Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért olyan fontos adat a...

Miért olyan fontos adat a baba súlya és hossza?

Figyelt kérdés
Persze, a szülőknek biztos fontos, de soha nem értettem, hogy mikor megszületik egy baba és felteszik a facebookra, miért kell feltétlenül odaírni mindig, hogy 3562 gramm és 53 centi. Miért épült be ennyire a köztudatba, hogy pontosan ki kell írni, hogy hány gramm meg centi? Vagy ha pl rokonok felhívják egymást, hogy megvan a baba, ez az első amit mondanak, hogy hány gramm meg centi. Miért olyan fontos ez? Nem mindegy, hogy pontosan hány gramm? Tőlem is kérdezték, mikor megsüzletett unokaöcsém, hogy hány gramm, mondom honnan tudjam, biztos 3 kiló körül, mint minden gyerek kb. Sokszor a nevét nem lehet tudni a gyereknek, csak hogy hány gramm meg cm...
2015. ápr. 16. 13:20
 1/6 anonim ***** válasza:
82%

Mivel a személyiségéről még nem igazán tudnak nyilatkozni, ez az egyetlen adat, ami rendelkezésre áll.

Még azt se mondhatják, hogy szép, mert valljuk be, hogy pár órás újszülöttek nem szépek még :)

2015. ápr. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mert mást nem nagyon tud kérdezni, fiú/lány (bár ezt általában már tudják, mi a neve ezt is tudják előre,akkor mit tud kérdezni amikor megszületett a baba, hány gramm hány centi,következő hogy született? Na hát ez nekem nagyon intim dolog,erre nem is szívesen válaszolok,vagyis ha olyan az illető,hogy alig ismerem és részleteket akar. Amugy me ha megmondja ,hogy mekkora a baba már haladhat tovább a beszélgetés. De ez lehet csak én látom így.
2015. ápr. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Második gyerekemet várom...és azért mert kb ez az első kérdése mindenkinek. :) Gyanítom azért írják oda egyből. Azért ezek fontos adatok, és lehet ha te problémamentesen megszülsz egy 4 kiló körüli babát, akkor te is büszke leszel és odaírod!
2015. ápr. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Két lányom van. Egyiknél sem írtam oda h hány gramm vagy centi. Még az időpontot sem.

Egyszerűen kiírtam, hogy "XY megszületett, üdvözöl mindenkit a nagy világban, sok szeretettel!".


Az első top 3 kérdés a következő volt a bejegyzéseim alatt:

1) Hány cm és hány g?

2) Hány órakor született?

3) Képet kaphatunk?


Na, ezért olyan fontos. Mert az ember alapvetően kíváncsi és, aki osztozik más örömében (egy gyermek születése a világ egyik legszebb ajándéka és boldogsága), azt szinte minden apró infó érdekli.


Most írattam be a nagyot az iskolába, és megfogsz lepődni, de kérdezték, hogy hány grammal és centivel született?

Ez ugyan úgy megvolt a bölcsi kezdésnél és az ovinál is anno.

2015. ápr. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen, szeritnem sincs ebben semmi rossz. Ez egy fontos adat, és olyan alap, ezért sokan eleve oda is írják, hogy mekkora méretekkel érkezett a napvilágra a kisbabájuk.
2015. ápr. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mindenki kiváncsi rá baba adataidra, mekkora babát tudtál megszülni. ha terhesk éped van,akkor tudják pocidba mekora baba lakott
2022. ápr. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!