Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baba ültetése? (Bővebben lent! )

Baba ültetése? (Bővebben lent! )

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kisbabám lassan betölti az 5 hónapot és nem igazán tudom,hogy szabad-e pl. döntve ültetni?(párnával kitámasztva) Tudom,neki még a fekvés lenne egészséges,de ő nem az a típus,aki hajlandó egész nap vízszintesen lenni. Tudnátok tanácsot adni?
2015. ápr. 8. 10:11
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
Nem kell ültetni, nem szabad! A gerincének nem tesz jót. Majd ha feláll, akkor az üléssel is próbálkozni fog egyedül.
2015. ápr. 8. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ültetni valóban nem szabad, de egy kicsit megemelheted a hátát, mint egy pihenőszékben vagy a hordozóban van. Nem kell egész nap feküdnie.
2015. ápr. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
úgy nem szabad ültetni, hogy a teljes súlya a gerincére nehezedjen. Úgynevezett kagyló ülésben, tehát autós babahordozóban, jobb minőségű, dönthető etetőszékben, vagy a sport babakocsi dönthető részében, pihenőszékben nyugodtan fektetheted már, a lényeg, hogy ne nehezedjen rá a felsőtestsúlya a hátára (ortopédusom mondta így amikor 5 hónapos volt, és kérdeztem hogy az autós hordozóba sétáltathatom e)
2015. ápr. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
95%
Ahogy 2-es írta, a hordozóban sem fekszik, annyira nyugodtan "kipárnázhatod". Az a lényeg, hogy ne a gerince tartsa ülő helyzetben, mert akkor deformálódhat.
2015. ápr. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Tedd hasra és akkor jobban tud mocorogni.
2015. ápr. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Azt írtad, nem az a típus, aki hajlandó egész nap vízszintesen lenni! Ha nem hajlandó, akkor fogd a két kezét és ne segíts, húzza fel magát, amennyire tudja! Te ne csinálj semmit, csinálja ő, amit akar, viszont abban ne gátold! Elméletileg egy 6 hónapos gyereknek hasra és vissza kell fordulnia! Az én kisfiam 5 és fél hónaposan felült egyedül és megült támaszkodás nélkül, és négy kézláb mászott! 6 hónaposan felállt és kapaszkodva lépeget! 7 hónapos korunkra 6 fogunk van! Erre azt mondta a védőnőnk, hogy nem ismeri a nagy könyvet! Erre én azt mondtam: tökmindegy, úgyse tud olvasni!
2015. ápr. 9. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :) Minden baba más ütemben fejlődik,én nagyon haragszom azokra,akik a nagykönyv szerint szeretnének nevelni... Persze vannak bizonyos mérföldkövek,melyeket,ha nem időben ér el egy baba,gond is lehet. Szerencsére a forgolódással,hason nézelődessel nincs gond,fordul már mindkét irányba a kislányom,el is van így egy darabig. De vannak olyan helyek,ahol ezt nem tudja megtenni (pl. babakocsi),illetve van,mikor ezt megunja és fentebbről szeretné látni a világot Ő ilyen. :) Szép napot nektek!
2015. ápr. 9. 09:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!