Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek aggódjak emiatt a...

Szerintetek aggódjak emiatt a reakció miatt?

Figyelt kérdés

Szóval azt vettem észre, hogy ha 8,5 hónapos fiam valamitől nagyon megijed, akkor az egész teste, keze, lába elkezd remegni. Pl a múltkor babakocsiztunk, megáltunk egy ismerősnél, ő aludt, mikor felkelt megijedt a neki idegen helytől, meg hogy nem látott (mögötte voltam, az utóbbi időben extra anyás lett) és amíg ki nem vettem és fel nem fogta, hogy ok, itt vagyok, kb 5 mpig remegett. Vagy most elaludt a nagyágyon és ahogy tettem be a kiságyba, megijedt ahogy felemeltem és megint remegett kb 2 mpig (amíg a levegőben volt), de ahogy letettem, megsimogattam, aludt szépen tovább.

Egyébként máskor nem csinál ilyet, fejlett a mozgása, nagy baba, értelmes, eljátszik egyedül is, csak amikor így megijed, én meg megijedek a reakciójától. Mert ha összerezzen az ok, de normális a megremegés? Ti babátok csinált hasonlót?

Esetleg fejletlen az idegrendszere még és azért csinálja?


(első baba és még nem mindennél tudom eldönteni, hogy mi fér bele a normális kategóriába)


2015. ápr. 21. 19:54
 1/6 anonim ***** válasza:
nálunk az akkor 2 éves unokaöcsém csinálta azt ha felkeltették akkor remegett x percig. ahogy olvasom a leírásodból mind a két esetben felriadt. szerintem normális reakció. én is ha felriadok pár percig zakatol a szívem és kicsit remegek is amíg meg nem nyugszom. tehát szerintem nincs gond a fiaddal :)
2015. ápr. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem normális,ha egyébként rendesen fejlődik és más szokatlant nem veszel észre rajta.

De szerintem beszélj a gyernekorvossal hogy megnyugodj.

2015. ápr. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy írtatok!

Igen, csak akkor csinálja, amikor felkel és megijed. Igazából ha jobban belegondolok, akkor ez akkor kezdődött, mikor hazamentünk látogatóba a nagyszülőkhöz (fél éves volt) és letettem nappal aludni, elmentem a boltba, (kb 10 percet voltam távol), de mire hazaértem már fent volt, és sokkos állapotban üvöltött a mama karjában, de ahogy elvettem, megnyugodott. Létezik, hogy ezt annyira megjegyezte, hogy emiatt ijed meg és azt hiszi, hogy nem vagyok ott?

Egyébként tényleg szépen fejlődik, kúszás volt, most mászik, feláll, kezd lépegetni, ül, néha pápázik, beszél sokat, bár tudatosan még nem mondja pl hogy baba, szóval szerintem a fejlődése rendben, csak ez a remegés ijeszt meg... :/

De bízom benne, hogy esetleg a fent leírtakkal van összefüggésben és elmúlik majd, de azért dokinak csak megemlítem majd...

2015. ápr. 21. 21:03
 4/6 anonim ***** válasza:

valahol tanácsolják, hogy ne hirtelen tegyünk a babával mozdulatokat

pl nem árt először megsimogatni a lábát, úgy megmozdulni vele. vagy felvenni, beszélgetni hozzá, mondani hol vagyunk mit csinálunk

nekünk sem esne jól fordítva


amúgy 8-10 hónapra jellemző a szeparációs szorongás, hogy anyásak, ilyenkor többet kell mellette lenni

2015. ápr. 21. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

2-es vagyok,szeparációs szorongás jól írta az előző.Az én fiam 14 hónapos,és senkinél nem marad meg csak nálam.

Nem hinném hogy baj lenne a kisfiaddal de megnyugtatásképp beszélj a gyerekorvossal.

2015. ápr. 21. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
nekem nem remeg,de nagyon fél a hangos zajtól. mikor én turmixoltam,vagy a férjem fúrt úgy sírva fakadt
2015. ápr. 22. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!