Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 15 hónapos oltás, normális ez?

15 hónapos oltás, normális ez?

Figyelt kérdés
Oltás utána 6 nappal nagyon nyűgös, étvágytalan, sírós lett. 9.napon belázasodott, napközben is folyamatosan lázas már 2 napja, ha csillapítjuk lemegy neki. Meddig tarthat ez? Olyan rossz látni, hogy szenved :( Volt valaki így?
2015. ápr. 11. 10:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Mindenképp nézesd meg orvossal. Lehet felülfertőződés is az átmenetileg meggyengült immunrendszer miatt.
2015. ápr. 11. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez nem az oltástól van, vidd orvoshoz
2015. ápr. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Most olvastam máshol, hogy másoknak is voltak ilyen tünetek. Teljesen tanácstalan vagyok, még a védőnőt sem tudom felhívni, mert hétvége van.
2015. ápr. 11. 11:06
 4/5 anonim ***** válasza:

Az én lányom az oltás utáni 8. napon lázasodott be, igen magas, 39,4 fokos láza volt 2 napig. Az első nap még lehúzta a Germicid kúp, a második napon már nem. Persze hétvége volt akkor is. Szombat este, miután hányt a magas láztól, bevittük a kórház csecsemőosztályára, ahonnan azonnal a megye egyetlen fertőzőosztályára küldtek. Hajnal fél kettőkor fel is vettek minket az osztályra a beteg, fáradt, kialvatlan, addig is többször megvizsgált gyerekkel. A kórházban kaptunk egy antipiretikus kúpot, ami rövid időn belül lehúzta a magas lázát. Reggel a vizetelős főorvos közölte, hogy indokolatlanul vagyunk itt, mert az oltásnak 7-10 nap múlva jönnek ki a mellékhatásai, így esetünkben is erről van szó. Mondtam, hogy akkor köszönjük, megyünk is haza, mielőtt egy rotát vagy szalmonellát ott összeszedünk. Erre ő közölte, ha már itt vagyunk, akkor pár napot maradnunk kell, megvizsgálja még pár doki. A férjem erre mondta, hogy saját felelősségünkre hazamegyünk.

Ennek több mint 2 hónapja. Hála Istennek, azóta makk egészséges a kicsi lány.

Mindezt csak azért írtam le, mert valóban lehet oltási szövődmény a 9. napos láz.

Mikor itthon az ügyeletet felhívtam a láz miatt, ott azt mondták, 1-2 nap lehet lázas állapot.

Az egyik ismerősöm kisfia ugyan 3 napig volt lázas, de 3. napon egyszeriben elmúlt neki is egyik pillanatról a másikra.

Jobbulást kívánok a kicsinek! És sok erőt Nektek!

2015. ápr. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Oltás után jelentkeznek 6-10 nappal a tünetek szóval biztos arra reagál.De vidd el ügyeletre ha ennyire aggódsz.De nekem azt mondták amíg tudom csillapítani nem kell.
2015. ápr. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!