Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éveseteknek hogy néz ki a...

1 éveseteknek hogy néz ki a napirendje?

Figyelt kérdés
mikor eszik, mit, mennyit? és az alvás? hanyszor van egy nap? en probalok atallni napi egy alvasra ebed utan, mert a ket alvast sokallom. a delutani elhuzodik, este pedig azert nem akar normalis idoben elaludni.
2015. ápr. 7. 12:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Egy 1 évesnek nem sok a napi két alvás! Te miért sokallod?
2015. ápr. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Reggel 7 körül ébred, ekkor iszik tápszert kb. 160 ml.

9-kor fél szelet kenyér felvágottal, vagy bármi másból csipeget amit én reggelizek. :)

11-kor van nálunk az ebéd, ekkor egy tál (nem tudom hány gramm) főtt étel, mindent eszik már amit mi. Ritkán üveges kaja, abból 1 üveggel megeszik.

Fél 12-kor teszem le aludni. Kb. 2,5-3 órát alszik.

ébredés után vmi gyümölcs. Pl. egy banán. 5 körül egy adag tejpép (kb. 180 ml), este 7-kor vacsi velünk pár falat virsli, rántotta, szendvics mikor mi. :)

Fél 8 után fürdés, 8-kor ágyban van 240 ml tászerrel alszik el, reggel 7-ig csönd van. :)Kisfiú, 19-én lesz 13 hónapos.

2015. ápr. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Sehogy. Ossze vissza ebred, ossze vissza eszik, fel napot ordit, de elaltatni nem tudom, ejjel kb. 5-szor kel, van, hogy 2 orat ebren van stb. Bocs, hogy ezt irtam, de pont most borultam ki teljesen mar, elegem van, legszivesebben kiugranek az erkelyrol.
2015. ápr. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
nekem fel 8kor kel. fel 9 kor reggeli, valamilyen gyumolcs. aztan fel 11- 11 fele mar latom rajta, hogy almos, ekkor cici es alszik. (kb 1 orat) fel 1 kor ebed es eddig fel3- 3 fele megint elalmosodott...de kb ket hete nem akar ilyenkor aludni..mire almos lesz az 4 ora. volt, hogy elaludt ekkor aludt masfel orat( volt, hogy en keltettem), utana nem tudom fel 9 korul lefektetni es akkor csuszik az uzsi meg minden... ezert irom, hogy nem okes mostmar ez a napirend es sok a ket alvas...mit vagy hogy kene csinalnom?
2015. ápr. 7. 12:53
 5/15 anonim ***** válasza:

7 körül kel, 240 táp.

10 órakor gyümölcsöt eszik

12 óra főtt kaja

16 óra tejpèp v gyümölcs v joghurt

19-kor fürdés, utána 240 táp.

Az enyém is fél napot ordít, pedig nem ilyen volt. Éjjel is fent volt órákig pár hétig, az most elmúlt.

2015. ápr. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Utolsó vok. Elfelejtettem, hogy nappal egyszer alszik 2 órát, van, hogy tízórai után, de van, hogy ebéd után.
2015. ápr. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

-negyed 8-kor kel, megiszik 230 ml tápszert, aztán felöltözünk

-berakom a járókába ő játszik én teszem a dolgom

-fél 11-kor tízórai, zsemle vagy kenyér felvágottal

-vissza a járókába játszik tovább én teszek-veszek

-délben megeszik az ebédet: főzit husival kb. 170 gramm

-alvás olyan fél 1-től, ha szerencsém van negyed háromig, ezalatt én is pihizek egy kicsit

-felébredés után játszik

-3 kor megeszik az uzsit. Általában ilyenkor gyümölcsöt kap valamivel pl:joghurttal, túróval, grízpéppel, zabkásával

-fél 4 körül elmegyünk sétálni ez kb másfél óra szokott lenni

-fél 6-kor vacsi, megint főzelék kb:170 gramm, ekkortájt hazaér apa és közös játék van

-7 előtt elkezdek neki készülni a fürdésnek, és negyed 8-kor fürdünk.

-Fürdés után megeszi a tápszerét 230 ml-t, ha szerencsém van 8-kor bealszik, ha nem akkor olyan 9 körül és alvás reggelig.


-

2015. ápr. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
50%
utolsó és te mikor játszol a kicsivel? mert azt írod szinte egész nap a járókában van és egyedül játszik.
2015. ápr. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
6os! ha neked delott alszik, akkor estig hogy birja ki?? nem nyugos mar dutantol?
2015. ápr. 7. 13:53
 10/15 anonim ***** válasza:
Délelőtt vezetem a háztartást ő pedig játszik mellettem. Természetesen ez nem azt jelenti, hogy nem foglalkozok vele, mert beszélek neki, mondókázunk és eldalolászok neki. Ha végig olvastad, amit írtam akkor láthatod, hogy fél négy körül elmegyünk sétálni. 10 hónapos korában elindult, ezért kézen fogva szoktunk sétálni. Megnézzük a környéken a kedvenc kutyákat, az autókat és az érdekességeket. Szeretek vele sétálni, mert közben rengeteg inger éri és lehet neki magyarázni mi micsoda. Ha tovább olvastad a mondókámat, akkor látod, hogy mikor apa hazaér közösen játszunk. Ha szeretnéd, hogy részletezzem, akkor elmesélem, hogy miket szoktunk. A fürdés nagyja is játékkal telik. Valamikor el kell végeznem a házi munkát is. Pl. nem adok neki bolti bébiételt, mert főzök neki és az sem jár kevés panccsal. A kislányom tipikus példája volt annak, akit nem lehetett letenni kb 7 hónapos koráig. Nagyon hasfájós volt, ezért megszokta, hogy állandóan az ölemben volt, mert nem volt szívem hagyni sírni. Ringatva tudott csak aludni. Mikor megtanult ülni és le tudta magát foglalni, azóta nagyon szépen el van a járókában és beállt erre a rendszerre. Természetesen ha nyűgös és igényli, hogy anya kivegye, akkor kiveszem.
2015. ápr. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!