Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6-7 hónapos babátok napirendje?

6-7 hónapos babátok napirendje?

Figyelt kérdés
6,5 hónapos babának hányszor és mennyit kell ennie? Tudom a hivatalos álláspontot, hogy 1 litert kell ennie naponta összesen mindennel együtt, ebből 500 ml-nek anyatejnek vagy tejpép/tápszernek kell lennie.Ezt napi 5! étkezésben. Nekünk ez sehogy nem jön ki. Reggel 6-kor ébred, 7-kor 100 ml tápszer, 10-kor gyümölcs babakeksszel, 13-kor főzelék, 16-kor gyümölcs/tejpép, 19-kor tápszer 150 ml kb.,Éjszaka még ált. 2-szer ébred és összesen 200 millit eszik. Ez semmiképp nem 5 étkezés.
2015. ápr. 27. 10:23
 1/1 anonim ***** válasza:

a mi napirendünk kb akkor.

fél7kor kelt.

7körül 240ml tápszer

10körül 180ml tápszer

13körül 240ml főzelék

16körül 240ml gyümölcs vagy zöldség pépesítve

19-20körül 240ml tápszer

éjszaka még egyszer kel/t akkor is 240 ml tápszert kapott.

szerintem teljesen jól eszik a babád. jó az én fiamhoz képest kevés a tápszer evésenként, de ha ennyi kell neki akkor ennyi. napközben 5xi evés meg van, az éjszakait meg majd elhagyja. én azt nem szoktam számolni. a fiam 8.5 hós már 2 napja nem kel éjszaka enni. éjszaka esetleg az egyik étkezés helyettesítheted vizzel, így sikerült kb 2hét alatt elhagyni a két evést/ébredést ugyan így 6 hós kora körül. csak arr figyelj ha esetleg elhagy egy étkezés esetleg mind a kettőt éjszaka akkor nappali tápszer mennyiséget növelni, mert így meg van a napi fél liter, de csak reggeli és vacsi nem teszi ki.

2015. ápr. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!