Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisbaba miatt naponta kb 100x...

Kisbaba miatt naponta kb 100x kezet mosok, és teljesen tönkrement a kézbőrö, száraz, és kireped (vérzik), mit javasoltok rá?

Figyelt kérdés

Természetesen már egy csomó mindent kipróbáltam,mielőtt kétségbeesetten ide írok,ilyen olyan kímélő szappantól kezdve a legdrágább és legolcsóbb krémeken át...


De hátha van valakinek egy bevált módszere,terméke,ami tényleg s egít.


Azt hozzáteszem,hogy a kézkrém is segít,adott percben,de fél óra múlva újra reped,főképp ha közben ismét kezet mosok.

Mostmár vérzik is gyakran,teljesen megkeseríti a mindennapjaimat,mert fáj is.


2010. febr. 17. 14:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a babád? Eleinte én is így jártam :( Aztán ahogy nagyobb lett egyre "kevesebbszer" mostam kezet, nekem a SANATOPIC nevű krém segített. nedvességmegkötő, stb, nagyon jó bár elég drága :( Patikában kapni.
2010. febr. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Tanácsot nem tudok adni,mert én is ezzel szenvedek és a krém csak addig segit,amig újra viz nem éri. Nekem szó szerint ráncos lett a kézböröm,a bütykeim vörösek,és sokszor fáj nekem is.
2010. febr. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én elmennék a helyedben a bőrgyógyászatra. Kérj időpontot úgy gyorsabban megy. Ott kapsz majd krémet rá, ami jót fog tenni. Én olyan krémet kaptam, amit éjszakára kellett felkenni a kezemre és mivel nagyon zsíros volt egy kesztyűt is húztam rá. 1 hét alatt rendbetett.
2010. febr. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
50%

Nem tudom mennyi idős a babád, de szerintem teljesen felesleges egy nap 100szor kezet mosnod. A babának is kell, hogy megismerkedjen a lakásban élő bacikkal, különben nem tud erősödni az immunrendszere. Elég csak wc után, és amikor csak hazaérsz valahonnan, akkor mosni. Ez az első lépés. Másik, hgy folyamatosan hidratáld a kezed, keress valami kifejezetten zsíros krémet (linola fett, gyógyszertári zsírozó, de lehet a lanolinos babakrém is beválik - nekem bevált, de kipróbálhatod a mandulaolajat, vagy a sima olivaolajat is.).

Amíg vissza nem regenerálódik, addig akár 10 percenként is kend be. Néhány nap alatt észre fogod venni a javulást, de csak ha tényleg nem mosod ennyiszer.

2010. febr. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nekem ez ekzéma gyanús!Allergiás lehetsz a szappanra!Próbáld Bepanthen tusfürdőolajjal,vagy más babaszappannal a kézmosást,a ruhákat ne mosd kézzel!Egészséges csecsemőnek is kell a házi bacikkal találkoznia,a levegőben is száll ez-az.Ha hússal,háziállattal érintkezel,nem kell az agyonsikálás!
2010. febr. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nálam is ugyanez a helyzet! Nálunk vannak háziállatok, amiket ugye imádok, amikor kimegyek, szemetet kiviszem,...

Akkor mindig megsimogatom őket, néha még össze is nyalják a kezemet. Mindenképp meg kell mosni utána!!! Ha időm engedi, akkor szoktam kamilla teát főzni és belemártom a kezem kb. 10-15 percre, utána jó vastagon bekrémezem. 1-2 napig jobb, de utána megint szinte ugyanolyan. A bőrgyógyászra már én is gondoltam, csak sajna nincs rá időm. (két gyerkőc, egyik már ovis, apa sokáig dolgozik, segítség sajna nincs)

2010. febr. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ismerős a szitu, pláne ha kinnt a szél is fújja :((. Nekem valamennyit segít, ha minden este bekenem körömvirág krémmel. Én nappal nem merem kenni, nehogy lenyalja a fiam :).
2010. febr. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szia,

én is ebben a cipőben jártam és miután kéz-és lábápoló a szakmám, gondolhatod mennyi kencém van itthon :D semmi nem volt jó... :S viszont egyik este kitaláltam, hogy a kishölgy bepanthen krémjében még volt egy kevés, bekentem vele a már véresre kirepedt kezemet és reggelre, nem azt mondom, hogy bársonyos lett, de sokkal sokkal jobb lett a helyzet. Azóta minden este kenem ha már nagyon gázos a helyzet....aztán majd csak kitavaszodik :D

2010. febr. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Egyetértek azzal a válaszolóval, aki szerint nem kell egy nap 100x kezet mosni.

4,5 hós a kisfiam, szóval még elég picike. Értelemszerűen wc után, kajakészítés után, kakis pelenka csere után mindig mosok kezet, de egyébként napközben kézfertőtlenítő zselét használok a kezemre, az nem szárítja annyira. (Én a Müllerben vettem, párszáz forint volt, de biztos máshol is lehet kapni, szerintem keress valami ilyesmit!)

2010. febr. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Próbáld meg a mosószappant-a Lidlben kapni jót-,anyukám arcmosáshoz használja,mert a többi szappan nagyon szárítja a bőrét.
2010. febr. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!