Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy újszülött babának elég a...

Egy újszülött babának elég a 70x90-es paplan, vagy a 90x130-as kell már neki, hogy később is jó legyen?

Figyelt kérdés
De én azt olyan nagynak találtam, a picibaba vagy 5ször eltűnik alatta. És az ágyneműre kell huzat is vagy az ágyneműt kell kimosni, mert a boltban az eladó azt mondta, hogy szerinte nem kell huzat, mert mosható az ágynemű, meg olyan szép mintával vannak, hogy kár rá a huzat.
2008. aug. 26. 15:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia!nekünk is van paplan de még nem használom.Ha téli baba lesz sztem akkor úgy is vastagabban fogod felöltöztetni és sztem egy vastagabb polár takaró is elég neki.Nekünk az első pár hétben a kókuszpólya vállt be annyira fázott-most született..és azt takartuk be egy vékonyabb takaróval még.sztem a 90szer130as az nagy még ,viszont tény,hogy a 70szer 90est pillanatok alatt ki fogja nőni.6hetes baba mamája
2008. aug. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem nem kell paplan egy újszülöttnek!

Én mind a két gyermekemet vékony pléddel takartam be, amit egy kicsit be lehet az oldalához igazítani, így nem húzza magára, nem melegszik rá és kap levegőt. Amikor már mocorgósabb sokkal praktikusabb egy hálózsák, nem rúgja le és az évszaknak megfelelően lehet aláöltöztetni.

Én paplant 3 éves koruk után használok, de még most is kitakaróznak:). Ez akár már lehet nagyobb méretű is. Szerintem felesleges pénzkidobás a paplan. Én a mai napig áldom a hálózsákot!

2008. aug. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen nem is paplanra gondoltam én, hanem ágyneműgarnitúrára, amit lehet kapni a bababoltokban garnitúrában takaró, párna, fejvédővel. És hogy erre kell-e huzat? Októberi babám lesz.
2008. aug. 26. 15:22
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell rá huzat / szerintem nem is lehet rá kapni, legalábbis én nem találtam /. Én vettem két garnitúrát és azt váltogatom.
2008. aug. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Az enyém is októberi lesz.Én a nagyobb méretűt vettem,mert amíg kicsi,addig el tudom fordítani,és betűrni oldalra,hogy ne gabajodjon bele.Mi vettünk hálózsákot is,a paplant akkor fogom használni,ha fázik vagy valami extra történik,amúgy meg akkor sokáig jó.Huzatot lehet rá kapni,1-et szerintem érdemes venni,ha mondjuk buki akkor azt jobb kimosni mint mindig az egész paplant.Nekem az egyik ismerősöm megvarrja,az anyagot meg megveszem.33 hetes pocis
2008. aug. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én a nagyobb méretű paplant vettem és használtam már eddig is. Huzatot nem vettem rá (mert megvartam)de lehet kapni. Szerintem jobb a huzatból 2 garnitúra mert ha a paplant mosod nem biztos, hogy estére megszárad.
2008. aug. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!