Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hónaposan Pavlik-kengyelt...

2 hónaposan Pavlik-kengyelt kapott a csípőficamos lányom. Mivel tudnám fejleszteni?

Figyelt kérdés

Van a csípőtorna, amit rendszeresen, minden pelenkázásnál csinálunk.

Csakhogy ugye ő így a kengyel miatt nem fog tudni se hasra feküdni, se a kis fejét kinyomni, ami ugye ahhoz vezet, hogy nem tudja még rendesen tartani a fejét. :(

Nem fog tudni felülni sem, stb.

Elég súlyos (négyes fokozatú) csípőficamos, éjjel-nappal kengyelben kell lennie, a doktornő szerint legalább 6 hónapig innentől számítva!

Attól félek, hogy súlyosan le fog maradni a fejlődésben, hisz alig tud mozogni...:(

Nyilván kell neki a kengyel, nem is kételkedem benne, de mégis, mit lehetne tenni, hogy valamennyire fejlődjön?

Van valakinek tapasztalata ez ügyben?



2015. ápr. 21. 13:23
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha az idegrendszerével nincs probléma - és miért lenne - akkor hamar be fogja hozni a lemaradást, akár egy-két nap vagy hét alatt. Unokahúgom volt sokáig kengyelben, legalább három hónapig (talán még tovább is), és egyáltalán nem maradt le a mozgásfejlődésben, mikor lekerült róla a kengyel, szinte azonnal csinált mindent, amit a kortársai.
2015. ápr. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, ez elég megnyugtató! :)
2015. ápr. 21. 13:44
 3/10 anonim ***** válasza:

Még ha tényleg ilyen sokáig is marad kengyelben azért ő mozogni fog, nem fog lemaradni semmiben, csak máshogy fogja megoldani a dolgokat. Pl hasra fektetheted, akkor ugye a fejét tudja emelni a kengyelben is. A felülést amúgy sem kell erőltetni, 3 hónaposan is csak azt nézik, hogy megvan-e benne az ösztön, hogy húzná magát (sok tévhittel ellentétben ilyenkor még nem kell ültetni). Tehát ha fogod a kezét majd és a húzza fel magát az már egy jó torna. Ha nem lenne rajta a kengyel akkor is ugyanúgy tartaná a lábát, mint kengyel nélkül. Ez még ilyenkor a természetes tartásuk. Az enyém most 7 hónapos de sokszor még abban a testhelyzetben van a lába és még "csak" kúszik.

Szóval ne aggódj!!! Minden rendben lesz.

2015. ápr. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Simán tud benne mindent csinálni. Én is pavlikos voltam súlyos csípő ficammal. Abban álltam fel is.
2015. ápr. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én is pavlikos voltam éjjel és nappal, 8 hós múltam, amikor levették rólam, akkorra már álltam benne. Utána sem maradtam le, 13 hónaposan már jártam. Nyugi! Nem lesz vele gond!!!
2015. ápr. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én is pavlikos voltam és anyum elmondása szerint már 7 hónaposan felálltam a kengyelbe én is. Igaz kicsit furin sikerült, de álldogáltam. Anyumnak akkor az orvos azt mondta, hogy ne engedjen felállni, anyum meg azt mondta nem fog korlátozni, úgyis felállok ha akarok így ő hagyta. Én nem kúsztam de szerintem ennek nincs köze a kengyelhezm bár nem vagyok orvos :).
2015. ápr. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az én lányom is két hónapos korában kapott kengyelt, 3as fokozatú csipőficam miatt. Én is nagyon el voltam kenődve, hiszen éjjel-nappal rajta volt. Engem jobba megviselt szerintem, mint őt. Aztán ügyesen megtanultam ezzel pelenkázni, öltöztetni, le sem kellett vennem hozzá. Ő 4 hónapig hordta, fél évesen került le. Rá egy hétre fordult oda-vissza, két hétre rá már ült, 7 hónaposan felállt, és elkezdett mászni, a kúszás kimaradt. Egy évesen kezdett el járni. Mi nem tornáztatuk, nem fejlesztettük, most 15 hónapos, voltunk ortopéd kontrollon, és minden rendnen! Ne aggódj, minden lemaradását be fogja pótolni. :) Tényleg a szülőt viseli meg jobban.
2015. ápr. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a választ!

Annyi hozzáfűznivalóm lenne, hogy ebben sajnos nem tudom hasra fektetni... :(

2015. ápr. 30. 08:31
 9/10 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. Sógornőm úgy fektette hasra a babáját, hogy alápárnázta néhány takaróval a hasánál.
2015. ápr. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

7-es vagyok.

Igen, ő sem tudott csak háton aludni, és el is laposodott a feje, de az is hamar kikerekedett neki.

2015. máj. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!