Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bergon babakocsikról véleménye...

Bergon babakocsikról vélemények? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 1. 12:55
 1/10 anonim ***** válasza:

Van, akik szerint lengyel sz@r, de én szerettem.

Mind a két fiamnál ezt a fajtát vettük, rendesen ki is szolgálta őket, másfél év után adtam el, a kicsi még használja.

Első sorban, az a fontos, hová szeretnéd használni. Ha rendszeresen tömegközlekedsz, felejtsd el! Bitang nagy járgány, hosszú, széles, igazi tank. Viszont ezek előnyök, ha rossz útviszonyok vannak felétek, kertes házban laktok, sétálni és abban altatni viszont tökéletes. Remekül ki lehet bélelni, akkor is marad hely, kényelmes és nagy, a 15 hónapos fiam abban alszik kinn, még mindig nem éri végig. :)

Sok kiegészítő van hozzá, mózes, esővédő, szúnyogháló, táska, vagy napernyő ezeket nem kell külön megvenni.

A sporttá alakítás már neccesebb, ha hátul van a kar (tehát nem feléd van a baba) szint lehetetlen irányítani, más lesz a súlyelosztás.

Ja igen, ha picurka autótok van, akkor sem ez lesz a jó kocsi, mert összecsukva is bitang nagy. Nálunk a kombi csomagtartójának a felét elfoglalja.

Összességében én elégedett vagyok vele, szeretem, mert ki tudom használni.

2015. ápr. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2015. ápr. 1. 13:15
 3/10 sandrachnologic ***** válasza:
Ugyanazt tudom mondani mint az első. Nekunk is az volt es van, most varjuk a masodik babat. Mi kettesben lakunk, ideális kintre meg sétálni es bevásárolni ia jo. Utazáshoz mi egy kisebbet használunk, ami 170 fokig dontheto, ez most is igy lesz a picivel, mert a kocsi csomagtartoja pici. Társas vagy panelhazba csak akkor ajánlom, ha van tároló es nem kell cipelned, mert baba nelkul is 12 kg (vagy lift van). Tenyleg jol teliesitheto es nyariasithato. Konnyu szétszedni es mosni. Nekunk tipus szerint 2Dx van, ennek egy sor kereke bolygosithato, igy nagyon konnyu irányítani. 😊
2015. ápr. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 sandrachnologic ***** válasza:
Kerteshazban lakunk, Bocsi, átírta a telefon.
2015. ápr. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
köszi, panelban lakunk de van lift, viszont jó erős babakocsinak tűnik ilyet szeretnék nagyon sokat kirándulunk, sétálunk
2015. ápr. 1. 13:25
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha nagy a lift, akkor jó. Mi egyszer jól megszívtuk a nagyobbik gyereknél, nődokihoz mentünk, és a régi fajta társasházban olyan pici volt a lift, hogy nem fért be a sporttá alakított kocsi. Gyerek ki, kocsi összecsuk és úgy mentünk fel külön-külön. Érdemes lemérni a liftet, ne ezen bukjatok meg.

Amit én tudnék még javasolni hozzá, mindenképpen a "téli" változatot vegyétek, mert a nyárihoz ernyő van, a télihez lábzsák és textil mózeskosár (nekünk Bergon Lux van, ehhez nem volt mózes). A lábzsákot pedig sokáig használni fogjátok, bármikor is születik a baba.

2015. ápr. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Budapesten élek, nekünk is ilyen kocsink volt.

Ár-érték arányban nagyon jó és egyetértek én is az előttem szólókkal.

Ha nem a design és a márka a fontos, akkor ezek nagyon stabil, erős, strapabíró kocsik.

Az alapok ebben is benne vannak (bolygósítható kerék, állítható, átforgatós tolókar, kupola, szúnyogháló, alul nagy bevásárlós vagy tárolós rekesz stb.)

Megpróbálom pontokba szedni az előnyeit, hátrányait, ahogy én tapasztaltam:

ELŐNY:

- ár

- minden része leszedhető, mosógépben mosható

- láttam (ok, Bp-en), hogy vannak alkatrészek, jaítóhelyek )pl. valamilyen csavar vagy kerékcsere sem lehetetlen küldetés és azért mindenképpen olcsóbb,mint újat venni akár ugyanebből is

- széles a fekvőfelülete és a mai nagy divattal ellentétben valóban lehet vízszintesbe, normálisan fektetni, altatni a picit, nem görnyed a kis kagylós ülésben

- jó stabil és kemény alapja van a fekvőfelületnek, nem csak egy vékony, összecsuklós váz és egy kis gyöngyvászon- szóval tényleg lehet benne valószínűleg kényelmesen aludni

- nálunk is és más ilyen kocsis ismerősnél is a gyerekek nagyokat aludtak séta közben picinek

- könnyen lehet összecsukni, egyedül is képes vagy rá

- terepen nagyon jó, mi még vadasparkban, kirándulni is voltunk és nem volt semmi gond

HÁTRÁNY

- a miénk vagy 13 kg volt (nem esernyőre, hanem lapra csukható volt- ezek a stabilabb, nagyobb kocsik)

- ami előny újszülöttel meg pici babával max. 6 hónaposig, az már lehet hogy hátrány nagyobb, 1 év felettinél- ahol már nem kell fektetni

- pontosan mérd bele az autótok hátsó csomagtartójába- próbáld ki, hogy belefér-e, mert bizony helyigényes (nekem közepes méretűközépkategóriás autóm van- ebben az időszakban gyakorlatilag a babakocsi elfoglalta a csomagtartómat és bizony emelgetni kell azért erőnlét)

- ha olyan házban laksz, ahol 1-2 lépcsőnél többet is kell vinni, emelni, akkor jól gondold meg- nem panelbe, nem lakótelepre való, a régebbi keskenyebb lifteknél lehet logisztikázni, hogy férsz be (barátnőm lakótelepen él, ott gyakorlatilag laposan sem fér el a kocsi mellett a liftben)

- ha nagyvárosban élsz és olyan a tömegközlekedés, hogy emelni, lépcsőzni kell a kocsival (pl. aluljáró, ahol nincs lift, jellemzően magaspadlós, középen korlátos buszok)- na az is felejtős


Ezek a kocsik több gyereket is kiszolgálhatnak. Lehet, hogy nem a legdivatosabbak, de nem ez a cél, csak sok kismama elfelejti a nagy versenyben :)


Egyébként mi ahogy a kisfiunk megtanult lépegetni, járni azonnal eladtuk a kocsit és egy egyszerű, kb. 8 eFt-os HAUCH esernyőre csukható, kb. 1 kg-os kis kocsit vettünk helyette és inkább a kismotor stb. került előtérbe.

Jó, ehhez az is hozzátartozik, hogy jellemzően nem tömegközlekedünk, a kicsivel gyalog jártunk sétára, nagyobb utakra autóval és mindez Budapesten.

2015. ápr. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a részletes válaszokat!
2015. ápr. 1. 13:58
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekünk is Bergon van. Imádom.
2015. ápr. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 sandrachnologic ***** válasza:

Mi is voltunk vele kirándulni, meg 30 centis hoban se akartunk el. 😊 a gyerek meg fel eves koráig csak abban aludt nappal, 3-4 órákat. 😊 szoval tenyleg kényelmes. Nekunk nagy baba volt (4 kg -55 cm), ha 3 overalt adtam volna ra kb akkor is elfert volna meg benne fel évesen is fekve kényelmesen 😊


Annyi volt jekunk a hatrany (nyári baba), hogy a huzata nagyon izzadós (viszont barmilyen folt kijön belole), ugyhogy mi egy feher törülközőt teritettunk a gyerek alá, es ugy nem izzadt.

2015. ápr. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!