Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bolti tej? Szerintetek?

Bolti tej? Szerintetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Először is, nem bolti tejet kap a babam hanem tápszert, csak érdeklődés képpen kérdezném hogy mi bajt okozhat egy három hónapos babánál a bolti forralt tej?

Ugye sokan félnek tőle, de régen a legtöbb baba akit nem tudtak szoptatni azt kapott, beleertve én is, sőt három honaposan már grizt ettem.

És nem házi hanem rendes bolti tej volt.

Én félnék adni a babámnak bolti tejet, de mi az oka ennek?

Mi olyat okozhat a tej ami árt az allergián kívül?

Megegyszer a félreértés elkerülése végett, nem adok és nem is akarok adni a babámnak csak puszta kíváncsiság !

Várom a válaszaitokat!



2015. ápr. 8. 14:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
10%
Semmi bajt nem okoz. A lányom nem akarta elfogadni a tápszert, ezért 3 hónapos kora óta tejet iszik. 6 éves, makk egészséges gyerek.
2015. ápr. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
0%
Csak a tejallergia miatt van felfújva a téma.
2015. ápr. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Komolyan?

Akkor értem már miért erőltetik szüleim rokonaim annyira h álljak át rá.

De én nem mertem mert mindenki más véleménnyel van róla és sokan ezek szerint felnagyitjak a dolgot.

És megkerdezhetem hogy hogyan adtatok a tejet hány százalékos volt és hígítva volt e vagy csak forralva?

2015. ápr. 8. 14:52
 4/16 anonim ***** válasza:
0%

az én lányom is tápszeres volt, négy hós korától kapott tejet, igaz, orizával...

Most 18, köszönjük, nulla allergia, a gyerekorvost hat éves koráig láttuk évi egyszer...

A mi gyerekorvosunk szt akinek problémát okoz a tej, annak akkor is okoz, ha később kap...

2015. ápr. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%
1-es vagyok. Én "feles" tejjel kezdtem, 1,5 %-ossal. Aztán 5 hónaposan már rendesen kapta.
2015. ápr. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%

Én is úgy tudom, hogy pusztán az allergia-dolog miatt van 1 éves korra javasolva a bevezetése a tejnek.

Ha gondolod nyugodtan vezesd be már most. Ha allergiás, kiderül, de ez lenne 1-2 éves korban is.


Offolok, csak megjegyzem, hogy ez milyen érdekes, hogy a múltkor volt egy tejes kérdés, ott a kommentelők 99%-a egyáltalán nem vagy csak 2-3 éves kora után adott tejet a gyerekének és nekiestek annak, aki már 1 éves korban be merte vezetni, ahogy javasolják.

2015. ápr. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
A veset terheli rettentoen 1 eves kor alatt. Ennek a hatasa pedig csak joval kesobb jeldntkezik, nem azonnal.
2015. ápr. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
97%

Én úgy tudom,h az allergián kívűl még az,h nagy részét még nem tudja feldolgozni a kicsi így nem igazán tápláló, csak bántja a pocakját. A tejbegrízből is csak a gríz része hízlalja a babát.

Amúgy nagyim idejében meg köménylevest adtak a gyereknek, nekik se lett semmi bajuk mégse adunk most, szóval szerintem ez nem indok, h jajj anno én is azt kaptam. Nyilván fejlődik a tudomány, nem a laktózintoleráns titkos csoport lobbija ez.

2015. ápr. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
76%

[link]


Én nem adnám helyedben, nem is adtam a saját fiamnak. Azért 1 évet csak ki lehet bírni.

2015. ápr. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%
1és 5 vagyok. Látható, hogyan le lettem pontozva :) De szaranya vagyok, hogy nem ette meg a gyerekem a tápszert...
2015. ápr. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!