Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Engednetek ezt? Mennyire...

Engednetek ezt? Mennyire toleralnatok?

Figyelt kérdés
Ujszulott gyermeketeket mennyire engeditek allatok kozelebe? Gondolok itt kutyara ,cicara.Nem utalom az allatokat ,bar nem vagyok az a tipus aki az agyaba fekteti stb.Esetemben raadasul egy nagytestu , kb 40 kgs kutyarol van szo.Anyos erolteti ,hogy a kutya szagolgassa stb ,cica bemenjen a kicsi szobajaba.En nem szeretnem ,szerintem varhatnank meg ezzel.Majdnem vita lett belole.Hulyenek nez ,mondvan o igy nott fel.En viszont nem.En reagalom tul?
2015. ápr. 27. 16:29
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Én négy hónapos kor után engedtem olyan kutyát a közelébe, amelyikről tudtam, hogy oltott, féregtelenített, tisztán van tartva.

De azért popsitörlővel letöröltem a kezét, ha megnyalta/hozzáért kutya.


Egy éves, most már a ránézésre ápolt és normálisan viselkedő kutyákat odaengedem, figyelve,, hogy ő se hergelje fel a kutyát.

2015. ápr. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Én is szeretem az állatokat, nekünk egy hörcsögünk van, de
2015. ápr. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Ha tul reagalod ha nem a te babad. Ha nem akarod a macskat a gyerek szobajaba akkor ne engedd be. A kutyussal kicsit elfogult vagyok, de az is a te dontesed. A kutyanak meg kell szagolnia, hogy tudja, hogy o a kicsi gazdi, de semmi fele keppen nem nyalogatva es nyalcsopogve, hozzabujva. Hanem csak messzebbrol. De mindenkeppen legyen a te dontesed. Foleg ujszulott babahoz azert inkabb megse.
2015. ápr. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

2 vagyok. valamiért elment a be nem fejezett válaszom :(

Szóval...de nem engednén a pici közelében, távolról csak. Nem a gyerekszobában valók az állatok, bár sok állat tuljadonosnak más a véleménye.

2hónapos baba anyukája

2015. ápr. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
en ugy gondolom ,hogy akaratan kivul is arthat szerencsetlen allat ,meg egy ujszulottnek nem is elmeny ,max jol megijed szegenykem ha a kutya elkezd ugatni.raadasul fiatal ,nagyon jatekos es ugral.a cicarol meg annyit ,hogy nem tul higienikus ha befekszik melle ,raadasul kijarkal ,szoret most hullajtja...
2015. ápr. 27. 16:36
 6/20 anonim ***** válasza:
nem engedném, annyit kellene még az elején, hogy a kutya a lábát vagy egy rongyiját megszagolhassa, hoyg tudja, hogy ki ez az új jövevény, és hogy később is családtagnak tekintse (ne támadja meg, stb).
2015. ápr. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
64%

1-Te gyereked, te felelősséged, ha úgy látod jónak, ne engedd, hiába veszekszik anyósod

2 - személyes vélemény: 1000 hogy nem engedném, az állat nem újszülött mellé való, pláne nem egy kevésbé tiszta macska és egy fiatal, kiszámíthatatlan kutya...

2015. ápr. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
50%

Nekünk egy mopsz és egy gyerek van együtt (most 4 illetve 3 évesek). Soha nem tiltottuk a kutyát és gyereket egymástól, mikor hazahoztuk megszagolhatta a kutya, a szobájából sem zártuk ki soha. A fiam 2 hónaposan már legtöbbször a nappaliban volt játszószőnyegen, a kutya is a szobában volt. Nem igazán érdekelte a kutyust, nem is nagyon törődött vele. Ma már nagy barátok, a fiam is mondja, hogy "Ő a barátom" és sokat játszik vele (bár néha már inkább kínzásba fordul át a játék, amit nem engedek). Nem allergiás rá, nem fél az állatoktól, de nálunk mindenki szereti az állatokat.

Baja nem lenne a babádnak egy állattól (nyilván nem kell a macskát az ágyába engedni), de ha te nem szeretnéd, akkor ne engedd. A te gyereked, ezt mindenki maga dönti el.

2015. ápr. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
51%
én a macskát nem engedném.. a kutyus szagolja meg..de ennyi. Majd mikor a gyerek is érdeklődik iránta... ugy értem, ha már látja van ott valami, mozog... stb. 3-4 hó előtt semmi értelme nincs.
2015. ápr. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
en elfogadom mindenki allaspontjat ,de szerintem jobb ha varat magara ez a dolog.igazuk van azoknak ,akik azt mondjak ,hogy az en gyermekem es az en legjobb belatasom szerint csinaljam de anyos nem erti.rossz hogy nem mernem rabizni 2 percre sem ,o nagyon allatbolond ,olelgeti oket ,a kanapen fekszenek ,barmit megenged.azt mondta ne hulyeskedjek mar hogy nem engedem meg ,ilyen nincs.kicsit eroszakos tipus .meg azt szajkozza ,hogy bezzeg o meg epp hogy kuszott ,az anyukaja nem figyelt oda es a macska taljabol evett megis itt van stb...en lakasban nottem fel ,nekem ez idegen ,nem voltak allatok meg a kornzeken is csak kobor kutyak elvetve.
2015. ápr. 27. 18:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!