Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 honapos babam. Tapot eszik....

4 honapos babam. Tapot eszik. Hanyszor kell ennie ill. hany ml-t kell meginnia egy ilyen koru kicsinek atlagban?

Figyelt kérdés
A kislanyom szinte bevan programozva a 3 orasi eveshez,neha csuszik egy kicsit de van hogy mar 2,5 ora mulva ehes.Egyaltalan nem siros kislany,nagyon jokedvu csak akkor sir ha ehes.volt 3 het amikor ejjel nem ebredt igy 7-8 ora kimaradt akkor nem evett,de most ujra ebred es akkor minimum 1x eszik de van h 2x is.amugy 120mlt iszik 7-8x naponta.az nem sok?
2015. ápr. 10. 10:26
 1/9 anonim ***** válasza:

súlytól függ


ha kb 4 kg-os és napi 5-ször eszik így kell számolni:


4 x 150 /5 =120 ml kell egy étkezésre

(zárójelben megjegyzem én babám mindig kevesebbel jól lakott, mint ahogy a kg-ja szerint kiszámoltam, de kórházban mondták a csecsemőgondozó részlegről hogy ez egy támpont)

2015. ápr. 10. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
most 6100 g es 63 cm
2015. ápr. 10. 10:37
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
lehet azért eszik 2 és fél meg 3 óránként, mert kevés neki egyszerre a 120... csinálj többet nézd meg mennyit eszik akkor, lehet ritkábban fog többen, amúgy ne foglalkozz semmilyen táblázattal mennyit kéne ennie, minden babának más az igénye van aki többet, van aki kevesebbet eszik (mint mi felnőttek is :) )
2015. ápr. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
akkor jo,koszonom.probaltam estere tegnap adni neki 150ml-t de meghagyott 40 mlt.van h a 120ml-bol is hagy meg 10-20 mlt.akkor nem baj h tobbszor eszik?
2015. ápr. 10. 11:02
 5/9 anonim ***** válasza:
nem baj :) azt írod, nyugodt mosolygós kislány szépen fejlődik is, szóval tényleg ne idegeskedj ilyeneken hányszor mennyit eszik, hidd el tudja ő pontosan mennyi kajára van szüksége, nem buták ők, csak picik :)
2015. ápr. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Wiky93 ***** válasza:

Hülyeség ez a "nagykönyv", mindenki babája más és más... Én babóm 3,5hós 150ml-ket eszik vacsi 180, reggeli 180.. Míg kisebb volt akkornis sokat evett... Kis beles :) 3óránként eszik ő is (ami teljesen normális)

A zápis dobozokon rajta van amúgy, hogy x idős babának mennyi az adagja, de mondom kinek mennyit eszik...

2015. ápr. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az én fiam jövő héten lesz 4 hónapos és átlagban 160 és 200 ml között eszik.mindig 180 mlt csinálok és valamikor hagy valamikor nem.5-6 eszik ha éjjel kel akkor 6. Jövő héten viszem mérésre de kb. 7,5-8 kg és kb 66-70 cm (ezt itthon mértem 2 hete) a babák tudják mennyit akarnak enni csinálj mindig egy adaggal többet és lehet hogy megeszi
2015. ápr. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
rendben koszonom szepen a nyugtato valaszokat.kisfiamat szoptattam 9 honapig igy a tappal valo etetestol kicsit felek nehogy tul etessem.mert anyosomek mondogattak h taptol majd kover lesz,meg nagy lesz a feje stb.es mindig most is azt mondjak gyonyoru kis pufoka meg husikameg kis koverke,pedig szerintem nem az csak fodros a combikaja.
2015. ápr. 10. 11:41
 9/9 anonim ***** válasza:

Kislányom 3 hónaposan és most 6 hónaposan is így eszik: (4hósan is)

210mili tápszer, reggel 8 körül, 12 körül, 3-4 körül és este 6-7 körül.

Napközben 3-4 óránként eszik, viszont a délután 4órai evése után már 6kor nagyon éhes.

Éjszakát 3 hetes kora óta átalussza, nagyon ritkán van az hogy 9kor felkel és akkor adok neki enni, mert lehet hogy kevés volt neki a vacsi.

2015. ápr. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!