Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit foglalkoztok a 3-4...

Mennyit foglalkoztok a 3-4 hónapos babátokkal ha ébren van?

Figyelt kérdés

Százalékos arányban mennyit vagytok ilyenkor vele? Foglalkozásnak értek mindent, amikor a vele vagy, tehát mint éneklés, bábozás, simogatás, vagy akár ha mellette fekszel a játszószőnyegen.


Nálunk ez az arány elég magas, ha ébren van, csak akkor nem foglalkozik vele valaki, ha egyedül vagyok itthon, épp házimunkát végzek és ő elvan a hintájában. Többet kellene már ebben a korban is egyedül ellenie, hogy később se legyen ezzel nehézségünk, vagy ez jó most még így?


Ti hogy csináljátok?


2015. ápr. 23. 08:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Majdnem 5 hónapos a babám.

Mikor fent van, megetetem, tisztába rakom. Játszunk kicsit. kb 10 percet. Leteszem a játszó szőnyegre elvan kb 10 percet.Addig jövök megyek, teszem a dolgom, de folyamatosan dumálok neki, énekelek, mosolygok rá. Ha már nincs el, felveszem, pár percre..mondjuk kiviszem magamhoz a konyhába..csinálom a dolgom. ha azt is megunka viszem a másik helyégben, ott csinálok vlamit, de közben dumálok vele, van nála játék...

Aztán ismét játszó szőnyeg. Játszom vele, felkeltem az érdeklődését valmi játék iránt, akkor megint tudom csinálni a dolgom.

Persze ha hisztis napja van akkor többet van ölben, többet játszom vele. Aztán ha nyűgös elaltatom. vagy ölben, vagy a mózesben. De előfordul hogy elalszik a játszószőnyegen.

Pl most kb 20 perce hasal és börrög. Nem piszkálom amíg elvan, max dumálok neki. Kell a szabad mozgás neki. Had próbálja saját magát lekötni. 3 hónaposan kevesebbet volt el egyedül. De hagyd amíg jól elvan. akár 20 percet is. Csak lássa hogy nincs totál egyedül.

2015. ápr. 23. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Amig jol erzi magat es elvan, addig nem kell "zaklatni" szerintem. Jelez, ha tarsasagra vagyik, vagy valami nem tetszik neki. En nem nagyon szoktam kizokkenteni, ha latom, hogy szepen eljatszik a jatszoszonyegen pl
2015. ápr. 23. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Wiky93 ***** válasza:
Szinte mindig vele vagyok, ha főznöm kell v vmi ott van velem a babakocsiban..magában nem sokáig van el, igênyli, hogy valaki ott legyen/foglalkozzon vele.
2015. ápr. 23. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen, ez szerintem is babafüggő. A nagyobbik fiam többet szeretett egyedül eljátszani, mint a kisebbik, pedig mindkettő nagyon anyás, csak egymáshoz viszonyítva. De ilyenkor még mindenképpen több időt igényelnek, ne aggódj, ez változni fog, babafüggő, de ahogy nőlnek egyre többet ellesz egyedül is.:)
2015. ápr. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sokat segítettek, már próbálom is úgy alakítani, hogy babának és mamának is legyen szabad tere :)
2015. ápr. 24. 16:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!