Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Minden hónapban, minden...

Minden hónapban, minden életkorban naponta kell fürdetni a kicsiket?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 8. 23:45
 1/8 anonim ***** válasza:
49%
nem, július-augusztus környékén mikor 40+ fok van akkor többször is, ahogy nekünk is jól esik mikor leizzadunk
2015. ápr. 9. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
elég minden masnap amig nem mentek jatszora meg nem kuszik maszik puceran tehat kb 8-9 hos korig, foleg ha ekcemara hajlamos. azert a feneket, kezeit arcat lemoshatod a csapnal...en amugy mindennap furdettem de van ismerosom aki nem.
2015. ápr. 9. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nálunk minden nap van fürdés, de unokatesóm csak minden másnap fürdeti a lányokat. Meg sok más ismerősöm is. Nekem furcsa, mert nálunk hozzátartozott mindig is az esti rituáléhoz, utána jobb az alvás, de tegyen mindenki belátása szerint.

6, 11 és 15 évesek.

2015. ápr. 9. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen,nyáron ha nagy meleg van és izzadnak de csak felfrissülés miatt is jó volt ha naponta többször fürdettem őket!
2015. ápr. 9. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

van hogy estére úgy kimerül, hogy fáj a szívem nyüstölni a fürdéssel

fenekét minden pelenkázás előtt mosom, kezeit gyakran, arcát is

van, hogy egésznapi program annyiból állt hogy lent voltunk szer babakocsizni, nem csúszik, mászik a porban, nem fogdossák össze vendégek

meg elvileg a bőr ph értékének sem tesz jó a gyakori fürdés, habár fürdőkrémet teszek a vízbe

2015. ápr. 9. 09:14
 6/8 A kérdező kommentje:
*2 szer(de, du hossú órákat)
2015. ápr. 9. 09:15
 7/8 anonim ***** válasza:
Az én babám 9 hónapos és nagyon összevissza. Van, hogy minden este van fürdés, van hogy csak 2 naponta, nagy ritkán 3. este van fürdés. Imád pancsolni, nem is azzal van baj hanem utána az a kínlódás amit leművel. Ha egyedül vagyok otthon akkor nem állok neki, mert sajnos nálunk ez 2 emberes és őszintén megmondva imádom a gyerekem, egész nap elvagyunk de nincs idegzetem ahhoz amit utána leművel az öltözésnél, pelenkázásnál. Feszíti magát, hisztizik, kimászik a kezemből stb. Szóval ha párom délelőttös akkor van fürdés este. Eddig nem volt ilyen gond, ez mostanság jött elő, remélem hamarosan el is fog múlni.:). Amúgy meg nem izzad le, nem koszolja össze magát, kakálás után meg mindig szappannal megmosom csap alatt.
2015. ápr. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

de az természetes, hogy fürdés utn még elevenek, nem?

tesőmék is úgy csinálják pici kora óta, de most 4 éves, még most is, ahogy én is kisebb babával, hogy fürdés után a szoba jól be van fűtve, meztelenül még tornáztatom(nekünk muszj ortopédiai szempontból)hagyom egy kicsit hogy az ágyon birkózzon a paplannal, feláll az ágy támláján a játékokért, átzok vele stb, (legalább nem nyirkos bőrrel teszem a pelenkába, hanem jól kiszárad)pelenkázásnál adok a kezébe valamit mindig, mostanában játsza hogy ledobja, és meg feliáltok nevetve"ó istenem leesett, jaj mi lesz" odaadom, vagy adok másikat és ezzel elszórakozunk pelenkázás közben(semeddig nem tart felvenni) és az egész hercehurca jókedvvel, nevetve telik el.

amire amúgy is szükségük van, hogy csk ők legyenek még, meg szeretgetve, mert amúgy nemigen van rá idő, ez legalább az ő pillanatuk(értem ez alatt ha majd bölcsibe jár, oviba, vagy testvére lesz/van)nem elég még ilyenkor napi 1-2 "sebtibe" ölelés vagy puszi


de köszönet a válaszért :)akkor nem furdal a lelkiismeret ha néha néha kihagyom

2015. ápr. 11. 11:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!