Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki szoptat az tényleg addig...

Aki szoptat az tényleg addig nem menzeszel?

Figyelt kérdés
Elfelejtettem megkérdezni az orvosokat.A kislányom 3hónapos és még mindig nem volt meg.Csak szoptatok.

2015. ápr. 13. 02:36
 1/8 anonim ***** válasza:

Egyéni "szerencse" kérdése. Van, akinek gyakori szoptatás mellett is megjön, van, akinek még az abbahagyása után sem pár hónapig - mindegyik normális. Ahogy ritkulnak a szoptatások, egyre nagyobb esély van rá, és bizony az első menzesz előtt is teherbe lehet esni.

Neten sok cikket találhatsz a témában, és itt is sokan leírták már tapasztalataikat.

2015. ápr. 13. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hát ahogy az első írta tényleg szerencse kérdése.

Nekem az első gyereknél 8 hetesen megjött, és onnantól rendszeres ciklusaim voltak, pedig napi 8-10* szoptattam.

A második babánál 4 hónaposan jött meg, ott is szoptattam ezerrel...

2015. ápr. 13. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
nekem megjött szoptatás alatt. ezért tévhit az, hogy ha szoptatsz, nem eshetsz teherbe.
2015. ápr. 13. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem 8 hónap után jött meg, amikor elkezdett a gyerek többet enni, pedig még akkor is szoptattam kb. naponta 6-szor. Az első 6 hónapban csak szoptattam, a szoptatást a kisfiam 26 hónapos korában hagytam abba.
2015. ápr. 13. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szülés után jó sokáig véreztem, aztán 4 hónapos korában megjött, onnantól az elején még kicsit ritkábban, majd rendszeresen.
2015. ápr. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Egyéni, nekem 11 hónap után jött meg, barátnőmnek 8 hét után, mindketten igény szerint szoptattunk.
2015. ápr. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én is szoptattam 8 hónapig, mégis szülés után 6 hétre megjött. Pedig de jó lett volna még élvezni a piros-mentes hónapokat. :)

Amúgy tényleg teljesen változó kinek, mikor jön meg. Sógornőm 5 hónapig szoptatott, aztán még 5 hónapig nem jött meg neki!

2015. ápr. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Attól is függ mennyi idősen szül valaki (30-35 év fölött akár 1 év is kell, mire megjön), és attól is függ, milyen gyakran szoptat valaki. A szoptatások gyakoriságtól is függ (ha 2 óránként szoptat, akkor is később jöhet meg); ha valaki éjjel is szoptat, és nem alussza át a gyermek az éjszakát, vagy kevesebb mint 6 óra telik el a két szoptatás közt, akkor is később állhat vissza a menzesz. De a hozzátáplálástól is függ. Ha a baba nem akarja elfogadni az új ételt, és inkább még igényli az anyatejet, az is késleltelheti.
2015. ápr. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!