. márc. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Kipróbálnám, hogy anyatejet adok neki kanállal, utána mondjuk belekeverek egy kis gyümölcsöt és úgy adnám, hátha így meg lehet téveszteni. :) De ha a kanállal van gondja, akkor cumisüveggel trükköznék.
2015. márc. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Anyatejet is csak ciciből fogadja el. Probáltam már cumisüvegből adni, de azt is széles vigyor közepete a nyelvével kitolta.Ha az anyatej még is belekerült a szájába akkor nem nyelte le, hanem kifolyt a szája szélén. A súlyát már 4,5 hósan megduplázta. Most következő héten elvisszem a védőnőhöz lemérni. Nem a pisi mennyisége, hanem a széklete kevesebb már egy hónapja. Az első öt hónapban legalább egyszer mindennap volt kaki, most 2-3naponta van egyszer.
2015. márc. 22. 22:38
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem az volt az első gondolatom, amikor olvastam a kérdésed, hogy nem a kajával van a gondja, hanem a móddal! Idegen a kanál, nehéz megszokni, ezt így fogd fel! Ne idegeskedj, tudom könnyű mondani, de ha te streszelsz, őt is streszeled ez a legrosszabb! Kezd elölről pár nap kihagyás után! Kimész a kertbe 5 percre, mély levegő (vagy egyéb, ami neked segít), megnyugszol! Teszel neki anyatejet egy tálkába, 1-2 kávéskanálnyi elég! Vedd az öledbe, legyen minél közelebb hozzád, és mosolyogva, nyugodtan próbálj neki adni egy kanálhegynyit (javaslom a szilikonos babakanalat), közben mond neki: na mutasd mekkorára tudod kinyitni a szád, mutasd neki te is, hogy áá! Ha nem kell neki, ne erőltesd, ne idegeskedj, másnap próbáld újra! Meg fogja tanulni csak türelem kell hozzá! A kislányommal ilyen gondom nem volt, a kisfiam (mindkettő tápszeres, tehát a cumisüveget ismerték) elsőnek tápszert kapott a kanálból. Nekem egy hétig tartott, amíg megszokta a kanalat. 5 és fél hósan kezdtük tápszerrel, utána almalé, almapüré, őszibarack, reszelt alma, sütőtök stb. 2 hete minden este egy teljes adag tejberizspépet eszik meg vacsorára, gyümölcspürével! Most 7 hónapos és 2 hetes, van ilyen baba ne aggódj nektek is menni fog csak légy türelmes! A tejpép meg lehet, hogy nem ízlik neki, a kislányom falta (magában), a kisfiam öklendezett tőle (szó szerint), gyümölcspürével viszont imádja! Remélem tudtam segíteni!
2015. márc. 22. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
1. vagyok, mi is nagyon megkínlódunk ezzel a hozzátáplálásosdival. Nekem azt mondta az orvos, h csecsemőnél a heti 1 széklet is teljesen normális. Egyébként nekem 7 hósan a kenyérhéjat már tömte a szájába, azzal próbálkozz, hátha szívesen eszi. Érdemes még kipróbálni az édes ízeket, nálunk még az a másik, ami nyerő.
2015. márc. 22. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nálunk az ételek bevezetése és kanállal való ismerkedés nem okozott gondot mert nem volt benne párhuzam. Ahogy vezettem be az ízeket a megfelelő sorrendben, eleinte szilikonos kiskanállal adtam neki, aztán amit lehetett, a kezébe adtam, hagy fogja meg, ismerkedjen vele, rágcsáljon. Sose vettem egyetlenegy bébiételt sem, főztem húslevest, és amit már ehetett azt összetrurmixoltam, vagy nagyon picire aprítottam (pl. főtt zöldség). Sőt, sokszor együtt ettünk, apa az asztalnál, én meg a gyerek mellett és szépen etettem amíg kért. Próbáld ki, hátha a tejpéppel van baja, más ízt kóstoltass vele, hátha.
2015. márc. 23. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!