Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy évesed le tud mászni az...

Egy évesed le tud mászni az ágyról egyedül? Megérti, hogy leeshet és megüti magát? Hogy tanítsam meg a babámat erre?

Figyelt kérdés
Annyiszor mondtamneki,hogy ne menjen az ágy szélére,mert leesik...sőt már többször leesett,egyszer nagyon megütötte magát ,vérzett a szája is..meg ismutattam neki nem egyszer,hoigy forduljonmeg,lábát tegye először,de egyszerűen nem érdwkli. Ma felállt és úgy indult meg az ágy széle felé. Ha nem fogom meg utolsó pillanatban....hát nem is alarom elképzelni mekkorát zuhant volna...hogyan segítsek neki?

2015. ápr. 1. 22:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Hát, nálunk másfél éves volt mindkettő, amikor üzembiztosan fel-le mentek az ágyról. Hasonló próbálkozások után, mint Nálatok...:) Addig mondhattam bármit, ha Ő a kis fejébe vette és ment:) Majd lezuhant... Nagy baj nem lett, sokszor én is a semmiből ugorva mentettem a helyzetet. Idő és odafigyelés, szerintem többet nem tehetsz.
2015. ápr. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nem tud lemászni és nem tudja, h fájna, ha leesne. Mászna tovább az ágy szélénél. Én is mutatom neki, h csinálja, de hiába..
2015. ápr. 1. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Fiam 7 hónaposan felállt, azóta mászik le ügyesen az ágyról. Először fejjel előre próbálkozott, aztán megfordítottam és megjegyezte. Volt hogy nekiindult fejjel, akkor megkérdeztem hogy "hogy megyünk le ügyesen?" és akkor megfordult. :) Mást nem tudsz csinálni, csak újból megmutatod hogy előbb a lábait tegye. Én az ágyon rohangálásról is hamar leszoktattam. Sokszor feláll az ágyon, és elég ha rászólok hogy "csüccs", és már guggol is le. Most másfél éves.
2015. ápr. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
A fiam 10 hónaposan indult el, akkor már fel és le tudott mászni az ágyról. Én megtanítottam, hogy fenékkel előre kell lemászni. Párszor elgyakoroltuk, ha le akart mászni, mindig megfordítottam, hogy a fenekével tudjon letolatni. Nagyon gyorsan megtanulta. És nagyon élvezte az új tudományát.
2015. ápr. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

nálunk az első tanítás a kanapéról/magasabb helyről/ágyról való tolatós-lemászásról szólt.

láttam a játszótéren, hogy egy velünk egyidős kisfiú már ügyesen, lábbal előre, hason egyensúlyozott ki a homokozóból (ami ugye magasított volt)

akkor kábé 14-15 hós lehetett a kisfiú, az én fiammal egyidős. annyira megtetszett, hogy így tudja a kicsi, hogy én is inkább megtanítottam a gyereknek

- előtte mindig lesegítettem a magasból, hogy ne legyen baj.

egyébként tök gyorsan, mondhatni talán másodikra megtanulta a gyerek. de 15 hós volt kábé.


szerintem mindenképpen tanítsd neki, először ne is várd meg, hogy eljöjjön a pillanat, hogy le akar mászni, egyszerűen tedd az ágy szélére, fordítsd meg, hogy a lába lelógjon, úgy, hogy hason van, és finoman kezd lefelé húzni, és hagyd, hagy csússzon lefelé, had dolgozzon a gravitáció. közben magyarázz neki.

aztán várd meg, mikor eljön megint a pillanat, hogy le akar jönni, és ha nem irányítja be így magát, akkor megint csináld végig a műveletet.

és ha legközelebb már ő maga így befordul és lecsúszik így, akkor nagyon dícsérd meg, tapsold meg.


amíg nem tudod rábízni az ilyen óvatos lemászást, addig mindig figyelj, mert még azért pici, vigyázni kell rá.


szerintem hamarosan megtanulja a lemászást, ezek a kis tündérvirágszálak nagyon okosak és ügyesek ám :)

2015. ápr. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
hulye kérdés lesz, de nálatok milyen magas az ágy? nálunk elég magas...tolat tolat..de a lába még vagy 40 cm re van a talajtol és kb. fenékre landolva érkezne.
2015. ápr. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Kb 10 hónaposan 3 nap alatt tanulta meg.Minden egyes alkalommal amikor odamentem és a széléhez ment megfogtam és megmutattam neki hogy kell letolatni.De a szélén még nem fél és sztem sokáig nem is fog.Azt tanítsd meg neki hogy ne álljon fel az ágyon.Nálunk tudja hogy akkor lehet csak ha ott vagyok és akkor se szaladgálhat.Bár a nagy fetrengésbe is majdnem legurul.Hidd el ha higgadtan magyarázol pár nap alatt megtanulja.Ülj le vele komolyan minden magyarázz röviden.Ha le szeretnél menni.Fordulj meg.Rakd le az egyik és rakd le a másik lábad.És közbe mozgasd úgy őt.
2015. ápr. 1. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
de pl. hogy tudnál letenni az egyik lábát vagy a másikat mikor az ágy mondjuk 70 cm magas?
2015. ápr. 1. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nálunk kb fél méter magas az ágy. Se nem magas,de nem is alacsony. Pont meg lehet ütni magad,ha leesel és baba vagy. Kb mellkasig ér neki,ügyesen le tudna mászni,de annyira akaratos és utálja ,ha mozgatva van,hogy ellenkezik,ha meg akarom mutatni neki. Végül is már többször mutattam,de csak azzal törődik,hogy engedjem már el. Fejjel lefelé is megfigyeltem már( fogtam a ruhájánal,ne vegyre észre) mert nem tudtam le akar e menni vagy csak kúszna előre. Hát le akart,párszor hatam de volt,hogy balul sült el,úgyhogy 2-3 alkalom után nem engedtem.Ma véletlen olyan pózba került,hogy hátra felé sikerült a mutatvány,de ez a felállásos dolog is ma volt,úgyhogy nem tusom mennyire volt ez tudatos.
2015. ápr. 1. 23:26
 10/13 anonim ***** válasza:
Párszor a helyes irányba fordítottam és közben mondtam neki hogy forul és tolat. Pár nap után elég volt szólni neki, hogy fordul és tolat egyből eszébe jutott hogy nem arccal előre mászunk le az ágyról. 11 hónapos kora óta egyedül közlekedik rajta, nem esik le.persze azt még nem érti hogy leeshet, nincs félelem érzete, de más helyzetekben is bejött már ez a vezényszó pl jatszóházban
2015. ápr. 2. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!