Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek is feláll/felállt...

Nektek is feláll/felállt mindig fürdetés közben?

Figyelt kérdés
Most 9 hónapos, amióta fel tud állni, állandóan feláll a fürdőkádban is és keres valamit, amivel babrálhat. Már minden játékot bepakoltam fürdetéskor, játszottam vele, de ha abbahagyom és elkezdem mosni, akkor rögtön áll fel, kapaszkodik a zuhanyrózsáért, a csapot piszkálja, a csempét, a fugát szedné ki, szóval minden érdekes, de így fürdetni... Menet közben. 1. veszélyes, mert csúszkál 2. baromi fárasztó és idegőrlő elkapni 1-1 testrész megmosására Más babája is ilyen? Ti mit csináltatok, hogy a fenekén maradjon? Vagy mikor csengett ez le róla? Anyukám azt mondta, ő már hármunkat felnevelt, de ő még ilyet nem látott, soha nem álltunk fel. Amúgy nagyon aktív, egy percre nem ül/áll meg. Hiperaktív lesz? :/

2015. márc. 31. 10:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
53%
Úristen, de perverznek hangzik a kérdés...
2015. márc. 31. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nem.
2015. márc. 31. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Én erre csak azt tudom írni, hogy nekem eszembe sem jutott ilyen. Lehet van benned valami rejtett perverzitás. Válaszom: Úristen, hogy egy anyának/apának ez jut először az eszébe...
2015. márc. 31. 10:53
 4/13 anonim ***** válasza:
7 hónapos kora óta felállt s most ül le már pancsolni 1 évesen.Eddig félt a habtól most már nagyon szereti.Eddig állva mostam de volt hogy lefektettem.Ettől nem lesz hiperaktív.
2015. márc. 31. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
10%

Mondjuk az 1-nek teljesen igaza van! Amúgy szinte minden mondatodból hiányzik az alany!

Különben az én kislányom is gyakran feláll a fürdőkádban.

2015. márc. 31. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

A fiam az elején, mikor a nagy kádba került nem szerette, gyors fürdés és ki kellett venni, utána állni szeretett benne és kb. 1 éves kora óta szeret pancsolni.

Amúgy én nem érzem magam perverznek, de a cím elolvasásakor nekem is elkerekedett a szemem, hogy mi van?

2015. márc. 31. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Vilcsianyuja ***** válasza:

Én is beállok a perverzek sorába, mert nekem is ez jutott eszembe. Hogy most kinek a mije áll fel? Bocs, de tényleg erre asszociál az ember. Csak annyi kellett volna, hogy a "Nektek is" helyett a "Ti babátok is", de ez nem kötözködés, meg ne is vedd magadra, az egyáltalán nem téged jellemez, hogy mi erre gondolunk :)

Szóval, az én fiam is állandóan álldogál a kádban, egyszerűen nem szeret a vízben ülni és kész. Nagy ritkán nekiáll pancsolni vagy játszani, de úgy vettem észre, hogy néha megijed a habtól. Viszont a lányaim akkor visítottak/visítanak, ha kiveszem/vettem őket, ők nagyon szeretnek elüldögélni. Miután túljutottak a csaptelep felfedezésén, eszük ágában nem volt többet felállni, ők remekül eljátszogatnak a vízben ülve. Gyereke válogatja, de ettől még nem lesz feltétlen hiperaktív a babád, csak lehet, hogy nincs annyira oda a vízért. Vagy zavarja, mondjuk túl meleg a fenekének vagy csípi a víz (nincsenek pl. pelenkakiütései?)

2015. márc. 31. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
40%
Minden normális gyerek feláll a kádban, mert jól lehet kapaszkodni, ülni meg kényelmetlen, Te sem tudsz hosszasan ülni úgy, hogy nyújtva van a lábad.
2015. márc. 31. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Fiam is ezt csinálta pár hónapig. Adtam neki új fürdőjátékokat, ezek persze nem érdekelték, érdekesebb volt a csempe, a csap és minden más. Aztán leszokott róla.

Nem ettől lesz hiperaktív, ezen ne aggódj.

2015. márc. 31. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
62%

Jaj de jó, én is perverz vagyok, mert már háromszor ránéztem a kérdésre és megmosolyogtam, aztán csak rákattintottam és látom másról van szó...

Igen, a fiam is és a lányom is felállt fürdetés közben olyan 8-10 hónapos koruk körül, amikor már ezt a mozgásformát gyakorolták. Pedig a lányom nyugodt fajta, a fiam már nem annyira. Veszélyes, én sem tudtam mit tenni ellene. Amikor a lányom volt 10 hós vettem neki fürdős zsírkrétát, ez lekötötte egy időre, hogy a kádban ülve rajzolgasson a kád falára. Nézz neki olyan játékot ami leköti vízben ülve, ha ez nem válik be, gyorsan tudjátok le a napi fürdést amíg nem szokik le a felállásról. Minden csoda 3 napig tart, majd megunja, de nem 3 nap lehet 3 hét vagy 3 hónap alatt.

Anyukád nagyon aranyos, de nincs igaza, az én anyósom is mindig azzal jön, hogy 3 gyereket felnevelt de ő még ilyet nem látott, pedig dehogynem, csak megszépülnek az emlékek.

2015. márc. 31. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!