Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy baba mennyi idos koraban...

Egy baba mennyi idos koraban kepes megerteni, hogy akit a tukorben lat, az o maga?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 11. 21:43
 1/7 anonim ***** válasza:
70%

ebből vizsgáztam anno, de nem jut eszembe... az biztos, hogy a szeparációs szorongás után, hisz akkor jön csak rá, hogy ő egy külön személyiség, nem egy anyával, tehát 10 hónapos korban kezd kialakulni csak az éntudat :)

15 hónapos kor körülre tenném a tükrös dolgot, majd gondolkodom, hátha eszembe jut :D

2015. ápr. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

nagyon régen olvastam, hogy ismertetni úgy lehet önmagával, hogy piros pöttyöt rajzolunk az orrára(pl rúzzsal, amíg tudatoosul benne, hogy anya most valamit csinál az orrával)és megmutatjuk a tükörképében is neki


10 hós még azt hiszi másik baba, ez biztos.

de ahogy elnézem a babámat, még 11 hósan is másik babát hisz(hozzá akar érni, megpuszilja, kiságyában ugrál, sikongat a tükörképének)

2015. ápr. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

(*kisággyal szemben van a tükrös szekrény)

2

2015. ápr. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, erre egyszerű trükkök vannak, hogy kiderüljön:

- arc összemaszatolása: ha odanyúl, akkor érzékeli, hogy megváltozott a külseje a szokásoshoz képest

- halkan mögé lopakodni, ha megfordul, akkor tudja, hogy nem a tükörben/-ből közelít valaki

2015. ápr. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
64%
1,5 éves kor körül
2015. ápr. 11. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
94%
1es vagyok. 2es, lehet működik fordítva is, de ez amit írtál egy "teszt". úgy kell összefirkálni, hogy ő nem vegye észre, utána tükör elé állítani. ha a tükörképéről próbálja letörölni akkor szerinte egy másik baba. ha magáról, akkor már kialakult az én képe és tudja, hogy a tükörképe van előtte :)
2015. ápr. 11. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

köszi a javítást, tényleg rég olvastam róla, meg is látszik :)

2

2015. ápr. 12. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!