Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem tudom mit tegyek? Éjjel...

Nem tudom mit tegyek? Éjjel nagyon feszül a cicim, folyik a tejem, de napközben meg nem lakik jól a babám,5 perc alatt kiszopizza a tejet, aztán húzkodja a bimbóm, beméreli magát, sikít.

Figyelt kérdés
Most ettünk mind a kettőben csak 40g volt összesen, nekünk meg 70-80g kellene. Kénytelen voltam tápszert adni neki, mert sírt.
2010. febr. 19. 15:08
 1/7 A kérdező kommentje:
3 hetesek vagyunk. Úgy érzem egyre kevesebb a tejem.
2010. febr. 19. 15:09
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Jó a szopási technikája? Beveszi a szájába az egész bimbóudvart? Éjjel nem szoptatod?


Azt tudnod kell, hogy minél több tápszert adsz neki, annál kevesebb lesz a tejed, és a babád annál kevésb fog érdeklődni a szopás iránt, ami megterhelőbb és technikásabb, mint a tápszert kiszívni a cumisüvegből.


Ezeket az oldalakat ismered?

[link]

[link]

Érdemes lenne áttanulmányoznod, mert sojat segíthetnek.

2010. febr. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha éjjel nagyon feszül, fejd ki. Éjjel termelődik a legtöbb prolaktin, így olyankor a legtöbb a tej. Még van idő beállni a kereslet-kínálatnak, próbálj minden evés után fejni, és mindig szoptass két mellből. Figyelj rá, hogy rendesen kiszívja az egyiket, és utána kínáld meg a másikkal. A következő evésnél kezd azzal a melleddel, amivel az előzőt befejezted. A pótlást add kanállal, vagy pohárból, ne cumisüvegből, akkor nem lesz cumizavaros. Most az elején adhatsz neki óránként is cicit, az serkenti a tejtermelődést. És fő a nyugalom, ne stresszelj a tejen, be fog állni! Jó babázást!
2010. febr. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Tedd napközben is többször cicire, az a legjobb tejserkentő, és ha éjszaka van benne tejcsu rendesen akkor fejd le és add oda neki nappal tápszer helyett. Tudom ne könnyű felkelni éjszakánként, pláne, hogy a gyerek meg békésen alszik, de annál inkább termelődik a tejcsi ha gyakrabban ürül ki a cici.Igyál sokat és vannak tejtermelést serkentő teák is. Itt már írtak ezekről: http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szopta..

2010. febr. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Jól szopizik, azzal nincs baj. Éjjel kicsit tovább alszik, akkor szoktam érezni, hogy feszül a cicim, amikor felébredünk szopizni. Általában én már ő előtte felébredek, kb. 15-30 perccel és akkor érzem. De kiszívja rendesen, csak napközben kevés nagyon.
2010. febr. 19. 16:32
 6/7 A kérdező kommentje:
De ha sír, folyik a könnye olyan éhes, muszáj neki adnom pótlást, ha mind a két cicim már kiszívta.
2010. febr. 19. 16:40
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha a reggeli szopinál olyan sok van, hogy folyik, akkor miután evett fejd ki a maradékot és azt add neki pótlásnak. Nekem is sokkal kevsebb van estére és én is így csinálom. 4 hónapos a kislányom.
2010. febr. 19. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!