Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ilyen esetben Te tápszert...

Ilyen esetben Te tápszert vagy anyatejet adnál?

Figyelt kérdés
6 és fél hónapos a kisfiam,fejem neki a tejet éppen van annyi hogy elég . Este kétszer kel fel enni és nehezen alszik vissza, tegnap adtam neki tápszert és aludt 9-től fél hétig. És még azt kell tudni hogy van egy két és fél éves nővére akihez még kelek akár 10szer is egy este. Nem tudjuk a nagy miért ébred ilyen sokszor keservesen sírva, kivizsgálták és most laktózmentes diétát kell tartani nála. Így jó lenne ha legalább a kicsi aludna ha van rá mód, Te mit tennél? Napközben kapna anyatejet meg szilárd kaját estére meg tápszert.
2015. ápr. 2. 08:03
 1/8 anonim ***** válasza:
ha nem szoptatod, úgy i elapad, nem kérdés
2015. ápr. 2. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem fog elapadni... Fent lehet fejéssel is tartani a tejet, sőt még szaporítani is sikerült mindíg mikor csökkent a mennyiség. Van elég anyatej és az a kérdés hogy helyette adnál e tápszert a jobb alvás érdekében?
2015. ápr. 2. 08:20
 3/8 anonim ***** válasza:
Én hasonló esetben tejpépet adtam éjszakára.
2015. ápr. 2. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hát ugye az anyatejnél nincsen jobb. De van amikor jobb, ha nem csak az anyatejet kapja a baba. Sok mindentől függne. A tejci mostmár egyébként is inkább háttérbe fog szorulni. Lehet, hogy a kisfiad azért tudott jót aludni, mert a tápszer vastagabb volt neki mint a tejci. Másrészt ha fél éves elmúlt akkor lassacskán az éjszakai kajálásnak már el is kéne maradnia és a késő eseti meg a hajnali venné át a szerepét. Biztos hogy megbeszélném az orvossal, és ha ő is azt mondaná, hogy ezzel nem veszélyeztetem a fiamat mert hízik növekszik így is, akkor simán. Nincsen a tápszerben semmi rossz dolog. (Ha Te tönkremész abban, hogy nem bírsz pihenni semmit, akkor az senkinek nem lesz jó, a kérdésed is arra utalhat, hogy erőid végén járhatsz.)
2015. ápr. 2. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Most mérlegelni kell, mi a jobb a családnak és neked is. Persze, az anyatej szép és jó, de azért nem csodaszer. 6 hónapos korig nagyon ügyes voltál, kapta a tejet, ezután is kapni fogja a mostani mennyiséget, a tápszer egy plusz étel és folyadékforrás lesz neki.

Gondolnod kell magadra is, a nagyobbik gyerekre is. Lényegében 10-12-szer kelsz éjszaka, csoda, hogy még talpon vagy. Ha a tápszer/tejpép után átalussza az éjszakát, az neki is jó, nem csak neked. Láthatóan az esti anyatej mennyisége nem elég neki, nem telíti el. Nem az anyatej a legfontosabb, hanem az, hogy ne éhezzen a baba, és persze, a lehető legfontosabb a nyugodt, kipihent, vidám anyuka.

2015. ápr. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
45%
Dehogy adnék tápszert. Anyatej kell neki, ha van és lehet azt adj neki! Az éjszakai kelést el fogja hagyni. Nem azért kel éjjel mert éhes hanem más baja van(anyahiány, fogzás stb.)
2015. ápr. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én adnék tápszert éjszakára,ebben a helyzetben fontos h többet alhass.
2015. ápr. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A csecsemő legjobb tápláléka az anyatej! Ha te szerencsés vagy és van tejed, napközben szoptasd, ahogy eddig vacsorára viszont (nem kell tápszer), kapjon Milumil tejpépet magában, vagy gyümölccsel ízesítve (de csak azt rakj bele, amit már kóstolt). A nagyobbiknál azt mondanám, hogy érzi a feszültséget és őszintén, ne várjuk egy 2 és fél évestől, hogy ezt fel tudja dolgozni! Ő is kisgyerek, és tudom, hogy van gond a kicsivel, de ez nem mehet a tesó rovására! Amúgy a 6 hónapos és 2 hetes még kóstol, egy kaját még nem tudsz neki kiváltani! Nehéz a szitu, de 2 gyereked van és mind a kettőnek meg kell felelned, egyik sem érdemel kevesebbet!
2015. ápr. 9. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!