Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A lányom nem hajlandó semmit...

A lányom nem hajlandó semmit sem meginni, amiben nincs cukor (9 hónapos). Mikor ez változni?

Figyelt kérdés
Egyáltalán nem szoktattam cukorhoz, kezdetektől csak házi kosztot kap, édesítés nélkül, anyatejes, a hozzátáplálás kezdetén is csak vízzel próbálkoztam, de 5-6 napig nem fogadta el az étel mellé, és olyan szorulása lett, hogy muszáj volt adnom neki egy kis cukros teát...azt elfogadta persze..akkor utána próbálkoztam üres teával, de az úgy nem kellett neki...majd higított baba gyümölcslével, azt persze megissza, de abban is van decinként egy gramm cukor (a higított változatban). Most próbálok úgy teát adni, hogy decinként még egy gramm se legyen benne, de azt is elég nehézkesen issza...tudom, hogy sokan küzdenek ezzel a problémával, van rá esetleg valami trükk? vagy hogyan próbálkozzak, vagy majd kinövi egyszer csak?
2015. ápr. 22. 08:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát na... Én sem iszom meg a teát cukor nélkül... Esetleg nyírfacukor? Egészségesebb, bár nézz utána, hogy mennyire ajánlják babáknak, erről nem tudok semmit, de szerintem nekik sem lehet károsabb, mint a sima cukor. Erről leszoktatni nehéz lesz, alapvetően az ember szereti az édes ízt, és őszintén nem hiszem, hogy attól a decinként 1 gramm cukortól baja lenne. Főleg ha a znem hozzáadott cukor, hanem gyümölcscukor.
2015. ápr. 22. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia, az én lányom már 4 éves, és hasonló. Tudom, hogy nem én rontottam el, mert a fiam pl. teljesen más, már pici korban megitta a vizet is, nemcsak az édes dolgokat szereti, ételben is megeszi a savanyút, bármit, mindenevő, mindenivó, sok folyadékot iszik. A lányom meg úgy látom édesszájú, és kevés folyadékot iszik magától, ami baj. Mit tudok csinálni? Adom neki a teát, gyümölcslevet, hogy ne legyen szorulásos, és iszik még ízesített ásványvizet, az is jobb mint a semmi. Amióta óvodás, javult a helyzet, mert ott megissza a vizet is, kénytelen, illetve nyári időszakban jobban elfogadja a vizet, limonádét.

Én azt javaslom, hogy főzd neki a megszokott cukros teáját, majd hétről hétre lassan csökkentsd benne a cukoradagot, mindig csak annyit, hogy ne legyen nagy a változás, így lassan hozzászokik a kisebb cukoradaghoz, ezt így fokozatosan csökkentsd le neki, ameddig csak tudod. A másik, hogy megvárnám a vízivással a nyári időszakot, amikor a nagy melegben úgyis szomjasabbak, és akkor szokatnám a vízhez, mondjuk valami érdekes új ivóeszközzel, ami felkelti az érdeklődését, színes, figurás pohár, szívószálas, csőrös poharas valami a megszokott cumisüveg helyett. Remélem, tudtam segíteni.

2015. ápr. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az én lányom is nagyon édesszájú. Egyszerűen nem issza meg a teát, ha nincs ízesítve. A vizet végképp nem. De ő sz ételekkel is ilyen. Csak az édeskés dolgok jönnek be. Már rosszul érzem magam ettől, de nem tudok mit csinálni. Próbálom minimális cukorral, mert választhatok vagy megeszi vagy nem eszik semmit. Amúgy az apukája ilyen, nagyon édesszájú, szerintem ő is ilyen lesz!
2015. ápr. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Biztos lehet olyan fajta baba gyümölcslevet találni, amibe nem tesznek cukrok. Ha a gyümölcslé természetes cukortartalmára gondoltál, szerintem azzal nem érdemes számolnod, biztos eszik amúgy is gyümölcsöt a pici. Ha a gyümölcslevet hígítva elfogadja, akkor szerintem azzal már megnyugtató mennyiségű vizet is kap. Nekem 21 hónapos, még anyatejes, és nemrég kezdett csak el magától kérni vizet, most iszik rendesen.
2015. máj. 5. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!