Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan altassam meddig,...

Hogyan altassam meddig, hagyjam sírni?

Figyelt kérdés

10 hónapos kislányom mostanáig szopizott napközben mostmár nem és így a napközbeni alvással vannak gondok, az első hét remekül menni beraktam a kiságyba 5perc sírás majd 1-2 óra alvás pénteken már sírás se vovolt.viszont szombat óta berakom és csak ül, nagyon keservesen sír és nem alszik el mikor már köhög öklendezik nincs szívem otthagyni ez olyan 15-30perc és ahogy kiveszem hozzám bújva alszik...

Nagyon anyás segítségem nincs,Apuka sokat dolgozik eddig 2-szer 2orár voltam tőle távol(nem azért mert nem akarok kikapcsolodni hanem mert nincs senki aki vigyázna rá)


2015. márc. 24. 08:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
Nekem is van egy 7 hónapos kislányom és szintén nincs segítségem távol laknak a szüleim, apuka szintén sokat dolgozik. Én semmiképp nem hagynám sírni, szüksége van rád. Megszokta, hogy szopizás közben mellette vagy szerintem idő kell neki, hogy magától aludjon. Lehet le kéne vinned babakocsis sétára, olyankor jót alszanak. Vagy ha leteszed és nagyon sír kiveszed altadgatod a kezedben és újra visszateszed. Én így tanítottam meg a kislányomnak az egyedül alvást. Volt olyan bizony amikor egymás után 5-ször ki-be rakosgattam, de megtanulta. Persze eze babfüggő is. vagy simogatod a kiságyban amíg el nem alszik. Ha meg nem álmos mert az is lehet akkor "játék". :)
2015. márc. 24. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
44%
Semeddig... 15-30 perc keserves sírás?? Vele zokognék az tuti
2015. márc. 24. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
64%
Egy percig se hagyd sírni, miért is hagynád, ha tudod, hogy a közelséged kell neki, és hozzád bújva elalszik.
2015. márc. 24. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
53%
Hordozókendőt próbáltad már? Nem lesz anyás attól, hogy megkapja az alapvető egyik igényét, az érintést, sőt, később sokkal önállóbb lesz, nem véletlenül sír, ha leteszed. Kendőbe beraknád, csinálhatnád közben a dolgodat is.
2015. márc. 24. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
62%
Nálunk napközben itthon csak rajtam fekve alszik a lányom, ez van, nem hagynám sírni semeddig, sokszor fut a lakás, de nem érdekel.
2015. márc. 24. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
88%
és az nem megoldható, hogy kiveszed, hozzád bújik elalszik és lerakod?
2015. márc. 24. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
66%

én mondjuk hagytam egyszer sírni, és az rendbe is tette a nappali és az esti alvását egyaránt, de akkor biztosan tudtam, hogy annyi a baja hogy megszokta hogy ott strázsálok vele míg el nem alszik...azóta ilyen gondunk nem volt, hónapok óta el tud egyedül pöccre aludni.

szerintem ha romlik a tendencia a sírni hagyást követően, akkor nem szabad sírni hagyni, mert akkor valami más a baja, nem olyan, ami orvosolható önnyugtatással (a sírni hagyás lényege az önnyugtatás, amit cumival, ujjával meg tud tanulni a gyermek, de ha pl fogzik vagy ilyesmi baja van, szeparációs szorongás, stb. akkor a sírni hagyás csak ront a helyzeten)

2015. márc. 24. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
52%

Nekem is 10 hónapos a fiam, soha nem hagytam sírni. 5 percig sem. A mai napig az ölemben altatom a gerincbetegségem ellenére. Lehet bennem van a hiba, de képtelen vagyok hallgatni a sírását, amikor engem hív.. Természetesen más kérdés majd ha hisztizik és amiatt sír, de azt is igyekszem nem magára hagyással megoldani (majd kiderül hogy sikerül :).

Ha nincs szíved ott hagyni vedd ki és altasd el az öledben. Hidd el, nem fog 18 évesen is az öledben aludni..

2015. márc. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Örülök hogy ezeket írtátok én se bírtam ahogy sírt de annyian mondták hogy hagyni kell, kendőzünk mi is azt imádja, séta közben ő már szívesebben nézelődik.Köszönöm a válaszokat :)
2015. márc. 24. 09:11
 10/11 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem próbáljatok új napirendet kialakítani. Evés után lefekteted, ott maradsz mellette, olvasgattok, aztán kicsit simogatod és kimész. Ha megszokja az új ritmust, nem lesz baj az elalvással. A kicsik akkor érzik magukat biztonságban, ha minden a megszokott rendben zajlik :)
2015. márc. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!