Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Igaza lenne az anyámnak? Az...

Igaza lenne az anyámnak? Az előéletünk miatt alkalmatlanok vagyunk szülőknek? Miért kell ezt csinálnia?

Figyelt kérdés

Mondhatni én is, és a vőlegényem is szülők nélkül nőttünk fel. Nem meghaltak, de sosem volt előttünk a tipikus családmodell.

Az én szüleim 4 éves koromban váltak el, anyukámnak utána 5 házassága volt, most készül a 6.-ra. Mindig fontosabbak voltak neki az aktuális "szerelmei", az utazások, vacsorák, bulik. Apukám munkamániás, de imádja a nőket és a pénzt.

A párom szülei 3 éves korában váltak el, de az anyukája még a születése előtt elköltözött, majd vissza és ez ment a válásig. Az anyukája hasonlít viselkedésben az enyémre, azzal a különbséggel, hogy ő a 3. házasságnál megállt, azóta egyszerűen megcsalja a férjét mindenkivel, étkezési zavara, alkohol- és drogproblémái vannak.

Az apukája pedig még normálisnak is mondható, csak régebben voltak alvilági/illegális dolgai és viselkedésben olyan, mint egy 19-20 éves (szórja a pénzt, bulizik).


Kezdetben mindketten a szüleinkre hasonlítottunk, sosem szabtak egyikünknek sem határokat, bármit is tettünk, annak nem igazán volt következménye.

Napokig nem mentem haza? Anya úgy tett, mintha nem is vette volna észre.

A vőlegényem összetörte a vadiúj autóját részegen? Semmi gond, egy héten belül kapott egy ugyanolyat.

És még sorolhatnám...


Viszont az életünk normalizálódott, miután összeköltöztünk. És most 13 hetes terhes vagyok, aminek mi örülünk, anyukám kevésbé.

Vagyis közölte, hogy mégis hogy akarok normális anya lenni, amikor azt sem tudom, milyen egy igazi család... De ez szerintem nem az én hibám. Vagy én már nem is tudom.

Jó, semmit nem tudok a kisbabákról azon kívül, amit a legjobb barátnőm mondott a sajátjáról. De senki nem szuper szülőként kezdi az életet, csak nem gondoltam, hogy az anyám így fog reagálni.


Vagy szerintetek igaza van?

Akinek nem volt normális gyerekkora, kamaszkora, az nehezebben lehet jó szülő?


2015. ápr. 26. 13:47
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Attól, hogy nem ismered a család fogalmát, még tudod, hogy miként képzeled el. Ameddig ti tisztában vagytok azzal, hogy mit akartok, és a kicsi az elso, addig Igen is jó szülők lesztej. A kicsi tanít majd a legtöbbet az életről
2015. ápr. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
47%
A heti kamu.
2015. ápr. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%

Nehezebben, mert nem volt pozitív minta, de van egy nagy előnyötök. Tudjátok, hogy milyenek nem akartok lenni. És ha keményen dolgoztok rajta, semmi gond nem lesz.

Páromat egyedül nevelte az anyukája, soha nem korlátozta a szabadságában. Ő azt tanulta meg, hogy szabályok kellenek egy gyereknek, amit igyekszik be is tartani a mieinknél.

2015. ápr. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
92%

Nézd, én úgy nőttem fel, hogy állandóan vertek.

Mégis van családom (két gyerekem ráadásul!) és egyiket se verem. Nem is óhajtom és távol áll tőlem az agresszív gyereknevelés, amiben én is felnőttem.


Attól még, hogy felnőttél egy bizonyos családi "idillben", nem jelenti azt, hogy te is ugyan ilyen leszel.

2015. ápr. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
92%
Mindenki jó valamire, ha más nem, elrettentésnek. Ott van előttetek a példa, h ti milyenek ne legyetek!!!!
2015. ápr. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

De, a sok rossz után van elképzelésed, hogy milyen lehet egy normális család, nem?

Ne foglalkozz a véleményével, sok érzelmi hátteret se tud felmutatni, dacára annak, hogy 6.alkalommal akar és lesz feleség. Boldog babavárást! :)

2015. ápr. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Pont olyan véleménye bizonytalanít el akinek fingja sincs az egészről?Miért érdekel anyád véleménye a te szülőségedről ha ő sose normális szülő?

Ha annyira jó akarsz lenni olvass utána és az ösztön alapból benned van.Kár ezen aggódni.

2015. ápr. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nagyon fájó volt olvasni, hogy anyukád még beléd szúr ezzel a mondattal, hiszen pont ő (is) tehet róla, hogy nincs előtted családi minta.


Vannak tények, statisztikák arról, hogy aki előtt nem volt kiegyensúlyozott családi minta, annak mennyivel nehezebb jó családi életet kialakítani. De a nehezebb nem azt jelenti, hogy lehetetlen. Kifejezetten jó ebben a helyzetben, hogy ilyen tisztán látod, hogy milyen "hátrányokkal" indultok a vőlegényeddel, mert tudatosabban tudsz tenni azért, hogy Ti jobban csináljátok, mint a szüleitek. Fontos szerintem, hogy kapjatok segítséget (minden házaspárnak fontos lenne) olyanoktól, akiknek az élete viszont jó példa, de a védőnő, sőt, az internetes közösségek is sokat segíthetnek.


Én például tökéletesen harmonikus családban, de egykeként nőtem fel, kisebb unokatestvéreim sem voltak. Ugyanúgy nem tudtam, milyen egy kisbaba úgy igazán, mint Ti, mielőtt megszületett volna. A legtöbb anya életében ez olyan dolog, amire nem tud előre igazán felkészülni, de ha a szívére hallgat és a babára figyel, nem a könyvek okosságaira, akkor hamar egymásra hangolódnak a babával, és pár hét után magabiztos szülővé lehet válni. Fel a fejjel, és hatalmas gratula a babához!!!!

2015. ápr. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
nem értem azokat akik normális kérdésekre is állandóan azt irják kamu kérdés..annyira fárasztó már,vannak emberek akik szerint minden kérdés kamu,akkor nem kell olvasni és kész.én 25 éves nő vok,most lett babám két hónapja,anyával sajnos nincs jó viszonyom,már mindenfélét mondott rám,most meg hogy férjemmel szülők lettünk "felelőtlen banda" meg ilyenek.meguntam hallgatni,már nem beszélek vele.jobb leépiteni egy kapcsolatot,mint kinlódni,akkor is ha eleinte fáj,de mivel mindig én tűrtem,és viszonylag ritkán láttam,nem sok veszteni valóm volt.anya szerint is mindent ő csinál jól,én mindig béna voltam a szemében
2015. ápr. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!