Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tenyleg ekkora lehet a gond?...

Tenyleg ekkora lehet a gond? (Sulygyarapodas)

Figyelt kérdés

Most 5 honapos a fiam es 7 kg. Eleg nagy sullyal, 4200 grammal szuletett. Egy teljesen mas okbol kifolyolag voltunk a korhazban tegnap es aggasztonak talaltak a sulyat. Vervetelen es kivizsgalason gondolkoztak, de vegul csak vissza kell mennunk 3 honap mulva, hogy lassak hogy alakul a sulya. Csak anyatejes volt 4,5 honapos koraig, utana elkezdtuk a kostoltatast. Volt, hogy 60 gramm gyumolcsot is megevett mar, de altalaban csak 1 vagy 2 kanallal eszik. Alma sutotok, edesburgonya, ezekkel probalkoztam eddig. Szoval meg most is csak anyatejes igazabol.

En nem aggodtam eddig, mert jokedelyu nagyon, hangosan kacag sokszor, rengeteget mosolyog, sikongat, mondja folyamatosan. Ugyesen forog mar oda-vissza, megismer bennunket, fejlodesevel sincs baj.

Szoval tenyleg ennyire alacsony a sulya? Aggodjak?


2015. ápr. 9. 13:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Én már több olyan babáról hallottam, aki nagyobb súllyal született, de utána nem fejlődött olyan ütemben, mint a kisebb súllyal született babák. De soha nem hallottam volna, hogy ez baj lenne, amennyiben jókedélyű, kiegyensúlyozott baba, akinek az étvágyával sincs gond.


Lányom amúgy 3330 grammal született, és 5 hónaposan 6200 gramm volt, tehát semmiben sem fejlődött másképp, mint a te babád.

2015. ápr. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

most engem is megleptél. nekem inkább az a fura, ha egy baba nagy súllya született és utána havonta 1kiló fölött hízik. tehát 5 hónaposan 10 kiló... :) szerintem semmi baj a piciddel, enyém kis súllyal született de hasonló volt a hízása mint a tiednek. mondjuk neki napi 1x kellett kapnia sinlacot 4 hónapos korától, hogy hízzon, de nem csináltak ügyet belőle, ezt leszámítva persze :)

most 5 éves, még mindig kis soványka, 20 kiló a 125cm-éhez :) ilyen alkat...

2015. ápr. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Miért találták aggasztónak a súlyát? Egy 4 kg fölött született babának nem kell 2x-e és 1 évesen 3x-nua a súlyát, mert akkor 12 kg fölött lenne.


Kislányom 3100 g-mal született, 6 hónaposan 7160 g, 1 évesen 8160 g volt. Most is vékonyabb, de egészséges, mindig hízik már lassan 5 éves.

2015. ápr. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Szerintem felreerthettel valamit 2es. 5 honapos es 7kg. :)
2015. ápr. 9. 14:08
 5/13 anonim ***** válasza:

szerintem teljesen jó a tömege :-D


a fiam : 4280g született 6hósan 10,5 kg volt 1évesen 12,5 kg - senki nem mondta h gond lenne vele !

bár tény h 6hósan olyan volt mint egy michelin baba :-)))

ellenben 10 hónaposan már járt

mikor beindul a mozgás úgy igazán - mászás járás akkor majd vissza esik a tömegnövekedés is !

2015. ápr. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Most akkor kevésnek talàltàk? Szerintem ereszd el a füled mellett. Az én babàm is nagy súllyal született, 5 hós, anyatejes, 10 kg. Engem meg azért cseszett le egy helyettes orvos, mert nagyon nagy. Oké én nem vagyok nagy, de a férjem majdnem 2 méteres, gondolom genetika. Az egyik azért csesztet, a másik meg màsért. Ha jòkedvű, egészséges, akkor ne aggòdj rajta.
2015. ápr. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 piroska és a farkas ***** válasza:
4100 grammal született a kislányom, meg is ütött volna a guta, ha féléves korára dupláz... 7 honapos kora körül volt 7 kilo, most 1 éves múlt, 10,5 kg körül van. Én abbol indulok ki, hogy egyrészt amig egy baba jokedélyü és jol fejlődik, addig nagy gond nem lehet, másrészt a felnőttek között is van 50 kilos és van 100 kilos is...
2015. ápr. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Mindenkinek koszonom a valaszat. De foleg neked, utolso. Engem sem aggasztott eddig a sulya, csak most. Sinlacot se tartom annyira jo otletnek. Minek hizlaljam fel szegenyt, ha egyebkent jol van? Csak azert, hogy a merleg tobbet mutasson meg hogy meglegyen a papirforma?

Koszi mindenkinek :)

2015. ápr. 9. 15:06
 9/13 A kérdező kommentje:
Egyebkent az en ferjem is 195 centi, 4800 grammal szuletett :D
2015. ápr. 9. 15:08
 10/13 anonim ***** válasza:
Az én férjem 4,70-nél született. Anyòsomnak a szülőàgyon azt mondtàk, hogy lehet hogy ikrek. A mai napig emlegeti, hogy ràhoztàk a fràszt. 6-os voltam
2015. ápr. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!