Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Titeket mennyire befolyasol...

Titeket mennyire befolyasol nevvalasztaskor, hogy ismeros vagy rokon mar adta azt a nevet?

Figyelt kérdés
Pl ha szomszed kisfiut is ugy hivjak vagy unokateso gyereket stb. Persze a tesom gyerekenek a nevet azert mar nem de mennyire befolyasol titeket? Vannak nevek amik tetszenek, de van a kornyezetembe es nem akarom, hogy azt mondjak, hogy nem tudok magamtol kitalalni valami mast stb.
2015. márc. 28. 12:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Attól függ,h milyen gyakran találkozunk, járunk össze. A tesóm, legjobb barátaink gyerekeinek nevét nem adnám, nem lenne praktikus. Amúgy nem érdekel. Sztem abban sincs semmi, ha nekem azért tetszik meg egy név, mert a szomszéd kisfiút úgy hívják. Nekem még jól is esne, ha vki a környezetemben a fiam nevét adná a saját gyerekének.
2015. márc. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
35%

engem irritálna

de pl rokon gyerekek amolyan általános nevűek

a bnőm gyerekéé meg kisebbség név lett

a szomszédoké iskisebbség, de olyan környéken élek

2015. márc. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Testvér, unokatestvér, bármely más közelebbi rokon, barát/barátnő gyerekének a nevét nem adnám.


Szomszéd (nem fix, hogy ugyanott fogunk élni X év múlva is), munkatárs (mhelyet is simán vált az ember az életben párszor) gyerekének a nevét gond nélkül.

2015. márc. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Nem adnék ilyen nevet. Zavarna.
2015. márc. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 kloetta ***** válasza:
közeli családtag vagy barát baba nevét biztos nem adnám. van kb 1000 nagyon szép fiú és lány név, biztos van minimum 5 olyan ami nincs a környezetetekben és nagyon tetszik
2015. márc. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Én nem adnék olyan nevet a gyerekemnek amit a szomszéd vagy rokon vagy barát gyereke visel. Én falun lakom, falusiak nevei közül sem választanék, sőt, ismerőseim közül sem választanék. Én ilyen vagyok. :)
2015. márc. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Mi tesómmal beszéltük egyszer, hogy milyen nevet adnánk. Kb. egyszerre rávágtuk, hogy Szofi - Szófia :D


Ezen ment kb. 10 percig a vita, de lemondtam róla, mert meggyőző érvei voltak, pl. milyen jól alliterál a vezetéknévhez Sz. Szofi.

2015. márc. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Rokonét,tesókét,ismerősökét nem adnám. Nyilván régi sulistárs,kolléga neve stb mehet. De mondjuk egy olyat nem ismerünk,akit így hívnak,mint lányunkat,sőt eddig egy emberrel találkoztam csak utcán,akinek az unokáját így hívják.De ami volt ötlet fiú név,az sincs annyira ismerősök közt.Illetve két unokatesóm is az,de messziek.

De amúgy akaratlanul is,de alattunk lakók lánya is az ,mint a mi lányunk,csak másik változatban.A másik lányuk nekik meg az,mint barátaink lányának.

Lányom : Lilien,alattunk Liliána van.Ő kisebbik lányuk Dorka,barátaink lánya is az.

2015. márc. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
közeli rokonok, barátok által választott nevet nem adnék. Szomszéd, kolléga gyerekénél ez nem zavar.
2015. márc. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem adnám, nagyon zavarna. A kedvenc fiúnevem az Olivér, erre a másodunokatestvéremet elnevezték így (még kicsi, szóval korban is közel lesznek az én gyerekemmel) Szóval lemondtam róla.

Hálistennek a többi név ami tetszik nem olyan "hétköznapi" amik az én családomban gyakoriak.

Legjobb barát/barátnő gyerekének a nevét nem adnám, de sima barát, ismerős nevét még igen.

Nálunk a családban pl van 6 Márta és 5 Petra. A Petra alapvetően tetszik, de nem az én lányom lesz a 6...

Egy szó, mint száz: rokonságban lévő nevet 100%, hogy nem adnék.

2015. márc. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!