Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » "Ciki, hogy tápszeres. " Hogy...

"Ciki, hogy tápszeres. " Hogy jut el idáig egy beszélgetés?

Figyelt kérdés

Több helyen olvastam már, hogy sokaknak gondot jelent, hogy mások beleszólnak, hogy nem tud szoptatni és ezért tápszeres a baba.


Amit nem értek ebben: hogyan jut el egy szituáció addig, hogy ez kerekedjen ki belőle? Egyáltalán hogyan jut mások tudomására?


Az enyém is tápszeres, de ilyen helyzettel még nem találkoztam, ezért is csodálkozom rajta.


2015. márc. 28. 10:52
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
52%
Mert pofátlanul rákérdeznek, hogy "na és mennyit szopizik?"! Aki tud szoptatni, az odáig van magától és kb más témát nem is ismer. Nekem ez a tapasztalatom! :(
2015. márc. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
64%

elég sokféleéppen


vagy valami rokon tovább marad náluk, vagy ők vendéségségben,és látják, hogy cumisüvegből van etetve. egy kérdés, mit eszik?tápszert..

vagy akár játszótéren, aárhol eteti anyuka, bárki kérdezi mit eszik.tápszert.

a védőnőkről, házidokiról nem is beszélve.

párja annak barátai

barátnők akikkel őszinte lehet az ember...


sokan azt hiszik a mai kor divatja a szoptatás és zokon esik sokaknak hogy arra vannak szorgalmazva, holott csak tudjuk hogy a csecsemő legfontosabb szükséglete, testileg és lelkileg egyaránt.

aki nem tud szoptatni talán tudja mit veszít, sajnálja a babáját valahol.


aki nem akar, arról meg nem is mondok semmit.lelke rajta.

2015. márc. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
63%
Elég könnyen eljut idáig egy beszélgetés. Ki sem kellett ehhez mennem a lakásból, anyós már nálunk elkezdte a mondókát, mikor jött vendégségbe.
2015. márc. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
96%
Nagyon könnyen. Két kisgyerekes találkozik a játszótéren/rendelőben/utcán: Hogy hívják? Mennyi idős? Szopik még? általában az első három kérdés. Utána meg előfordulhat, hogy jön a kéretlen tanács: Nem szopik? Hogyhogy? Ha ezt-azt ennéd/innád, így/úgy próbálnád, biztos menne.
2015. márc. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
97%
Első vagyok! Ismerek pár tápszeres babát, de olyan anyukát nem aki nem akart szoptatni! Én mindent megtettem, és mégsem sikerült! Komolyan ki a fenének hiányzik hajnalban, hogy vizet melegítsen, meg kutyuljon amikor elég csak mellre tenni? De nem elég csalódás, hogy nincs tej...még rúgjunk bele hogy biztos nem akarja, azért nincs! Ez a téma egy szinten van a "természetes vs császár szüléssel"! Én természetesen szültem, és most mondjam azt a császárosokra hogy biztos nem akarták eléggé, és azért lett műtét...? Komolyan legalább annyira tehetek arról, hogy nem volt tejem mint más arról hogy császározták. És igen mindenki felteszi a szoptatsz-e kérdést!
2015. márc. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
87%

Úgy,h rengeteg olyan ember van, akinek ciki (bár sztem inkább így próbál kompenzálni vmit), amit mások tesznek: ciki ha nem szoptatsz, ha nem hordozod, ha nem pajzsos a gyerekülésed... stb. Elég csak itt a gyakorin megnézni a válaszok egy részét.

Szerencsére személyesen én nem ismerek ilyen embereket, de valószínűleg kikérném magamnak, ha bármit "cikinek" minősítene vki. Vagy egyáltalán ha úgy mond véleményt,h én azt nem kértem.

2015. márc. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
53%
Megint veszekedés lesz, és nem azért, mert a szoptatni tudó anyukák kezdik majd...Inkább őket szokták 100-szor többet piszkálni, bántani. Aki évekig szoptat, az beteg, nem normális, stb.
2015. márc. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
63%
utolsó, ez azért egy nagyon erős túlzás volt.
2015. márc. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
49%
Nem, ebben semmi túlzás nincs:) 6 és fél éve írok ide, láttam én már itt sok mindent. Mint a vércsék, úgy csapnak le néhányan az évekig szoptatókra. Én már megkaptam, hogy elhanyagol a férjem, azért szoptatok... Ennek mondjuk 3 éve.
2015. márc. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
66%
Kevered a dolgokat. Én soha nem azzal találkozok, hogy a tápszert adó elkezdeni oltogatni a szoptató anyát, ez mindig fordítva indul. Amiről te írsz, hogy valaki a gyerek 3-4 éves koráig szoptat, teljesen más kérdés. Azt a legtöbbször az egyébként szoptató anya is sokszor támadja.
2015. márc. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!