Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit kell innia egy 8...

Mennyit kell innia egy 8 hónapos babának (szopizik)?

Figyelt kérdés

Anyateje és 6 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást. Most ott tartunk, hogy: reggel szopizik, délelött gyümölcs kb.150g, ebéd szopi+főzelék csak kóstoló, kb.30-50g, uzsonna szopi, vacsi szopi.

Szeretném itatni is, mert kb. 1-1,5 hete, amióta a tízórait kiváltottuk és eggyel kevesebb szopi van, kemény, gyurmaszerű a kaki, és nehezebben jön. A rost és a mozgás megvan, a folyadék hibádzik, de se pohár, se csőrös itato, se víz, se tea, se gyümölcslé nem kell. Kanálból iszik egy-két kortyot, de a harmadikat már kiköpi. Köszönöm a tanácsokat!



2015. márc. 30. 16:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Normális, ha a hozzátáplálás kezdetével megváltozik a széklet. Főzelék után kínáld meg mindig vízzel, hogy megszokja: evés után iszunk, de amíg ennyire túlnyomó részben tejet kap, elvileg nem lehet neki kevés a folyadék. Nekem a védőnőm annak idején napi 1 litert mondott, mikor abbahagyták a szopást, de ebben mindent bele lehet számolni, gyümölcs, főzelék leve, joghurt, stb. is.

Ha gondot okoz neki a kakilás, akkor inkább a gyümölcsökből és zöldségekből mellőzzétek egyelőre a hasfogókat, pl. a lányom az almát nem bírta egyáltalán, de gondot okozhat a banán, krumpli is.

2015. márc. 30. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
az én babám se iszik valami sokat, 6 hósan kezdtük a hozzátáplálást, akkor még semmit nem ivott, be is ragadt neki a kaka, sokszor vörös fejjel sírt mire kakilni tudott. Mindig a keze ügyébe volt az innivaló (én higított babagyümilével próbálkoztam mert mást a szájába se vett) egy idő után ráfanyalodnak. addig is kerüld a hasfogókat: alma helyett inkább körtét adj neki, tegyél bele zabpelyhet, krumpli-répa helyett inkább brokkoli, ilyesmi
2015. márc. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nallunk is ez a helyzet, ma ra is segitettem picit lazmerovel 8 honapos babamnak...o is gyurmaszerueket kakil, de nnalla pl. a barack segit a banantol bekemenyedik..az en babam csak kanalbol fogadja el a vizet, es gyumi meg a fozelek utan kinalom, kb 1,5 2 dl vizet iszik naponta + szopizik.
2015. márc. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen!
2015. márc. 31. 11:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!