Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha egy kisbaba bekerül a...

Ha egy kisbaba bekerül a korházba mit csinálnak vele? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Úgy értem hogy van olyan korház ahol nem lehet vele szülő?(pl ahol huzamosabb ideig van a baba/gyerek daganat vagy ilyesmi betegség végett) ott játszanak velük? Ha pl 1,5-2 éves kisgyerek bekerül hosszabb időre vele lehet az anya? Vagy valaki egész nap foglalkozik a kisgyerekkel?
2015. ápr. 21. 15:23
 1/9 anonim ***** válasza:
Az anyuka vele lehet. A legtöbb helyen úgy van, mint nálunk a megyei kórházban, az anya a gyerek mellett lehet reggeltől estig, orvosi engedéllyel pedig az éjszakákat is ott töltheti a gyermek mellett, csak nem fekhet az ágyra aludni a kórteremben, csak széken ülhet. Igénybe veheti az anyák szállását éjszakára, ha van hely, itt előnyt élveznek a koraszülött kisbabák, szoptatott csecsemők, és tartósan beteg gyermekek anyukái. Vannak olyan osztályok, pl. a fertőző osztály, ahol az anyának ágyat is biztosítanak a gyermek mellett.
2015. ápr. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az Egészségügyi Törvényben a betegjogokra vonatkozó passzus világosan kimondja, hogy a gyermeknek joga van a kapcsolattartáshoz, vagyis a szülő vele maradhat a kórházi kezelés alatt.
2015. ápr. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

"Kiskorú gyermeknek és a súlyos állapotú betegnek joga van ahhoz, hogy egy személy – a betegellátást nem zavarva – éjjel-nappal mellette tartózkodjon."

[link]

2015. ápr. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi. Csak hallottam olyat hogy egy kb 4 hónapos kisgyerek mellett nem volt ott az anyuka. Bár azt nem tudom miért
2015. ápr. 21. 15:48
 5/9 anonim ***** válasza:
Amikor kórházban voltam a fiammal ott is több gyerek volt akikkel nem volt ott az anyuka d nem azért mert tudott hanem mert nm akart. Úgy vettem észre hogy a nővéreknek és orvosoknak is könnyebb ha ott az anyuka.
2015. ápr. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Azért még nem minden kórházban maradhat ott a szülő. Pl. az Amerikai úti idegsebészeten 3 éve még csak látogatni mehettek be. Én gyakran voltam kórházban a kisfiammal. Mindig volt magányos gyerek. Nagyon szomorú élményeim vannak. Pl. Tisza menti gyermekotthonból Heim Pálba felhozott állami gondozottal még egy váltás fehérneműt sem küldtek. Én vettem neki papucsot, pólót, alsógatyát, szappant, fogkefét és ennivalót, mert nem volt elég a kórházi. A másik példám vidéki óvodás kislány egyedül a Madarászban. Semmije, se volt, csak ült az ágyban. Vettem neki mesekönyvet, Barbi babát. Aztán bejött a félrészeg apja látogatni és elvitte magával. Gondolom adtak érte egy-két sört a kocsmában. És sajnos a nővéreknek nincs idejük foglalkozni ezekkel a gyerekekkel, örülnek, ha a munkájukat el tudják látni.
2015. ápr. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Pécsett a klinikán a sebészeten törvény ide- vagy oda, nem lehet benn senki a gyerekkel, mert nincs hely. Intenzív osztályokon sem megoldható, illetve mi szívműtétre várunk most és közölték, hogy a fertőzésveszély miatt én, vagyis az anyja sem láthatom jó pár napig. Ez utóbbi mondjuk érthető is, hiszen veszélynek tenném ki. 15 hónapos :(
2015. ápr. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Utolsó nagyon rossz lehet akkor neked. Sajnálom. Remélem hamar túl lesztek rajta.

Ugye egy 15 hónaposra egész nap oda kell figyelni játszani vele. Ő még nem érti hogy maradj az ágyban stb. Pont az ilyenre gondoltam.

2015. ápr. 21. 21:34
 9/9 anonim ***** válasza:
Sajnos érti, hogy ágyban kell maradni, mert rácsos ágyban van, amiből nem tud kijönni. Nem nagyon játszanak velük a nővérek, maximum a nagyobb gyerekek a közös játszószobában. Meg van tévé, igaz, egy ilyen kicsi gyereket az nem köt le. Az én lányom 18 hónaposan került kórházba (szerencsére csak 3 napig volt bent), nem lehettem vele, mert influenza járvány miatt karantén volt. Esküszöm neked, hogy lelki sérültként hoztam haza. Kb. 3 hónapig pisilni nem tudtam elmenni úgy, hogy ne sírjon utánam kétségbeesetten. Fejsérülés miatt került be, szartak a törvényekre meg rám is a nővérek. Annyit mondtak, ha nem tetszik a rendszer, vigyem haza saját felelősségre az agyi bevérzés lehetőségével. :-(
2015. ápr. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!