Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hónapos anyatejes babát...

3 hónapos anyatejes babát hogy vegyem rá, hogy elfogadjon cumisüveget is?

Figyelt kérdés
Van már egy 3,5 éves kislányom, aki 17 hónapig szopizott, cumisüveget sosem fogadott el, igaz nagyon nem is próbálkoztam, csak nyári hőség idején Aventosból vizet adni...de nem kellett neki, nem tudta hogy kell. Második lánykám most 3 hónapos, és nagyon jó, hogy szopizik, maradjon is így. Viszont! előttünk van 2 olyan program, amikor szükség lehet arra, hogy nagymama etesse cumisüvegből. Szóval csak pár órákról van szó, hogy ilyenkor elfogadja a cumisüveget. Mit ajánlatok? Nézegettem Tommee Tippee-s, Medelás cumisüveget itt a neten.Valakinek ebben tapasztalata?
2015. márc. 31. 09:18
 1/9 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy a fejésben sem vagyok gyakorlott, csak a kórházban fejtem, amikor kék fény alatt volt. Most jól be van állva a kereslet-kínálat. Mi van ha fejem?Néha.
2015. márc. 31. 09:20
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem tommee van, az elso perctol elfogadta, nem lett cumizavaros, de sztem gyerekfuggo!
2015. márc. 31. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Próbálkoztatok már a pohárból itatással, vagy a kiskanállal etetéssel?
2015. márc. 31. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekünk Avent-es cumisüvegeink vannak.Szoptatok én is,de ha megyünk valahova lefejve viszem neki a tejet.Az elejétől elfogadta,és nem cumizavaros,ugyan olyan ügyesen szopizik.
2015. márc. 31. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Első perctől bimbóvédővel szopizik a 3 hónapos kislányom.Eleinte be sem tudta kapni a cicit. Pár napja védő nélkül is kipróbáltam és gyönyörűen megy neki. A cumit első perctől kezdve szépen szopizza. MAM cumi,de nem agyaltam,milyet vegyek,ez tetszett meg.Tedd a szájába és a szopóreflex megoldja,főleg, ha éhes a kislányod:D
2015. márc. 31. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
5-ös megint. Ha fejsz,akkor elvileg több lesz a tej. De ha csak 1-2 alkalomról van szó,az nem befolyásolja szerintem érdemben.
2015. márc. 31. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Néhány hete próbálkoztam kamillateát adni neki (doktornő javaslatára, mert nem volt 1 hétig széklete) MAM-os cumisüvegből, de babám kiakadt rajta, esze ágába sem volt bekapni. Holott ebből kapott vizet még a kórházban, akkor simán ivott belőle.
2015. márc. 31. 11:23
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Megint 5-ös.6 hétnél idősebb babánál nem probléma,ha akár egy hétig is nincs széklet,ha amúgy nem puffad és jól van. Sajnos a védőnők nagytöbbsége nagyon régimódi és némelyik hülye is. A kamilla allergizáló lehet,nem okos egy baba szervezetét ezzel terhelni. Az anyatejes babának nincs szorulása! Csak a tápszeresnek lehet,akkor is csak abban az esetben,ha pl. túl töményre készítik neki. Az anyatej tökéletesen szabályozza az emésztést. Vízre,teára stb sincs szüksége a babának,csak eltelíti. A tea hatóanyagai nem kellenek egy baba szervezetébe. Az anyatej 87,5 százaléka víz,így emellett 6 hónapig nem kell folyadékot pótolni,megfelelő szopizás mellett. Én a védőnőtől semmit sem kérdezek,mert csak a baromságait hajtogatja.Köszönünk,igen-nem és ennyi. Vannak hivatalos,nemzetközi oldalak,ahol igazi szakemberek adnak tanácsot.
2015. márc. 31. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ja,most látom,a dokinő javasolta.Akkor sem okos dolog!
2015. márc. 31. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!