Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy tudják babákat összekever...

Hogy tudják babákat összekeverni a kórházban szülés után?

Figyelt kérdés
Mikor megszületik a baba utána nem az anyánál van?
2015. ápr. 23. 12:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Névazonosság esetén fordulhat elő. Vagy ha nem rögtön a szülőszobán kerül rá a karszalag.

Nincs végig az anyánál, megvizsgálják, bentlét alatt is előfordulhatnak vizsgálatok. De kórháza is válogatja, hogy választható-e, vagy eleve külön vannak a babák.

2015. ápr. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%
Hát azért ez nem egy mindennapos dolog, attól még, hogy filmekben gyakran használják az elemet, nem sűrűn fordul elő :)
2015. ápr. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
én olyanról hallottam, hogy amikor a csecsemőosztályon fekszenek, mosdatás, öltöztetés után másik helyre fektették egyikőjüket, ahol másik baba neve áll(a karszalag hogy nem tűnt fel nem tudom)a másik baba így az előző baba helyére került, de valami 20 év múlva lett kinyomozva de a szülők akkor már nem cserélték vissza a gyereküket.
2015. ápr. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

ők speciel 10 évesek voltak már, és őket sem cserélték vissza a szülők

[link]

2015. ápr. 23. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
nálunk a korházban nem viszik el a babákat..végig az anyukával vannak. anyuka is furdeti meg oket, nem a korház dolgozoi. nincsenek "osszegyujtve" a csecsemok. a vizsgálatokat pedig a szobákban végzik, illetve ha van vérvétel, akkor az anyukát is hivják, h legyen a babával..lássa, h mit csinálnak, mi torténik.
2015. ápr. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Mondjuk nem lepődök meg azon, hogy előfordulnak összecserélések. A kórházban végig kellett olvasnom mindegyik névtáblát, nehogy rossz gyereket toljak el.


Őt mondjuk nem tudtuk volna elcserélni, mert a szülőszobán tettek rá karszalagot, ritka neve van - és most már egy évesen annyira kiköpött apja, hogy nálunk maximum anyai DNS vizsgálatnak lenne értelme :)

2015. ápr. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Annyira félek ettől, hogy megmondtam a férjemnek, kövesse nyomon a gyereket, ha én nem vagyok olyan állapotban, és születéskor jelölje meg valahogy. :D
2015. ápr. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Igaz, hogy én császárral szültem, tehát magamnál voltam, nem borított el/ki a fájdalom, de miután kiemelés után odatartották kb.3 másodpercre a babámat, annyira belém vésődött az arca, hogy nem tudtam volna nem megismerni. Mikor egyszerre hoztak ki a kórházban több babát, akkor is egyből megismertem a sajátom. (A második meg kiköpött ugyanolyan volt, mint az első, nem volt nagy kunszt megismerni :)). Azt, hogy esetleg elcserélik egy hatalmas kórházban, még csak-csak, de nehezen elképzelem, de hogy ne ismerje meg a saját babáját, nekem ez a hihetetlen.
2015. ápr. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
hát nekem is rendesen figyelnem kellett amikor 30 baba között a sajátomat akartam megtalálni :DDD tényleg baromi egyformák tudnak lenni...nem véletlen rakják rájuk a stramp karszalagot, amit csak ollóval lehet eltávolítani.
2015. ápr. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom, hogy hogy tudják elcserélni őket, de azt sem értem, hogy az anyának hogy nem tűnik fel hogy nem a saját gyerekét adják neki oda. (kivéve ha szülés után nem látta a gyerekét)

Kisfiam és kislányom is szülés után ott volt velem, fiamat hamarabb elvitték de a kislányomat a mérés után 2 órán keresztül és tartottam a karomban. 1000gyerek közül is felismertem volna őket, olyan jellegzetesek az újszülöttek, mindenkinek a sajátja, hogy szerintem összetéveszthetetlenek.

2015. ápr. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!