Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 12-13 hónapos babád étrendje?

12-13 hónapos babád étrendje?

Figyelt kérdés
Leírnátok nekem, hogy babátok mikor és mit eszik egy nap? Alvásidőt és azt is, hogy hánykor eszi a reggelit, ebédet stb. Köszi
2015. márc. 30. 13:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia! Már 2 éves a fiam de tisztán emlékszem, hogy mi volt 1 évvel ezelőtt.

Reggel fél7-7kor kelt, az ágyában megivott egy kis üveg teát, 8kor reggeli-vajaskenyér felvágottal, májkrémes kenyér, vajkrémes kenyér (kifli-zsemle), esetleg pogácsa, sós típusú péksütik (ritkán). 10kor ment aludni 180 mili tápszerrel (kicsit később tejitallal), délig-fél1ig aludt. Ébredés után volt ebéd, kb 1-fél2kor, levesből zöldségek-tészta-husi, főzelék bármilyen zöldségből (félig paszírozva, tejföllel habarva), főtt tészta szószokkal (tejfölös, spenót, paradicsomos), tojásrántotta, virsli, sültkrumpli (ha csak kevés időm volt).

3kor megint alvás 150 mili tápszerrel vagy tejitallal, fél5 körül kelt, utána szinte rögtön volt uzsi- tejpép, gyümölcspürék gabona péppel (dm-es gabona), joghurt gyümölccsel, túrókrém (nem bolti), esetleg kinder tejszelet (de ez nagyon ritkán).

Vacsora az pedig változó volt, mert ennyi idősen még nem nagyon evett velünk estefelé, ha evett is akkor abból kapott amit mi is vacsoráztunk (főtt étel mert én mindig vacsira főzök magunknak), nagyrészt azokat ette amibe nem volt sok fűszer. Este fél8kor 260mili tápszerrel ment aludni.

2015. márc. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kb 2 hete így van:


Fél 9kor kel, 240 ml tápszer

Fél 11kor 2 tenyérnyi szelet kenyér vagy 1 zsömle, párizsis, májkrémes, kőrözött stb.. ami épp kezembe kerül

Evés után alszik fél 2ig

Fél 2kor ebéd 1 üveg bébiétel (csak apával hajlandó megenni a főztömet)

Fél 5-5 körül egy kis gyümölcs ha megeszi, de többször ilyenkor is pár falat szendvicset eszik inkább

Alszik egy fél órát

7kor pancsi, utána eszik apával azt amit épp főztem

Lefekvés előtt még 240 ml tápszer kb 10 fele aztán reggelig alvás...

13 hónapos kislány :)

2015. márc. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
12 hónapos kislányom kb 6-kor kel 200ml tápszert eszik utána rögtön vissza is alszik kb 8-9-ig 10 körül eszik szendvicset vagy gyümit mikor mit.dél egy körül alszik egyet 200ml tápival.3-4 körül kap az ebédből.vacsira megint csak 200ml tápi.vacsi előtt van amikor eszik még egy kis joghurtot gyümit mikor mit.
2015. márc. 30. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

7-8 körül 20 ml tejcsi

10-11 körül alszik/fél-1,5 óra/

11-12 körül kenyér/kifli/zsemle vajjal/tojással/májassal/sajttal/sonkával + gyümölcs(kb 100g a gyümölcs ha üveges, vagy fél banán,alma)

Ilyenkor szoktunk lemenni játszóra vagy sétálni

2-3 körül alszik ez a hosszabb max 2,5 óra

4-5 körül eszik zöldésget hússal vagy tésztával/pl káposztás tésztát/

7 körül eszik még gyümölcsöt túróval vagy joghurttal nagyon ritkán tejpéppel

Átlag 9 körül alszik előtte megiszik 230 ml tejcsit

Nekünk ilyen elcsúszott napunk van de amíg nem bölcsis jó így.Tejcsiből sokszor meghagy.

2015. márc. 30. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Reggel is 230 ml tejcsi
2015. márc. 30. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, kicsit megnyugodtam. Nekünk is elég furin alakul a napunk mostanában, ezért voltam kíváncsi másnál hogy alakul. A fiam 12 hónapos. Néhány hete kezd átállni egy alvásra, ez eléggé felborítja a napunkat mert van a mikor sikerül, van hogy nem. Szóval:

Reggel 7-fél 8 körül ébred 210 ml tápszer

tízórait nem fogad el. Ha szerencsém van és nem fárad nagyon, akkor 11 után eszik vagy joghurt, gyümi. Aztán fél 12-fél 3-ig kb. alszik.

3 körül szeretném ebédeltetni, de nem nem fogad el semmit. :( Kb. 5-kor hajlandó enni, pépet, vagy ha nagyon jó passzban van, akkor főtt ételt is elfogad. Este 7 körül eszik velünk pár falat szendvicset, virslit mikor mit.

8-kor 240 ml tápszerrel megy aludni.


A másik verzió, hogy elfogad 10 körül tízórait, de aztán megy aludni. dél körül ébred, akkor eszik ebédet, főtt ételt. Változó mennyit. Aztán 3 körül alszik még egyet 5-ig és akkor eszi a pépet, majd este vacsi velünk, tápszer alvás 8-kor.

Nekem ez elég össze vissza van, de ha megszakadok se tudom megtömni.

Egyébként 10,5 kg jól fejlett baba.

2015. márc. 31. 10:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!