Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hétvégén bárányhimlőt hordozó...

Hétvégén bárányhimlőt hordozó gyerekkel játszott 9 hónapos kisfiam. (A gyereken pár nap múlva jött elő, most szólt az anyja. ) Elkaphatta kisfiam? És én (még én sem voltam himlős. )

Figyelt kérdés
2010. febr. 17. 08:27
 1/9 anonim ***** válasza:
Mind a ketten elkaphatjátok,de nem törvényszerű.Ha jövő hétig nem jön ki semmi,valószinű megusszátok.
2010. febr. 17. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
tök pipa vagyok, mert nem akartam az összejövetelt sem, csak az anyósom ragaszkodott hozzá, mert a férjem most utazik egy hosszabb külföldi útra.. ráadásul egy hét múlva utazik, nem örülnék neki, ha bepöttyöződnénk, mihelyst kiteszi a lábát. Itt elsősorban magamat féltem... mert ha a kicsi elkapja, azt kigyógyítom... de, ha pont engem, akkor az nem lenne szerencsés a kicsi szempontjából.
2010. febr. 17. 08:37
 3/9 anonim ***** válasza:
Én sem voltam még bárányhimlős,és mind a 4 gyerekem elkapta-könnyű lefolyású volt,nem viszketett nekik-.És furcsa módon,én nem kaptam el,pedig ott voltam velük "összezárva".Azt mondta az orvos,h elképzelhető,h mégis átestem már rajta,mert létezik olyan,h pötty nélkül túlesik rajta az ember.Mást nem tudok elképzelni,mert kizárt dolog,h 4 bárányhimlős gyerektől sem kaptam volna el.Úgyh nem lehetsz biztos benne,h még nem voltál.:)
2010. febr. 17. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
még dolgozik bennem az ideg.. de majd csak túlleszünk rajta. Miről lehet megismerni? Pöttyökről? Ilyenkor szaladni nem kell orvoshoz, vagy csak ki kell hívni? Mit csinálnak ilyenkor, kencefincét írnak rá?
2010. febr. 17. 08:46
 5/9 anonim ***** válasza:
Hason jön ki először ugy tudom.Én sem voltam még bárányhimlős ugy tudom,be vagyok sz@rva én is.Elvileg ha elkapjátok a gyereken könnyű lefolyásu lesz.Olyankor kencét irnak,lázzal jár,olyan két hét.Felnőttnél veszélyesebb de nem ilyesztgetni akarlak.Remélem nem jön ki rajtatok semmi.
2010. febr. 17. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Gondolhatod, nem így képzeltem el a bárányhimlősdit, úgy, hogy 1 évesen beoltatom őt is, engem is... úgysem jár addig közösségbe gondoltam én.
2010. febr. 17. 08:56
 7/9 anonim ***** válasza:

Orvoshoz beviszed,van mindenhol elkülönítő,ahova a fertőző betegeket lehet vinni.

Már nem kencét írnak,hanem általában Fenistil cseppet, a viszketés ellen,bekenni nem szabad azzal a fehérrel,amit régen használtak rá,esetleg mentolos hintőporral lehet hintőporozni,és szódabikarbónás vízben fürdetni.

Nálunk 4 gyereken átment,az elsőn 2db pötty volt-amikor hazaküldték a bölcsiből,h bárányhimlős,egyetlen egy pöttye volt,én meg fel voltam háborodva,h honnan veszik,h ez b.himlő.:))Aztán kiderült,h tényleg az.:))-,és ahogy sorban kapták el,egyre több lett.Sajnos akárhogy vigyázol,megmaradhat néhánynak a helye,az enyémek hozzá se nyúltak,mégis volt olyan pötty,ami mélyebb volt,és megmaradt a nyoma,szerencsére nagyon kevés,és már alig látszik.

2010. febr. 17. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen a hason jön ki először,nekem 5éve(26éves voltam) volt a nővéreméktől(7éves és 3hónapos+nővérem) kaptam el nekem az arcomon meg a karomon jött ki először.Jobb ha kihívod az orvost házhoz mert a levegőn még több fog kijönni és amit írtak Fenistil cseppek a legjobb rá(csodákra képes).
2010. febr. 17. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
A fenistil cseppel be is lehet kenni a pöttyöket?
2010. nov. 29. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!