Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónapos anyatejes babám...

6 hónapos anyatejes babám hozzátáplálásával akadnak gondjaim. Tejpépen kívül semmiből nem eszik többet pár kanálnál. Így nem tudok kiváltani egyetlen étkezést sem. Hogy kedveltessem meg vele az ízeket?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 25. 22:28
 1/6 anonim válasza:

Ne erőltesd. Majd eszik, ha akar. Neki ez újdonság.

Később egyre többet fog enni, mikor megszokja.

2015. ápr. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

eleinte csak EGYfajta dolgot(almát, vagy répát, krumpit stb)kell egy hltig kóstoltatni, köv héten pedig emelni az adagot.

nincs szükség változatosságra, sőt, először meg kell szoknia csak annyit hogy ez nem anyatej ízű


első hónap csak pl almáról és őszibarackról szól. hónap végén egy kis glutént belekeverni(2 naponta egy mokkásanál). és kifújt. jön a 7. hónap megint új ízek.



itt az 5. fejezteben(76.oldal) van táblázat csak ő körtével kezdi(itthon nem ajánkatos a örte kezdésenk mert puffaszt, általánosabb az alma)

de leírja minde napra hétre hogyan !

[link]

2015. ápr. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Tegyél egy kis anyatejet abba amit kínálsz neki.Nekem mindíg ezt mondta a védőnő is,doki is.
2015. ápr. 26. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia! Nem tudom mennyi ideje és mennyi mindennel próbálkoztál de először mindig csak egy fajta ízzel ismertesd meg, azt kaphatja napokig és egyre többet aztán lehet kezdeni új ízzel. Ne keseredj el ha nehezen szokik hozzá, vannak ilyen babák is. A kisfiammal nagyon megszenvedtem, 10 hónapos koráig én is max a tejpépből tudtam adni neki értékelhető mennyiséget, minden mástól öklendezett, köpte kifele. A védőnő is mindig mondta, hogy fő a türelem és a nyugalom és igaza is lett. Egyik napról a másikra elfogadta a pépeket, aztán ugyanezt a folyamatot végigszenvedtük a normális darabos ételekkel is. A vele egykorú gyerekek már rég ették kézből a kiflit meg a gyümölcsöket ő meg még mindig csak pépet volt hajlandó megenni. Aztán egyszer kivette apja kezéből a banánt és befalta , onnantól kezdve evett rendesen. Szóval csak türelem, ne erőltess semmit ami nem esik jól neki, előbb vagy utóbb enni fog rendesen. :-)
2015. ápr. 26. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én mindent kipróbáltam, ami neten fellelhető volt és így sem evett pár kanálnál többet. 9 hónaposan tudtunk kiváltani 2 étkezést, azokból is egy délutánit egy estit. Ez van... Orvossal beszéltem, nem baj, ha pár kanál, de életkorának megfelelően legyen bevezetve a kaja.
2015. ápr. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
én 7 hónapos korára váltottam ki egyet,de később is ráér,ha van elég tej. barack talán ízlene neki,vagy sárgarépa,sütötök. erőltetni még nem kell. a pár kanalas kostolás anyatejes 6 hónaposnak teljesen jó
2015. ápr. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!