Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milumil vanilias tejberizspep?

Milumil vanilias tejberizspep?

Figyelt kérdés
5 honaposomnak vettem, nem is volt gond, ette is nagyon. Viszont most neztem, hogy 43%-a cukor. Ti adjatok a babatoknak? Nincs valami cukormentes tejpep?
2015. ápr. 18. 20:19
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
79%

Igen, kapta.

Semmi baja nem lesz a cukortól, a cukor nem méreg, csak nem kell semmit agyoncukrozni, ennyi a titok. Tehát semmit nem kell túlzásba vinni.

2015. ápr. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
39%
Nem kell neki ilyeneket adni. Vegyél finomra őrölt rizspelyhet, zabpelyhet és tejtápszerben készítsd el, vagy felhígított teljes tejben. Én annak idején gyümölcsturmixszal készítettem el vagy veszel üveges gyümölcspürét és kicsit keversz bele neki. De nem kell édesen készíteni nekik semmit, felesleges, hogy hozzászokjon. Az enyém máig nem bírja a sütiket, csak pár harapást vagy még annyit sem, mert túl édesnek találja őket.
2015. ápr. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
55%

Fiam 4 hónsapos korától Milumil tápszert kapott, és néha írt fel az orvos Milumil tejpépet. Boltban meg Milupát vettem neki. Imádta, de csak uzsonnára kapta plusz gyümölccsel.


Ha annyira káros lenne, betiltották volna...

2015. ápr. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Ezt találtam a neten (ennek a pépnek az összetevői):

35,7% gabona (rizsliszt), Demineralizált savófehérje por (tejből), Sovány tejpor, Cukor, Növényi olajok (repce-, napraforgó-, pálmaolaj; szójalecitint tartalmaz), Élelmi rost (galakto-oligoszacharid (tejből), polifruktóz), 0,8% természetazonos vanília aroma, Ásványi anyagok (kalcium-karbonát, vas-difoszfát, cink-szulfát, réz-szulfát, kálium-jodid), Vitaminok (C, niacin, pantoténsav, E, B1, A, B6, folsav, K1, D, biotin, B12), Vanília aroma


Te nem ezt látod a dobozon? Mert ez nem írja, hogy 43% cukor lenne benne.

Egyébként itt találtam:

[link]

2015. ápr. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Az nincs odairva a dobozra nagy betukkel, hogy figyelem, 43% cukor, nyilvan. Viszont ha megnezed, 100 gramm termekben 43 gramm cukor van, vagyis az 43% ugyebar. Az rengeteg :(
2015. ápr. 18. 21:16
 6/19 anonim ***** válasza:
Az összetevőket úgy kell feltünteni, hogy az szerepeljen első helyen, amiből a legtöbbet tartalmaz a termék, utána pedig csökkenő sorrenben következik a többi. Tehát 35,7%-nál bizos hogy kevesebb cukor van benne, nem tudjuk konkrétan mennyi. A termék szénhidtártartalma nem azt jelenti, hogy beleraktak ennyi cukrot. Ezek a természetben is előforduló cukrok, pl. laktóz, glükóz.
2015. ápr. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
A szenhidrat tartalom 70%, ebbol cukrok a 43
2015. ápr. 18. 21:43
 8/19 A kérdező kommentje:
A laktoz es a glukoz kulon van feluntetve, tehat a 43 grammon felul meg plussz glukoz es laktoz
2015. ápr. 18. 21:46
 9/19 anonim ***** válasza:
58%
A glükóz, a laktóz és a szacharóz adja a 43 gr cukrot. Ez nem hozzáadott cukor. Persze van az is benne, de egy jó része ternészetesen előforduló szénhidrát. Eleve a rizsnek magas a szénhidráttartalma (77%). Ha semennyi plusz cukrot nem adnának hozzá, akkor is magas lenne ennek a terméknek a cukor- és szénhidráttartalma. De ha nem szimpatikus, akkor ne add a babádnak, de gondolhatod, hogy egy 4 hónapos kortól adható termék nem lehet káros a csecsemőre. Nem tudom, hogy tápszeres-e a babád, ha igen nézd meg annak az összetevőit. Ami nekünk van itthon, annak arányaiban magasabb a cukortartalma, mint ennek a pépnek.
2015. ápr. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

én is így jártam, mint kérdező, csak nem a cukorral, már jacában adtam a babának(legeslegelső étkezése, ami nem tej v tápszer)és uána fedeztem fel a tejsavó, tejpor dolgokat, amiket tökre nem akartam még bevezetni, pláne nem kapásból azzal indítani..


cukorra visszatérve, lehet egy almának meg at 50 %-a cukor ennyi erővel.. attól nem kell tartani szerintem, a lényeg a kiegyensúlyozott, változatos étrenden van, ne essünk túlzásba semmivel és ne hanyagoljunk túlzottan valamit

2015. ápr. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!