Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babakocsi panelban? Ti hogy...

Babakocsi panelban? Ti hogy oldjátok meg?

Figyelt kérdés

Egyelőre még csak tervezzük a babát, de a napokban eszembe jutott ez a praktikai kérdés. Panelban lakunk a 3. emeleten, és bár lift van, oda semmilyen babakocsi nem fog beférni. A hasonló szituban lévő családok ezt hogy oldják meg? Tegyük fel, egyedül viszem el sétálni a babát, ilyenkor hova kéne tenni a picit, míg összecsukom a babakocsit? Ráadásul a liftig is van 8 lépcsőfok, tároló pedig nincsen.

Tudom, kb. részletkérdés, meg még minimum 9 hónap, mire ezzel foglalkoznom kell, de napok óta ezen kattog az agyam. :)

Tapasztalatok?


2015. ápr. 25. 12:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én magasföldszinten lakom, és ugye oda nem visz lift. Szerencsére van segítségem, valamelyik nagyszülő mindig jön babázni, így nem gond, de ha egyedül lennék, valószínűleg esernyőre csukható kocsival oldanám meg, a gyerek addig kendőben, és lent tenném bele.
2015. ápr. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom mekkora a lift, de gondolom nem kisebb mint egy panelban a lift, amibe kb 5 felnőtt fér el éppencsak. Szóval oda befér a babakocsi és még te is :) olyat válasz ami befér az ajtaján, tehát mérd le hogy mekkora fér be és persze a lift hosszát is. De egy normál babakocsi befér. Ezek a mélybabakocsik amiket ici piciknek használnak lehet nem férne be, mi sima 3:1 babakocsit vettünk amihez van mózes, autósülés és sport rész, ez befér egy ilyen liftbe. A lépcsőt meg úgy oldod meg, hogy válasz nagy kerekü kocsit és lépcsőzteted fel is meg le is. Szóval menni fog nyugi :)
2015. ápr. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Hordozókendő? Én kizárt, hogy cipelgessem a babakocsit, és ahogy olvasgattam, másoknál, akik szintén kendőznek sokszor még útban is van, hiába nem laknak emeleten.
2015. ápr. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én vagyok a második.

Én nem cipeltem, mert mint írtam lépcsőztettem ahol kellett mert lépcső volt. A kendő nekem nem vált be, féltem, hogy ha meglöknek, vagy én botlok meg akkor baj lehet.

2015. ápr. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 sandrachnologic ***** válasza:
Esetleg ha van pincetek az is kegoldas lehet, hogy oda betenni, addig a baba kendőben radkotve. Vagy ha olyan babakocsit vásároltok, aminek a mozes resze leszedheto amig pici es abban alszik fel is tudod vinni, a vazat meg lent hagyhatod a pincében. De amugy vannak kisebb méretű babakocsik is amik befernek panel liftjebe. Nekem isnerosom babakocsi+nagyobb gyerek+o liftezik Naponta es eleg pici a lift, de megis elfernek. 😊
2015. ápr. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nálunk is kicsi a lift(ha jól emlékszem 90×90 cm). Oda befért a mózeses (hossza 78cm) baba kocsi is, persze mérőszalaggal mentem babakocsit vásárolni. Ha van autótok akkor esetleg lehet abban tárolni a vázat és mózesben leviheted a babát(amit rászerelsz a vázra).
2015. ápr. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Lift nélküli panel 3. emeletén lakunk, így nehézkes lenne fel-le cipelgetni az ezer kilós babakocsit, plusz a bébim súlyos fenekét. Szerencsére van lent tárolónk, a babakocsi az ott van. A fiamat pedig vagy az autós hordozóban viszem le, vagy pedig kézben.
2015. ápr. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mi nem panelban hanem társasházban lakunk (ami ugye az emeleteket tekintve kb ugyanaz :)). 2. emeleten lakunk, de tuti fel nem hoznám a babakocsit azon a 40 lépcsőfokon (és nagyon el sem férne a lakásban). Nekünk tároló van, de ígyis macera volt a babakocsizás. Olyan a babakocsi, hogy bele birom pattintani a hordozót, viszont a gyerekem hamar elérte azt a súlyt amit már nem bírtam hordozóstól cipelni, így csomót szerencsétlenkedtem kezemben a gyerekkel...közben nyitni-zárni a tárolót. Nemsokára megszületik a tesó, és valószínűleg a kendőt választom.
2015. ápr. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nekunk Quinny Buzz-unk van, tehat nem eppen a kisebb kategoria, viszont meglepetesemre meg a legkisebb 90*90-es liftbe is beferunk vele.Ennel kisebb lifttel en meg nem talalkoztam.A 8 lepcsofok nem olyen sok, en ott lepcsoztetnem a babakocsit, de ha ossze akarod zarni addig leteheted a babad hordozoban vagy a mozesben.A legtobb babakocsirol ezek egy mozdulattal levehetok es railleszthetok.

A masik megoldas az egy kezeel zarhato babakocsi lenne, ilyen pl a Mamas&Papas nehany modellje, vagy a BabyJogger City mini.

2015. ápr. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mi is panelben lakunk. Én úgy tudom egyforma a liftek mérete. Ebben bőven befér a babakocsi plusz még 3 ember, be kell fordítani a kocsit. De ha ennyire félsz akkor mérd le a liftet és úgy menj vásárolni, hogy ne érjen meglepetés. 3 féle kocsink volt eddig mindegyik befért vízszintesig döntve is. Anyósomék és a barátnőmék liftjébe is(szintén panel)
2015. ápr. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!