Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit vihetnénk a babának és a...

Mit vihetnénk a babának és a mamának első látogatáskor?

Figyelt kérdés

Jövő hétvégén sógoromékhoz megyünk látogatóba, főleg megnézni végre a babájukat. Semmiképpen nem szeretnénk üres kézzel menni, de baba ügyben nem vagyunk teljesen képben, hogy mi is jön ilyenkor jól. Gondolom van ezer rugdalózójuk, nem szeretnénk beállítani az 1001-edikkel. Sokan mondták, hogy pelenkából, popsitörlőből sosem elég, de csak ezzel menni is elég sablonos lenne.

Tehát kismamák, anyukák! Tőletek kérdezném, hogy nektek mi jött legjobban, mi esett legjobban ilyenkor, amire talán sokan nem is gondolnának?



2015. ápr. 26. 20:47
 1/9 sandrachnologic ***** válasza:

Kaptunk pelenkatortat, az szupi volt, raadasul azert is örültünk, mert nem csinaktattak a barátaink, hanem ok valogattak bele es keszitettek el. Volt benne 2 csomag pelus, furdeto, popsikrem, ragoka, cumi, csorgo, nekem szoptatós tea. 😊 máshonnan kaptunk meg ruhát, pelust, popsitorlot. Anyukaknak szoktak vinni bonbont, gyümölcslevet (jot tesz a tejcsinek), virágot. Apuka nalunk bort kapott meg pezsgőt.


Mi nemregen voltunk babalazogatoba, egy cumisuveget vittünk cumival es egy egy szammal nagyobb rugit a babának, hogy későbbre legyen jo, mert alzalaban mindenki 56-os cukisagot visz, ami 2 hétig jo vagy mar akkor is kicsi, amikor megkapjá, vagy annyi van belole hogy sorra sem kerul...

Anyának virág es csoki, apának bort vittünk.


Amugy szoktak meg élőket is adni (patentos kényelmesebb), nevre szóló textilpelus (lehet himeztetni), későbbre tanyerka-evőeszköz szett, 1 merettel nagyobb ruha, ha hasznalnak akkor egy jobb hálózsák a babának. 😊


Remelem tudtam segiteni! 😊

2015. ápr. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A Tesco-ban aranyos babajátékok vannak.


[link]


Én örültem bárminek:)


Kaptam házi sütiket, finom bon-bonokat, gyümölcsöt.


Apukának vihettek bort.

2015. ápr. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Hanna80 válasza:
Szerintem viszont jó lehet puhatolózni: milyen pelenkát, popsitörlőt használnak, mi nem vált be egyáltalán. Akarnak-e cumit, cumisüveget használni, mert ha nem, akkor csak felesleges pénzkidobás lenne. Amit biztosan használni fognak, pl.: törölköző, kis takaró. Szülőknek gyümölcsfélék.
2015. ápr. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat, várok még! :)

Mi is abban gondolkodtunk, hogy összeválogatunk valami kisebb csomagot, de itt jön az a kérdés, amit a harmadik válaszoló vetett fel. Nekem is eszembe jutott, hogyha ők már megszerettek egy pelenkát, popsitörlőt, fürdetőt, stb., akkor vajon jó-e ha én beállítok tök másikkal? Mennyire okoz ez gondot?


Titokban szerveződik egy ajándék, de az csak a keresztelőre, ami néhány hónap múlva lesz esedékes. Én szeretek patchwork-özni, ha időm engedi, így mindenképpen elkészül addigra egy névre szóló kis takaró. Most nem szeretném hasonlóval lelőni a poént. :) Tudom, hogy szeretnének egyet, tettek rá utalásokat anno, persze aranyosan. Ezt direkt a keresztelőre tartogatom, bár egy hét alatt is összetudnám dobni, ha nagyon igyekeznék.


Egyébként szinte mindenük megvan, biztos háttérbe érkezett a baba, nincs gondjuk semmire, ezért is nehéz. Már próbáltam puhatolózni, de igazán nincs szükségük semmire, ezért szeretnék kicsit kreatívabb, személyesebb ajándékot, ami amellett hogy hasznos, emlék is lehet.

A hímzett pelus is nagyon jó ötlet! :)

2015. ápr. 26. 21:44
 5/9 A kérdező kommentje:
Ja és egyébként a baba mégcsak egy hónapos lesz hét közepén, tehát kevés a kialakított szokás. :) Egy városban élünk, de pont beteg voltam, amikor megszületett, így én a kórházban sem látogattam meg őket biztos ami biztos, csak a férjem. Azóta is azért húztuk csak, hogy biztos ne lappangjon bennem már semmi, mire látogatóba megyünk.
2015. ápr. 26. 21:47
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha tudsz varrni, falvédő?
2015. ápr. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

pl. szundikendő. a lányom nagyon szereti,3 hónapos kora óta azzal alszik (most 8) vagy markolja,vagy belefúrja a fejét. brendonba nagyon szép díszdobozos fehér nyuszis szundikendőt láttam

vagy ez pl. rágókás is.

[link]

szerintem popsitörlőt is vehetsz,pl. szintén brendonban van kartonos pampers sensitive popsitörlőkendő is.

[link]

nem lőhetsz mellé,érzékeny bőrre is nagyon jó

pelusnak is örülnek hidd el. premium care-el szintén nem lőhetsz mellé. de ne újszülöttet,inkább már 2es méretet.

azt nem tudod,hogy szoptat-e? ha igen,mellbimbókrém,tejtároló,melltartóbetét,szoptatós tea meg anyukának jól jöhet. ha nem tudod,inkább ne vigyél ilyet.akkor pl. 2 napra való főtt étel tök nagy segítség :-)

akkor pl. a babának fürdetőpopsikrém ilyesmiből egy csomag. a chicco könnymentes fürdető-samponját még a védőnőnk is dicsérte.

popsikrémből a weleda pl. nagyon jó szerintem :-) babaolajból meg gabit használunk.

2015. ápr. 27. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

ha személyesebb ajándékot keresel

[link]

itt bármilyen felirattal csináltathatsz. rövidujjú bodyt,vagy kantáros rugdalozót ajánlok főleg

7es

2015. ápr. 27. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Vicces feliratos rugit már kaptak a nagyszülőktől, de amúgy jó ötlet lenne, köszi. :)

A szundikendő nagyon aranyos, nekem is volt egy kedvencem, amivel 4-5 éves koromig aludtam szinte születésemtől. Nem is tudom hogy nem jutott eszembe. Ha neki nem is lenne a kedvence nagyon megfogott az ötlet, úgyhogy tegnap körbenéztem néhány baba boltban és bele is szerettem egybe. :) Ez már tuti ajándék, a többin még gondolkodom csütörtökig.

2015. ápr. 28. 12:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!