Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen nevet adjunk neki?...

Milyen nevet adjunk neki? Konkrétabban lent.

Figyelt kérdés

Hat hónapos terhes vagyok és kisfiam lesz. Csakhogy, a dolog nem ilyen egyszerű, ugyanis az apuka koreai. Mondjuk úgy,hogy a mi magyar neveink nem kompatibilisek a koreaiak neveivel (jesszus annyi mindennel összefügg).

Én szerettem volna ha nem is a Gézával vagy a Mihállyal de valami enyhe utalás lett volna a származására.

Most jelenleg úgy néz ki ,hogy neki is van kedvence és nekem is és egyikünk se enged ...a nagyszülők se. :)



2015. ápr. 22. 15:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

legyen két keresztneve.

2. valami rövid pl Noel, Vid, nem jut eszembe de sok rövid név van még magyar

2015. ápr. 22. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ömmm, lehet, hogy bután fog hangzani, nem kerültem ilyen helyzetben soha, de ha itt akartok élni MO.n, akor legyen magyar neve, és legyen egy koreai "beceneve." :)
2015. ápr. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Hááát...ha ilyen helyzetben lennék lehet, hogy ragaszkodnék hozzá, ahogyan te, hiszen a vezetéknév az apától ugyis jön, ami koreai, tehát a keresztnév legyen magyar.. Biztos van olyan, ami neki is tetszene..:)
2015. ápr. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
A nagyszülőknek is beleszólásuk van a ti gyereketek nevébe??? :O
2015. ápr. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Első válaszoló: Igen,én is valami rövidet szerettem volna, mint például a Regő de ez nem igazán kivitelezhető.

Második: Nem Magyarországon fogunk élni,tehát ilyen probléma nincs ,az viszont biztos,hogy amilyen gyakran csak lehet hazahozom őt.

Harmadik: Van még idő meggyőzni,ezzel nyugtatom magam :)

Negyedik: Úgy értettem,hogy nekik is az a kedvenc ami nekünk,de ha eljön az idő ez nem igazán fog minket befolyásolni.

2015. ápr. 22. 17:05
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

NIncs semmi nemzetközi név ami nálunk is megállja a helyét?

Akkor legyen egy koreai és egy magyar neve, vagy valami nemzetközi pl Martin.

2015. ápr. 22. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

MI egyszer nyaraltunk egy vietnámi-magyar házaspárral ahol volt két kisgyerek. MIndkettőnek vietnami vezetékneve volt és volt egy-egy magyar ill. vietnami nevük is. Idehaza éltek, és a magyar nevükön szólították őket. Kicsit fura hangzású volt így a nevük, de szerintem nem volt gond.

Kisfiammal pedig egy kínai gyerek jár oviba. Szintén kínai vezetéknév, kínai név és magyar névvel. Lalikának hívják a kisfiút a csoportban.

2015. ápr. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
13%

Mia?


Ismerősünknél is így van és Miának hívják a kislányt!


Ne haragudjatok, de kínai vezetéknévhez magyar keresztnév? Igen bután hangzana! Válassz olyan kínai nevet, mely kimondható és érthető magyarul is. Olasz a párom és a kislányunknak is olasz nevet adtuk, ami itthon

Is érthető!

2015. ápr. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vagyok híve a két keresztnévnek, de ilyen esetben biztosan én is egy koreai és egy magyar keresztnevet is adnék. Akár úgy is lehet, hogy a koreait apa választja, a magyart pedig te. Természetesen azért ki lehet kérni a másik véleményét, de ha máshogy nem megy, ez a kikötés segíthet. Így tőled és a párodtól is kap egy nevet a baba, és itthon is és Koreában is lesz egy kimondható neve.
2015. ápr. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A helyedben olyan nevet keresnék, ami rövid, nemzetközi, tehát itthon is és máshol is megállja a helyét, annyi van belőlük, biztos van olyan, ami a párodnak is tetszene.

Én tavaly voltam ázsiában, cserediák voltam, és találkoztam pár fiúval, akiknek olyan nevük volt, amit (utánanéztem az MTA oldalán) itthon is adható név.

Ilyen például a Teo, Ron, Simon, Pió, Oliver, Noel, Nolen, Miló, Mikes, Max, Leó, Leon, Kán, Erik, Brett, Ben


Ezen kívül találkoztam kint koreában Adammel, Nataniellel, Noéval, mindhárom félig magyar volt. :)

Esetleg úgy nem lenne megoldható, hogy két neve legyen, egyik picit magyarosabb, másik pedig koreai?

2015. máj. 1. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!