Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit illik kérdezni egy szült...

Mit illik kérdezni egy szült nőtől?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Ne értsetek félre, de apukám egyik barátjának született egy gyereke és elmegyünk meglátogatni őket. Tudom, hogy nem kell elájulni egy gyerektől meg, hogy nem ő a világ közepe, csak az anyuka szemében van így. De én nem tudom, hogy miről lehetne vele beszélgetni, meg lehet kérdezni, hogy milyen volt a szülés, kórházi napok vagy ettől a kérdéstől inkább a falra másznak? Vagy pl. hogy miket csinál a baba, mennyit alszik? Meg lehet fogni a gyereket vagy pl. megnézni, hogy teszik tisztába, ilyenek? Tudom, hogy a férfiakat nem nagyon érdekli ez az egész, én meg nem akarok néma Leventének tűnni meg amúgy is szívesen beszélgetek.
2015. márc. 31. 11:22
 1/10 anonim ***** válasza:
Pl hogy érzi magát
2015. márc. 31. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ez alap azért....
2015. márc. 31. 11:30
 3/10 anonim ***** válasza:

"Hogy vagy?" A legkobb kerdes.


A tobbi az adott anyan mulik. Nem tudom mikor szult, de ha nagyon kixsi ababa, ne forszirozd, h megfoghasd, csak ha felajanljak beked. Egy tisztaba tevest viszont siman vegignezhetsz szerintem.

Hacsak nem alszik egesz ido alatt a baba...

2015. márc. 31. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha nem vagytok túl közeli viszonyban, akkor a milyen volt a szülés kicsit indiszkrét, legalábbis nekem az, nem mindenkivel szerettem erről beszélgetni, pedig nekem szép élmény volt.

Hogy vagytok, hogy érzed magad? Hogy telnek a napok a babával?-aztán a többi szerintem jön magától.

A babát én engedtem megfogni, megnézni a látogatóknak, de nem mindenki szereti, így azért erre kérdezz rá, és előtte moss kezet. A szoptatáskor viszont nem szerettem, ha bejött valaki a szobába.

2015. márc. 31. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az általános vitakérdéseket érdemes kerülni: szoptat-e, együtt alszanak-e.

Megkérdezheted, hogy milyen volt a szülés, ha nem akar válaszolni, úgyis elintézi egy rövid válasszal, akkor ne feszegesd.

Miket csinál a baba? Egyelőre semmit. Egyik, alszik :)

Ha szeretnéd megfogni, kérdezd meg, hogy szabad-e, de ne sértődj meg, ha esetleg nemet mond. Nem ellened irányul.

Ha még csak pár napos a baba, nem tudsz róla sokat kérdezni. Hány kiló, hány centi, hogy alszik éjjel, bár szerintem még nem alakult ki semmi rendszer ennyi idő alatt.

De ilyenkor miért ne lehetne a gyerek a világ közepe? Tessék csak csodálni, amíg látogatóban vagy, nem számít, hogy te nem így gondolod :)

2015. márc. 31. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
44%
Micsoda? Még hogy nem kell elájulni, meg nem a világ közepe egy baba?:) Hol élsz te ember? :D Még jó hogy az ,egy csoda minden apróság! :) Sok mindent kérdezhetsz pl: Milyen érzés volt amikor megláttad először? Szerinted kire hasonlít ? Mennyit alszik éjjel? Tudsz tőle pihenni picit? Nem hasfájós baba? ( mert úgy halottad erre gyenge édwskömény tea jó ) Eszik jól ? Mikor lesz kistesója ?:D
2015. márc. 31. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
58%

még a kistesót se kérdezd ilyenkor,közvetlen szülés után nem erre gondolnak a nők :-)

azt se kérdezd,hogy szoptat-e,van-e tej. ha nincs,nem fog örülni,hogy kérdezed.éppen ezért ha üvegből etetné,ne kérdezd meg mi van benne.

azt se,hogy milyen volt a szülés. ez közeli családtagokra tartozik.

minden mást ami érdekel,nyugodtan kérdezd meg. ha megakarod fogni a babát, előbb kérdezd meg hol moshatsz kezet. sok szülő allergiás rá,ha nem teszed .-)

2015. márc. 31. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Nyilván poén volt a kistesó dolog és érteni is szokták az anyukák utcsó
2015. márc. 31. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
hát nekem olyan hasfájós volt,hogy marhára nem volt kedvem a hasonló poénokhoz. akinek nehéz szülése van,szintén nincs kedve poénkodni. bármelyik helyzet fennt állhat,ezért jobb ha nem "poénkodni"megy.
2015. márc. 31. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Persze hogy nem poénkodni megy, de azért gondolom nem mindenki van letargiában ha meglátogatják. Ez személyfüggő van akinél többségnél simán :) lehet van akinél meg nem ,ez hamar kiderül ki milyen :)
2015. márc. 31. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!