Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fogfájásra minden nap fájdalom...

Fogfájásra minden nap fájdalomcsillapító? Nurofen vagy panadol? Melyik ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Sziasztok! :)

Egy anyuka ismerősöm mesélte, hogy ő minden nap ad a babájának nurofent fogfájásra egy nap többször is. Az lenne a kérdésem, hogy nem sok ez? Tényleg szabad ennyit adni babának?

Nekem 6 hónapos lesz a kislányom, még nem kapott ilyesmit, csak géllel kenem az ínyét, ami nappal segít, viszont este, éjszaka rosszabb a helyzet. Az utolsó etetésnél már nagyon sír, kapálózik, a cumisüveget rágja, éjszaka meg sokszor sír és nyugtalan. Milyen fájdalomcsillapítót ajánlanátok? Úgy tudom, hogy van több is, nurofen,panadol meg ilyenek. Melyik jobb?


köszönöm!


2015. ápr. 13. 08:43
 1/10 anonim ***** válasza:
72%

Nem, nem szabad, ahogy a betegtájékoztatóban benne is áll, pár napig lehet csak egyfolytában.


Volt régen a fókuszban, hogy egy kisbabának folyamatosan adta az anyja a fájdalomcsillapítót (hónapokig gondolom), és meghalt mert leállt a veséje, mája.


Ez gyóyszer, ami nem ürül ki csakúgy, nem is értem, hogy lehet ennyit adni.


Én max egyszer-kétszer adok egy hónapban, ha minden kötél szakad.

2015. ápr. 13. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Akkor jól gondoltam!

Köszönöm! Még jó, hogy nem fogadtam meg a tanácsát.

2015. ápr. 13. 08:46
 3/10 anonim ***** válasza:

Adhatsz estére, ha már nagyon szenved, de nem szabad belőle rendszert csinálni.


Az osanit homeopátias szerről csodákat regélnek, esetleg próbáld ki.

2015. ápr. 13. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szívesen, meg Osanit-on kívül van egy Fogolaj nevű gyógynövényes cucc, szintén babáknak. Sokaknak az is bejön.

Az Osanitot a Gazdagréti patikából tudod megrendelni, MO-n nem kapható. A fogolajat pedig a Bionom.hu-ról. (továbbra is első voltam).

2015. ápr. 13. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekünk a kencék (Dologél, Dentinox, fogolaj) semmit nem értek, de a Viburcol kúp nagyon bevált. Ha nagyon fájt neki, akkor bizony kapta a Nurofent vagy Panadolt. Szerencsére 3-4 napnál tovább (csak éjjelre, egyszer) sosem kellett adnom, azt is csak kb. 5-6 fognál, a többi kibújt észrevétlenül.
2015. ápr. 13. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Dentinoxon kívül semmit nem kap a gyerekem fogzásra, pedig megviseli nagyon, rosszak az éjszakák is, de emiatt gyógyszert adni felelőtlenség szerintem.
2015. ápr. 13. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Èrdemes végig olvasni a tájékozatót azért adják hozzá.

Amiket ott leírnak benne mellékhatásként szinte mind létezik is, csak lehet tönet nélkül. De a gyomor amit tönkre tesznek elöször, majd a vesét, és májat, szivet is.


A fájdalom csillapítot arra találták ki, ha valakinek elviselhetetlen fájdalma van akkor kapjon.


Èn a gyerekeimnek akkor adtam, ha annyira sírtak már éjszaka, hogy egyértelmü volt hogy az fájdalom. Ha csak nyügösek voltak nem adtam, annyit kibírtam hogy ringattam öket.

Láz esetén sem nyulok rögtön a csillapítokhoz, ha lassan megy fel akkor 39 fölött kapnak csak, vagy max elalvás elött, ha úgy érzem mindenképpen kell nekik.



Nekem van idegbecsipödésem, ami óriási mellkasi fájdalmakat csinál. Mielött rájöttek, hogy mi is ez, addig nap 1x ibuprofeint szedtem 2 hétig. 4 kg-t fogytam a gyomrom teljesen tönkre ment.

2015. ápr. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
6-os. Gondolom, ha mondjuk fáj a fogad, te sem veszel be akkor semmit, ugye?
2015. ápr. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Felelőtlenségnek semmiképpen nem nevezném, de nyilván óvatosnak kell lenni, és nem szabad olyan mértékű túlzásokba esni, mint az ismerősöd. Veszélyes.


Ugyanakkor a nurofen magát az okot, a fogzási szövődményként jelentkező ínygyulladást is kezeli, tehát néha, ritkán lehet használni. Nálunk a férjem orvos, ő mondta, hogy nonszteroid gyulladásgátlókból piciknek fogzásra összefügően max. 4-5 napig egy estére, ha nagyon szenved, de előtte végig kell zonográzni a többi lépcsőt: gélek, dentinox, susp. anaesthetica, rágcsálnivaló, és végül a gyógyszer. Mi mindig eszerint is jártunk el.

2015. ápr. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
6-os vagyok, nem veszek be fájdalomcsillapítót fogfájásra, fejféjásra csak ha migrlnes és dolgoznom kell, vagy komolyabb feladatom van, neöm szedek feleslegesen gyógyszert. A gyerekemet ringatom, szoptatom inkább egész éjjel, de csak akkor kap gyógyszert, ha beteg vagy muszáj.
2015. ápr. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!