Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, szülők! Nem kegyetlen...

Anyukák, szülők! Nem kegyetlenség az a nevelési módszer hogy mikor a baba (újszülött, pólyás) sír, nem mindig kell odamenni hozzá?

Figyelt kérdés
Nem vagyok szülő úgyhogy nem dolgom megítélni azokat akik ezt a módszert válasszák arra hogy a gyerek úgymond önállósodjon. De az állatokból kiindulva. Ha például a kiskutya felnyüszít vagy a kismacska elkezd nyávogni,az anyaállat rögtön reagál rá. Ez ösztön. Ezért gondolom hogy az emberi anyai ösztönt nem kellene mindenféle teóriákkal elnyomni.

2015. ápr. 8. 20:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%

Ez nem nevelési módszer, hanem totális hülyeség.

A baba azért sír, mert szüksége van az anyjára. Attól nem fog "önállósodni", mert nem veszik fel, csak elveszti a bizalmát az anyjában, a világban.

magától is "leválik" Max 1 éves korára, nem kell sírni hagyni!

2015. ápr. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
66%
Van ilyen "Poroszos" nevelési elv, aztán ilyen esetekben csodálkoznak 15-20 év múlva s szülők, hogy miért is kell a magatartászavaros a gyereket pszichológushoz vinni és miért költözött el a gyerek otthonról stb.
2015. ápr. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
92%

Némelyik állat pedig megeszi a saját kölykét.

Nálunk nyuszik vannak, és néha képesek ösztönből hagyni, hogy megdögöljenek az újszülött kisnyuszik. :(

Szóval az ösztön egy érdekes kérdés, és az állat-ember összehasonlítása is...


Én sem vagyok híve a sírni hagyásnak, de azt tudni kell, hogy minden baba más, minden anya más, másképp élik meg a babakort, és mások a nevelési elveik.

Van, akinek ez, van akinek az válik be. Míg nincs gyereked, soha nem lehet tudni te mit és hogyan teszel majd.

De természetesen normális, ép elmével furcsa, ha valaki csak nézi, ahogy sír a kicsi, és nem tesz semmit.

2015. ápr. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Én csak akkor nem mentem a bébiszittelt kislányhoz, ha épp wc-n ültem, vagy olyan dolgom volt, ami nem tűrt halasztást (pl. rántás készítése).


De akkor is folyamatosan magyaráztam neki, míg oda nem tudtam menni.

2015. ápr. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
69%
Ugyan nem újszülött, mert 1 éves a fiam, de most eljutottam odáig, hogy hagyom egy kicsit sírni, mert már tehetetlen vagyok. Mindig felkapkodtam, soha egy percet nem hagytam, már ha csak nyekeregni kezdett akkor szaladtam. Most pedig egy hisztis, akaratos gyerek, aki ha nem kapja meg azonnal amit akar akkor oltàri balhét csap. Elegem van, nem bírom tovább, elfáradtam. Lehet kegyetlen vagyok, de felőlem ordíthat, engem már nem érdekel. Befogom a fülem. Teljesen el vagyom keseredve, azt hittem jobb dolog a gyereknevelés.
2015. ápr. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
59%
De! Kegyetlenség! Nem bírtam volna megállni, hogy ne vegyem fel a kislányom, amikor sírt. Császáros voltam és nagyon fájt a sebem sokáig, ő pedig hasfájós volt. Volt, hogy az egész éjszakát átsétáltam vele, mert csak úgy tudott szundizni. A fáradtságtól és a fájdalomtól már sírtam, de akkor sem bírtam volna megállni, hogy nem megyek oda hozzá vagy nem veszem fel. Persze mindenki mondta, hogy így kell elkényeztetni egy gyereket és le se fogom tudni vakarni magamról. Már itt nem értettem, hogy miért baj, ha ragaszkodik hozzám a gyerekem és miért lenne ettől elkényeztetett? Ha sírt, annak mindig oka volt. Lehet, hogy nem jöttem rá egyből mi a baja, de utólag mindig értettem miért volt az éktelen sírás.
2015. ápr. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
68%
Azért nem kell túldramatizálni a dolgokat, mert egy újszülött és egy fél-1 éves baba, nagyobb kisgyekerek között van különbség, ebből kifolyólag az újszülött gyereket nyilván nem felelősségteljes dolog sírni hagyni, mert 99%, hogy gondja van és nem happyből ordít. Ez később persze változhat, így attól még, hogy az 1 éveshez nem mennek be azonnal amikor huszadszorra egyértelműen hisztizik, nem lesz sem lelkisérült és nem is fogja emiatt utálni a szüleit..... Egyébként ha még mindig az ösztöneink és nem a józan eszünk irányítana minket barlangban nyalogatnánk körbe a gyerekeinket, úgyhogy pusztán sem az ösztönnek, sem pedig az állatok viselkedésének nincs jelentősége a kérdés szempontjából.
2015. ápr. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
93%
En mindig megyek ha sir. Tegnap viszont letettem aludni, elkezdett sirni en meg pont wc-n voltam, igy nem tudtam azonnal menni. Erre picit sirt es siman elaludt, pedig eddig mindig ringattam, hogy aludjon el. Ugyhogy neha lehet kellene hagyni. ( de en nem tudom)
2015. ápr. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
74%

egí újszülött anyján keresztül tanulja, látja a világot, ha megbízhat benne, nem kell félni, bízni fog a világban is, magában is, nem lesz antiszociális, depresszív, felnőttkori alvászavaraos, és ez mégcsak a jéghegy csúcsa.


fontos anya-baba között bizalmi kapcsolat, aminek egyik alappillére, hogy ha a baba hívja, várja, vagy szenved és segítséget kér, anyja gondoskodjon róla.


elítélem a szánt szándékos sírva hagyást!


viszont ha anya épp idegileg ki van, piros a feje, fülés füst jön :) jobb ha inkább kimegy levegőzni, mintsem hogy a baba közelébe kerüljön addig míg megnyugszik kicsit legalább.


én tapasztalatom az, hogy rendkívül értelmesek az újszülöttek, jobban mint képzelnénk, nagyon hamar ki lehet alakítani hogy harmóniában legyen anya és gyermeke.

a baba pl jó ha tudja mi után mi kövtkezik, ami anyja kommentálásaiből, egyazon sorrendben ismétlődő tevékenységeknek köszönhetően, ill nálunk megesett hogy egy pár hetes baba már szájtátogással(néma hápogással jelezte)hogy éhes sírás helyett.


nagyon felemelő tud lenni, ha ráérzünk a baba testbeszéére, nyelvére, mert belé valahogy kódolva van hogy anyjukra éreznek(felébred, ha anya felkel, fél, ha anya fél, stb)

2015. ápr. 8. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Oda kell menni hozzá akkor ha sír .De.Hagyni kell kisírnia a magát mert ő még a feszültséget is így vezeti le.

Egy anya tudja mikor miért sír a baba.Sok idő mire ez kialakul nem az első hétben.

Volt hogy felvettem, dédelgettem amikor az kellett neki volt hogy csak ott voltam és felvettem és hagytam hogy kiengedje magából.Nem tudom jól csinálom-e de 13 hónapos vidám, akaratos de nem hisztis kislány akit minden érdekel, s elég ritkán sír.

2015. ápr. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!