Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A tej vagy a víz okozhatta?

A tej vagy a víz okozhatta?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Leirom a történetet. Kislányom három hónapos, eddig tápszert evett és minden nap rendes hig széklete volt.

Babavizzel adtam a tápszert.

Szülők nagyszülők nagy nehezen rabeszeltek h próbáljam ki neki a bolti forralt tejet adni, mert mi is azon nőttünk fel. Nem kell,kell szidni, tudom hülyeség volt, abba is hagytam.

Közbe aznap mikor az első tejet adtam neki akkortol csapvizet forraltam és azt visszahutottem. Azt a vizet kapta a babam, plusz tejet eteteseknel.

A víz mikor fellfort és kihult kicsapodott a tetejére valami fehér kristályos anyag, én vizkore gondoltam.

Masnaptol szorulasa lett a babámnak, kinkeservesen tudott kakilni.

Soha többet nem kiserletezek semmivel, egy életre megtanultam h vagy betartom amit kell vagy a babam fog szenvedni és azt egyáltalán nem akarom.

Az lenne a kérdésem hogy szerintetek a szorulas mitől alakult ki? A kemény viztol? Vagy a tejtol?

Nem szeretnék kioktatast, csak a velemenyekre vagyok kíváncsi, esetleg tapasztalatokra.



2015. ápr. 8. 17:31
 1/10 anonim ***** válasza:
A tápszert add, ne a tejet! A nagyszülők tanácsait nem muszáj megfogadni...A szorulást a TEJ OKOZTA!
2015. ápr. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a tejtől volt.
2015. ápr. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Bocsánat azt nem írtam le hogy a forralt vizet babaviz helyett kapta tapszerrel a babam.

Már visszatértem a babavizre és tapszerre, már csak azt kapja.

2015. ápr. 8. 17:37
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
2. vagyok. Nem hiszem, hogy a víz lenne az oka, én mindig forralt csapvízzel csináltam a tápszert és semmi gond nem volt. A tej nagyon nem kellett volna, de már mindegy.
2015. ápr. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
valószínű a tej,mert más mint a tápszer. tényleg ne adj neki,a nagyszülőkre nem kell hallgatni. pl. nekem is állandóan mondják mit adjak enni,aztán pont minap tudtam meg,anyukám tojásra volt allergiás,én meg eperre meg vagy 2 másikra,nem is tudom. mikor azt mondják,hogy nem lett tőle bajunk,azért az allergiás kiütéseket nem említik. eszükse se jut,hogy azért mert túl korán adtak valamit. tejnél meg pláne necces a dolog,de ezt már tudod,ha visszaváltottál tápszerre. ha csapvízet adsz,akkor vízművekben le tudod kérni a nitrát tartalmat,ha magas akkor babavízet kell adnod,mert nagyon veszélyes,elvonja a vérből az oxigént. ha rendben van,akkor nyugodtan adhatod neki forralva. szerintem a fém forraló miatti vízkővet láttad a vízben,ez van akkor is ha pl. kifőzől egy fazékban.
2015. ápr. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..


most őszintén, mi a célod, hogy egymásnak ugraszd a tejet adni-tejet nem adni oldalakat???

2015. ápr. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Valószínűleg a tejtől volt szorulása. A nagyobbik lányom 2,5 éves lesz nemsokára, és még mindig szorulása lesz a tehéntejtől.
2015. ápr. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó előtti!

Ne haragudj, de semmi közöm a másik kérdéshez.

Az én babámnak szorulasa van, nem pedig tejjel akarom etetni, csupán megkerdeztem hogy a tej okozhatta e.

A másik kérdezot ahogy olvastam a tej káros hatásai érdeklik a babára nézve. Engem nem az érdekelt, mert tisztában vagyok vele hogy milyen gondok lehetnek ha bolti tejet iszik a baba, kivéve a szekrekedesre nem gondoltam.

2015. ápr. 8. 19:07
 9/10 anonim ***** válasza:
Ne aggódj! Csapvíz forralva mehet, babavíz mehet! A tejet felejtsd el! Tudom, hogy sokan ki fogják használni a tehéntejet adók, illetve nem adók sanszát, de én egyvalamit tudok: az én kislányom 4 és fél éves, 3 éves koráig nem kapott tejet (igen! sehogy sem!) ma napi fél liter tejet iszik, gond nélkül!Ne hallgass senkire: babavíz, forralt víz, 3 éves korig tej felejtős, persze sajt, joghurt mehet a megfelelő időben: én bio natúr joghurtot vettem és hozzátettem az általam pépesített gyümölcsöt vagy bébidesszertet, és a Nádudvari termékek E-mentesek!
2015. ápr. 9. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Bandus03 válasza:
Lehet megszokta a tápszert!!!
2015. ápr. 25. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!