Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megszokhatja egy baba, hogy...

Megszokhatja egy baba, hogy kb. hetente változik az otthona? Vagy összezavarodik ettől?

Figyelt kérdés

3 hónapos a babám, amúgy nyugodt, alkalmazkodó baba még. A párom Pesten dolgozik, én egy vidéki kisvárosban lakok saját lakásban. Az apja eddig minden hétvégén hazautazott, de ez drága is meg fárasztó is hetente kétszer 3 órás út hozzánk, meg amúgy se megoldható hosszútávon. De nagyon hiányzunk neki, úgyhogy nem akar kihagyni egy hétvégét se nélkülünk, meg én is örülök, ha itthon van. Most már szerintem elég nagy a baba, hogy utazzak vele, eddig nem mertem. Szóval a pesti albérletébe is beszerez babaágyat, meg ami szükséges és felmennénk hozzá, de teljesen nem költöznék fel, mert szeretem ezt a lakást, szépen be van rendezve, a várost is nagyon szeretem, a környék barátságos, sokat lehet a szabadban sétálni, nincs tömeg és kosz és büdös mint Pesten, inkább itt lennék a gyerekkel. Az se mindegy, hogy a párom este 7ig dolgozik, én lényegében hétköznap egész nap egyedül lennékj a babával (tudom, sokan csinálják így), de nekem szükségem van társaságra, egyedül nem érzem jól magam. Tudom ott a baba, de ez nem ugyanaz, segítség kell. Itthon pedig itt vannak a párom szülei és az én szüleim is, úgyhogy mindig van segítségem. Haza nem tud jönni a párom, mert nem találna munkát.

Szóval a babát összezavarná, ha egyszer itt van egyszer ott? Ez nem feltétlen hetente lenne, hol hosszabb, hol rövidebb időre mennénk föl.


2015. ápr. 17. 10:58
 1/9 anonim ***** válasza:
56%
A kérdésed alapján azt feltételeztem, hogy hetente állnátok odébb a babával, és az nagyon nem lenne jó. Aztán elolvastam a magyarázatodat, ami gyakorlatilag az jelentené, hogy kétlakiak lennétek, és ezzel már egyáltalán nincs probléma. Még nagyon kicsi, számára az lesz a természetes, hogy két hely között ingáztok. Csak arra kell figyelned, hogy a megszokott cuccait vidd magaddal. No nem mindent, csak a kedvenc takarót, éjjeli fényt, szóval ezeket a kis kényelmi cuccokat. Bár az sem lehetetlen, hogy ezekből is megszokná a duplát, és elég lenne az alvócimbijét cipelni.
2015. ápr. 17. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem elég hamar nyűg lenne az egész és nagyon fárasztó. Nem is annyira a babának, mint inkább Neked.


"A baba nyugodt, alkalmazkodó"...MOST. De ez hamar megváltozhat, amint elkezd kúszni, mászni, jön majd a foga stb.

Állati fárasztó lesz folyamatosan ide-oda költözni vele. Vagy mindkét helyen folyamatosan frissítitek a ruhatárát, ennivalóját, játékait, tisztálkodó szereit, vagy hurcolod magaddal, plusz a Te holmijaid.


Hidd el, elméletben jobban hangzik, mint amennyire a gyakorlatban működik majd.

2015. ápr. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én nem vállalnám be, az egyik hely mellett letenném a voksomat. Most még a világon semmit nem tenne, de fél év múlva már mindenki számára csak nyűg lesz.
2015. ápr. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
én sem csinálnám. mondjuk 2 hetente egy hétvégére mennénk,de ennyi nem rángatnám ide-oda. attól még a te döntésed,ha akarod vidd,reméljük nagyobbnak is bírni fogja. minnél nagyobb lesz,annál többet lesz ébren,és annál jobban szokja a napirendjét. ha viszed,figyelj arra,hogy a napirendje mindkét helyen úgyanúgy legyen,ahogy írták vidd a kedvenc dolgait pl. szundikendő stb. max óvodás korig tudod amúgy csinálni úgyis.
2015. ápr. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Nem mindig marad 3 hónapos és alkalmazkodó sem. Bár nekem inkább az tűnt szembe, hogy inkább ismert város, barátok társaság megszokott lakás, mint a férjeddel minden este. Na, ez gáz.
2015. ápr. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én tökre megértelek, terveim szerint én is ezt fogom csinálni, csak az én párom 800 km-re lakik tőlem. A baba születése utáni kb. 3 hónapot itthon töltjük, utána költözöm, de kétlaki életet tervezünk élni, persze nem heti váltásban, de 1-2 havonta, amíg a gyereket nem köti helyhez az óvoda-iskola. Úgyis látod majd, hogy hogy bírja a gyerek és az alapján el tudod dönteni, hogy lenne jobb. Amíg az anyukája mellett van, addig szerintem nagy gond nem lehet :) Én biztos megpróbálnám, sok sikert!
2015. ápr. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Lehet tényleg terhes lesz ez számomra, majd kiderül meddig lehet ezt csinálni, egyelőre ez a terv. Csak a baba szempontjából érdekelne a dolog, hogy megszokhatja-e ezt. A napirendet természetesen tartani próbálom majd és a kis dolgait is cipelni fogom.

Az apjához való kapcsolatom szerintem nem kapcsolódik a kérdéshez, köszönöm.

2015. ápr. 17. 11:53
 8/9 A kérdező kommentje:

Én is óvodáig gondoltam, akkor már nyilván választani kell, de addig csak eldől, hogy hogy is legyen. Nyilván nálam se hetente lesz a váltás, az elég fárasztó lenne, csak kb. írtam, ahogy épp kijön, lehet nálunk is havi szinten lesz.

Természetesen köszönöm a válaszokat! :)

2015. ápr. 17. 12:01
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha a baba az ingázást szokja meg,akkor az lesz neki a természetes! :)
2015. ápr. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!