Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Négy gyerekkel sokkal nehezebb...

Négy gyerekkel sokkal nehezebb mint hárommal?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 27. 21:31
 1/7 anonim válasza:
Nem tudom, nekem 3 van és már sok lenne a 4, így is nehéz ennyi felé figyelni... :)
2015. ápr. 28. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem.

Nekem 4 van.

Mennyi lenne nálatok a korkülönbség?

Nem könnyű az biztos,de egyel sem az.

Talán az a legnehezebb,hogy ha kicsi a különbség közöttük,a kicsik napirendjét összeegyeztetni.Nekem a két kicsi között 1,5 év van,az első fél év kemény volt.

Azóta érzem hogy könnyebb mióta a kicsi is egyszer alszik,és együtt alszanak délben.

Attól is függ,a férjed részéről milyen segítséget kapsz.Mert 2 kicsi mellett nem nagyon jut időd semmire.

Nekem 2 nagyobb is van,akik sokat segítenek.

És bármilyen kimerítő is fizikailag sokszor,rengeteg öröm is van,az a szeretet ami a gyerekekből árad ,nem hasonlítható össze semmivel

sem!Legszívesebben szülnék még,annyira imádom őket!

2015. ápr. 28. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem is nagyrészt korkülönbség függő. Ha 1-1.5 év van a gyerekek között akkor nagyon nehéz lehet. Ha van már idősebb gyerek aki tud segíteni akkor már biztos könnyebb.

Nekem 2 van, egy 2 éves fiú és egy fél éves kislány. Nem könnyű, néha kimerülök pedig igyekszik a férjem sokat segíteni. Gyerek függő is. A fiam egy örökmozgó rosszcsont, mindig is rossz alvó volt és állandóan kínlódtam vele, hol az alvással, hol az evéssel stb... nehéz eset. A lányom meg egy angyal aki egész nap elfekszik akár egyedül is és csak enni kér meg hogy berakjam a kiságyába aludni.

Én biztosan nem vállalnék még egyet, kettőt meg pláne.

2015. ápr. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk ,,csak,, 3 van,de nagy álmunk egy 4. baba. A legkisebb már 4 éves elmúlt...nem is bánnám már,ha sikerülne egy 4. baba. Ennyi korkülönbség mellett,én nem félnék bevállalni,a két nagy szinte önálló már, a kicsi se olyan nagyon kicsi azért. Tényleg kor függő a dolog...Ha 1-2 éves lenne a kisebb,eszembe se jutna a 4.,de így már könnyebb lenne a helyzet. :) Imádjuk mindent,és ezt a nyüzsgést,a pénzben nem úszkálunk,de simán be tudnánk vállalni még 1-et. Okosan,spórolva minden megoldható. Nálatok mekkorák a gyerekek??
2015. máj. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Természetesen minden gyerek plusz munkával jár, de hogy ezt mennyire érzed vagy éled meg plusz teherként, az nagyban függ a körülményektől: a baba természete, a gyerekek közti korkülönbség, mennyi segítséget kapsz, mekkora a lakás, hogy álltok anyagilag, milyen egészségi ill. lelkiállapotban vagy stb.

Nekem a negyedik jó egy évvel hamarabb jött a tervezettnél 14 hónapra a 3. után, ráadásul épp építkeztünk. Nagyon nehéz volt, bár akkor volt segítségem, de azóta sem bántam meg. Az ötödik a kész házba született, nem volt segítségem, viszont addigra lett autónk, jobban voltam a szülés után is, mint 4. után. Szóval az ötödik után könnyebb volt, mint a negyedik után.

Szerintem mérlegelj, nálatok milyen a helyzet, mennyit bírsz, de ne ess kétségbe, ha az élet mást hoz. Mindenre nem tudsz előre felkészülni, bár 3 gyerek mellet biztos rájöttél, hogy a nagycsalád elég sok improvizációval jár, és persze sok örömmel is.

2016. aug. 25. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ezt a kiírt kérdésemet, el is felejtettem. Bocsánat. Most viszont látom milyen szépen érkeztek válaszok. Köszönöm.


Sikerült teherbe esnem 2015. szeptemberében, de elvesztettük a 8. héten a picit. Valamiért csak nem akart jönni. Missed ab lett, nem volt szívhangja. Azóta is próbálkozunk, de nem jött eddig. Remélem ez az új ciklusom már sikeres lesz, ez lesz a 9. ciklus, amiben újrapróbáljuk.


Már semmi kétségem nincs, hogy jó helye lesz nálunk. Tiszta szívből várom én is és a családban mindenki.

2016. aug. 26. 07:44
 7/7 A kérdező kommentje:

Ha valaki erre járna:


Lett negyedik gyermekünk. Hála az égnek 1,5 év után sikerült.

2018. okt. 23. 22:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!